Galaxy MK1 TDI 1.9 110к.с. лампата на ръчната свети постоянно.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
gorath
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 авг 2016 10:29
Автомобил:
Двигател:

Galaxy MK1 TDI 1.9 110к.с. лампата на ръчната свети постоянно.

Мнениеот gorath » Чет 16 май 2019 9:07


Здравейте колеги,
От известно време лампата на ръчната светна отдадох го на износени накладки. Смених предни накладки долях спирачна течност но лампата остана да свети. Замерих датчиците на ръчната и казанчето за спирачна течност с мултицед и двата работят безотказно на верига. Когато замеря кабелите и на двата датчика ми дават късо. По принцип имам за смяна датчик на ABS който сигнаризира от доста време но лампата за ръчната си работеше нормално което ме навява на мъсълта че двата датчика са по отделно. Някаква идея къде да търся проблема?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Galaxy MK1 TDI 1.9 110к.с. лампата на ръчната свети постоянно.

Мнениеот kris11 » Чет 16 май 2019 19:19


тя свети и при ниско ниво на сп. течност. А дали добре си завил капачката на съдчето за сп. течност ? и не е заседбал поплавъка ? Съда е наврян навътре и често резбата на капачката захава накриво.Преди да достегнеш капачката размърдай ляво дясно средната подвижна част на капачкатаза да се центрира. Огледай заден десен апарат за теч / омазняване/ от остта на ръчната . Износва се семеринга ....


gorath
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 авг 2016 10:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Galaxy MK1 TDI 1.9 110к.с. лампата на ръчната свети постоянно.

Мнениеот gorath » Пет 17 май 2019 23:39


Спирачната течност е проверена няма загуби поплавъка работи нормално. Горната част на капачката която е датчика има капачка която е на клипси и се издърпва под нея е поплавъка който изкача заедно с една малка шайба която укъсява при ниско ниво на спирачна течност. Имам съмнение че е от ABS датчиците защото и двата предни не работят. Мисля да я закача на компютъра да и прочета грешките може да излезе нещо.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Galaxy MK1 TDI 1.9 110к.с. лампата на ръчната свети постоянно.

Мнениеот vlado_tonev » Съб 18 май 2019 5:43


Когато повече от един датчик ABS не работи,тогава светва и тази лампа...


gorath
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 авг 2016 10:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Galaxy MK1 TDI 1.9 110к.с. лампата на ръчната свети постоянно.

Мнениеот gorath » Съб 18 май 2019 13:57


vlado_tonev написа:Когато повече от един датчик ABS не работи,тогава светва и тази лампа...

Благодаря колега, точно това си мислех и аз. Все пак ще я закача на компютъра да прочета грешките. Преди време имах проблем и с таблото там се оказа загуба на маса на първи пин на едната букса. И като свестни нещо по него първо таблото разглобявам... :)



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта