Предстояща смяна на дискове и накладки задна ос Vw Sharan 7n afn . Мнения и препоръки

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
tibia_83
Мнения: 90
Регистриран на: Чет 10 яну 2008 22:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Предстояща смяна на дискове и накладки задна ос Vw Sharan 7n afn . Мнения и препоръки

Мнениеот tibia_83 » Сря 26 юни 2019 9:17


Мнения и препоръки. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Предстояща смяна на дискове и накладки задна ос Vw Sharan 7n afn . Мнения и препоръки

Мнениеот Dpop » Сря 26 юни 2019 10:50


Има доста теми и съответно и мнения.
Като цяло, повечето писали сочат в челната шестица: Ate, Textar, TRW, Zimmermann, Ferodo, Brembo, като не претендирам че са точно в този порядък. Зависи и какви пари си склонен да дадеш.
Аз съм много доволен от комбинация:
- дискове и накладки Textar,
- дискове Textar и накладки TRW,
- дискове Zimmermann и накладки TRW,
- дискове Ferodo и накладки Textar
- дискове National и накладки Textar
Впечатленията са ми от десетки хиляди км. пробег на два автомобила Пасат комби. Тези комбинации са ме устройвали като спирачен ефект, продължителност на пробега(износоустойчивост) и тишината на спиране.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Предстояща смяна на дискове и накладки задна ос Vw Sharan 7n afn . Мнения и препоръки

Мнениеот kris11 » Пет 28 юни 2019 19:21


Предни задни накладки съм с Брембо от Тех Ко. Дискове не съм сменял - като я взех беше със сменени дискове и накладки. Какви дискове е сложил немеца не знам.
Не карам газ /спирачки. Ускорявам бавно, спирам по инерция и плавно - возя НВ дългоушие кокерозавъро и не му се харесват резки промени.
.П. П. Огледай и заден спирачен десен апарат за таене на течност от семерингата на ръчната -, ама за смяна целия апарат долу и спец зегер клещи.Зегерката е навряна много надълбоко в апарата.Може и шлайф на остта на привода за ръчната. Миналата година бях питал за цена на рециклиран апарат -160-180 лв с отстъпка и евентуално приспадане на цена , ако стария подлежи на рециклиране



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта