Touran Ecofuel - прекъсване на газ

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
pytsev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 03 фев 2019 18:23
Автомобил:
Двигател:

Touran Ecofuel - прекъсване на газ

Мнениеот pytsev » Пет 03 яну 2020 21:25


Здравейте. От няколко дни автомобила почна да придърпва леко при ниските обороти и то само на метан като е загряла. Когато карам на дълго не се усеща съответното придърпване. Като е на свободна се усеща през кратък интервал леко притрисане и досадно цъкане. Предимно усещането е при градско каране като сменям скоростите или пък на кръстовища. Набедих, че някоя метанова дюза ще си заминава, но брат ми каза, че го чува от към бобината. Цъкането е регулярно като загрее колата и наподобява звук като от пиезокристал. Възможно ли е да е избила бобината? Свещите са на 20000км иридиеви и не са ми правили проблем до сега.
Даде ми идея в тъмното да гледам към бобината дали не хвърля някъде искра. Ако някой е имал подобна грижа или идея - моля да пише.
Живи, здрави.




valkris
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 06 дек 2016 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran Ecofuel - прекъсване на газ

Мнениеот valkris » Пет 03 яну 2020 22:48


Здравей колега, аз имах подобен проблем. Чуваше се точно като поезо кристал, само че при мен се случваше само при влажно време. Някъде гледах подобно клипче, и една вечер вдигнах капака и ясно се видя да прехвърля искра от бобината. Смених я естествено и проблеми за сега няма ;)


pytsev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 03 фев 2019 18:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran Ecofuel - прекъсване на газ

Мнениеот pytsev » Съб 04 яну 2020 8:49


Мерси колега. Чакам тъмна нощ



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта