Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Съб 23 сеп 2023 19:26


Започнах с обезкостяването. Ако някой ще сменя радиаторче - насреща съм докато съм пресен.
2017 г. сменях радиаторче парно и пуснах снимки. Но не смених 2 севката от фланеца на радиаторчето преминаваща през ламарината и излизаща в двигателния отсек. Не ми се чакаше за доставка Еми ... :banghead
и Днес започнах.
Предполагам че е цепната , защото малко замъглява предно стъкло. Април сменях тройника за датчика за климатроника дето е преди 2 цевката- губих течност. Е докато пипна скобите на маркучите и се разпадна , предполагам сега е същата история и с 2 цевката.. Но ще сменя и радиаторчето, защото обезкостяването дава достъп.
Останах 3 жолта ниско долу пред краката и няколко в двигателния отсек. за едния помня ,че се сваля кутията на филтъра за купето.
Преди свалях целия механизъм на чистачките - ще се гърч да не го свалям. Ама :screwy




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот goppa » Съб 23 сеп 2023 20:16


Нямаш шанс без да махнеш механизма на чистачките.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот MamaMy » Съб 23 сеп 2023 23:20


Моите съболезнования. Това е доста тегава процедура според това което съм гледал. Надявам се мен да не ме стига.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Нед 24 сеп 2023 18:40


MamaMy написа:Моите съболезнования. Това е доста тегава процедура според това което съм гледал. Надявам се мен да не ме стига.

Цък няма разминаване рано или късно,
А пък смениш оргинал с "оргинълдъ" не се знае колко време ще изкара.
Немой се коси работата не е много
Вече съм стигнал да лашна само 3-4 болта залягайки над двигателя Единия си ебало тъпотията - сваля се кутията на филтъра на купето.
С поразвита капачка на разширителния съд е съвсем леко с мъглата , но срещу ниско слънце е ад.
Почти съм убеден,че в от 2 цевката защото малко я понапъвах като свалях и слагах маркучаот тройника за датчика.
Почти вс. е с ктъстата отвертка с изключение на торкса Т 20, 2 имбусни дълги болта на десния ербег , 2 болта с глава за кл 13 за ламарината около ербега.
23 болт къси с глава 10 за кое=рата в двигателното под предно стъкло. Напипах 2 болта за кората за механизма на чистачките с глава 13 / мисля ,че са за една широка планка от предно стъкло към волана. За тези и;и тоя зад кутията на ф-ра за купе ще се види.
Още нещо предния път няма " инструменти" - поръчах от Алито след това - за вадене на Sound 2 тунер и разни PVC "шпакли Ш правии извити всиччко за по 3-4 лв.

При теб е по-различно с кората под предното стъкло и с крепежа на огроното корище - закрепването - местата.
Страничните корички към страничните стъкла се вадят с PVC то джаджи.
За стрария модел вадене на модула за климатроника - има 2 щипки в 2 та странични горни края и 1 метална в средата отдолу. Да не се напъва самия панел ,ч е е закрепен с малки нежни щипцици . Като се извади модул климат има 4 винта , които няма нужда да се развиват - те крепят коричката около модула към основния панел.. Зад централния въздуховод има скрит винт. :mhihi
Като се свали модула климат - разглобяване и старателно чистене на хеликоптерчето от прах и космарлък и около него. Като запъне хеликоптерчето набива грешка. От 2017г не е спирало и набивало грешка.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Нед 24 сеп 2023 18:42


goppa написа:Нямаш шанс без да махнеш механизма на чистачките.

Е де . 2 т болта в дясно се стигат без проблем. Забравих за онзи зад кутията на филтъра за купе .
А за скобите към 2 цевката 1 приятел има клещи за тези скоби.
Долу 3 те скрити зад алум. щит болтове няма да бутам.
А пък предния път игра дремел " ъглошлайфа' по PVC to на радиаторчето - сряз след фланеца


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Вто 26 сеп 2023 19:00


goppa написа:Нямаш шанс без да махнеш механизма на чистачките.


Здр. Помниш ли дали има крепеж зад кутията за ф-р купе - лашнах и крепежа и се клаъи, но не мога да я извадя от механизма на чистачките .
А и къде беше средния крепеж на кората зад механзима на чистачките ,че не го напипвам?
А и се озъртам за дъжд дали да свалям механизма на истачките / не е сложно и трудоемко, но дъжд ме притеснява, а всеки ден ,и трябва колата за да се движа. А автобус няма.
октомври започва седмия месец от великия проект от 1,4 км на ВиК. и път няма ,а през тесни сокаци дето няма разминаване на 2 коли


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот goppa » Вто 26 сеп 2023 22:07


Да. Кутията на филтъра трябва да се свали . Държат я 2 гайки. Една пластмасова в дясно до филтъра и една метална в кутията зад филтъра.

Крепежите в двигателното са зад ватата. Има прорези с форма на буквата U в алуминиевото фолио. Късаш, надигаш и крепежа е отдолу

А в тая тема:
viewtopic.php?f=94&t=470385
ти си качвал снимки и ръководства :c020


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Сря 27 сеп 2023 19:13


goppa написа:Да. Кутията на филтъра трябва да се свали . Държат я 2 гайки. Една пластмасова в дясно до филтъра и една метална в кутията зад филтъра.

Крепежите в двигателното са зад ватата. Има прорези с форма на буквата U в алуминиевото фолио. Късаш, надигаш и крепежа е отдолу

А в тая тема:
viewtopic.php?f=94&t=470385
ти си качвал снимки и ръководства :c020

Кутията е ясна , махнат е крепежа, но не излиза - тр. да сваля механизма на чистачкитв опира, въртя но не излиза.
Не помня дали зад кутията имаше крепеж за огромното корище. :screwy
Тия зад алуминиевия щит ги знам - те държат самата кутия с 2 те радиаторчета / топло и студено. Предния път не съм ги свалял , леко разхлабих 2 та болта и срязох фланеца на радиаторчето с дремел/
Явно болта 13 ка покрай май съм го забравил, а и за тази зад кутията на филтъра.

Последна промяна от kris11 на Чет 28 сеп 2023 19:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот goppa » Сря 27 сеп 2023 22:04


Project (20230927110134).jpg

Като си гледам старите снимки май са два крепежа, симетрично на тръбите на парното, малко по-високо от тях.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот goppa » Сря 27 сеп 2023 22:24


kris11 написа:[
Кутията е ясна , махнат е крепежа, но не излиза - тр. да сваля механизма на чистачкитв опира, въртя но н излиза.

Помня, че за да извадя механизма на чистачките, се наложи да вдигна колата на крик за да потънат тарелките на макферсоните. Иначе не излизаше :icon_lol


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Чет 28 сеп 2023 19:41


goppa написа:
kris11 написа:[
Кутията е ясна , махнат е крепежа, но не излиза - тр. да сваля механизма на чистачкитв опира, въртя но н излиза.

Помня, че за да извадя механизма на чистачките, се наложи да вдигна колата на крик за да потънат тарелките на макферсоните. Иначе не излизаше :icon_lol


От предния ти пост тези със стрелките са недостъпни заради механизма , а и има ламарина допълнително пред механизма. Напразно съм махнал 2 та болта нна плоската бяла лъскава шина пред кормилото / те поне са с лесен достъп / и предния път съг ги махал.
Няма нужда от крик само пускаш леко чистачките да мръднат и механизма излиза.
Ама като забравиш после ,че си ги врътнал и сложиш рамената пак вадиш рамената за нагласяне :Mr Green Fun :screwy Това го помня.
Поръчах NRF 00053550 като предното 68 пари с отсъпката / иначе нещо към 107 лв. без. По картинка е с двуцевка и О пръстен, че като сменях термостата / 11 г изкара и взе да позадържам когато реши/фланеца дойде без О пръстен - цигания за няма лев.

Чак и волана ли си вадил??


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот goppa » Чет 28 сеп 2023 22:12


kris11 написа:Чак и волана ли си вадил??

При толкова много неща за разглобяване, няма как да мине без да махнеш нещо дето няма нужда. :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот kris11 » Пет 29 сеп 2023 19:40


goppa написа:
kris11 написа:Чак и волана ли си вадил??

При толкова много неща за разглобяване, няма как да мине без да махнеш нещо дето няма нужда. :mhihi
:horror :horror :horror :Mr Green Fun


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот MamaMy » Сря 04 окт 2023 14:40


Спокойно! Аз го докарах и аз почти до твойто дередже. За да сваля или по-точно да сложа нов тампон на макферсона се наложи да сваля и механизма на чистачките. Ама пък има и плюсове. Кога иначе щях да стигна до филтъра на купето?
В крайна сметка от петък следобед до сега успях да събера предницата в дясно.
Голям невървеж. Мотика след мотика, че и оправям бакии на преден незнаен "майстор".


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Одисея 2023 г. Ново сваляне на кората заради двуцевка Шаран ADY 1998g.

Мнениеот goppa » Сря 04 окт 2023 16:09


И филтъра на купето и тампоните н макферсоните се сменят без да се сваля механизма на чистачките.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта