VW Sharan VR6 разочарование

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
lowrider
Мнения: 2300
Регистриран на: Пет 13 авг 2004 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/София/Berlin
Контакти:

VW Sharan VR6 разочарование

Мнениеот lowrider » Съб 10 сеп 2005 1:32


Тия дни карам един Шаран VR6,обаче никаква динамика не усещам,то верно,че е 2 тона почти,ама ако се пусна с голфа ще вървя ако не повече от него,то поне колкото него.Възмножно ли е това да се дължи само на разликата в килограмите,все пак това е 2.8VR6 и защо по дяволите е толкова спънато,а пък разхода е нечовешки,не гледам MFA-то,че ме заболява тиквата... :?
Май имаше колеги с такива рибоци,ако сте с такъв двигател как се държат вашите 'автобусчета' :P




Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Съб 10 сеп 2005 6:05


Колега-моля те споделяй само положителни впечатления!Като не ти харесва-искай Ферари - и без т,ва се ядосвам,като чета к,во пише за Шарана в последния Авто Билд :x :( сега пък и ти.......не знам човече-беше писал някой-уж никой не ги харесва а пък не падат продажбите..... :) Жив и здрав! Beer


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 10 сеп 2005 8:59


ще вървиш колкото него ама друг път...mhihi
гоних един с opipva4a бяхме заедно. трябваше да карам зад него известно време-пича не си даваше много зор а аз едвам го следвах и редовно ми дръпваше доста рязко. а все пак съм с 2 швепса моторетка...


Потребителски аватар
opipva4a
Палячо
Мнения: 1347
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот opipva4a » Съб 10 сеп 2005 9:02


васето е прав
мисля че на 2.0 Шаран няма да можеш да се опънеш - камо ли на ВР-а
а и коя динамика не ти харесва?!?!
не мое да бъде


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Съб 10 сеп 2005 9:04


Другото нещо е, че при Шарана скоростта (пък и динамиката) се усещат много по-малко от колкото в Г2, така, че може усещането да те лъже, че не върви.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 10 сеп 2005 9:08


така обикновено става като се тръгне с голямата кошница.
пича сигурно е очаквал като е ВР6 да излети вертикално и е останал адски учуден/разочарован като е разбрал че тва е просто кола с по голям мотор която върви без да е яка бегачка...
купето е тежко и то много-ускорението няма да бъде много различно от плавното. за сметка на това ще е доста по дълго от нормалното. колата няма да има "насищане" на оборотомера. не като малките мотори които залагат на скоростната кутия да им оползотвори по пълно въртящия момент. дърпа до известно време (силните обороти) и после почва само да ръмжи а не набира вече толкова яростно.
сигурно заради това мислиш че е разочарование...


Потребителски аватар
lowrider
Мнения: 2300
Регистриран на: Пет 13 авг 2004 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/София/Berlin
Контакти:

Мнениеот lowrider » Съб 10 сеп 2005 9:37


vaskoto1 написа:така обикновено става като се тръгне с голямата кошница.
пича сигурно е очаквал като е ВР6 да излети вертикално и е останал адски учуден/разочарован като е разбрал че тва е просто кола с по голям мотор която върви без да е яка бегачка...
купето е тежко и то много-ускорението няма да бъде много различно от плавното. за сметка на това ще е доста по дълго от нормалното. колата няма да има "насищане" на оборотомера. не като малките мотори които залагат на скоростната кутия да им оползотвори по пълно въртящия момент. дърпа до известно време (силните обороти) и после почва само да ръмжи а не набира вече толкова яростно.
сигурно заради това мислиш че е разочарование...

Точно!Незнам какво очаквах ама не се осъществи.Трябва да постна и снимки на Шарана,наистина е супер запазен и всичко по него е 6 точки,но ми се стори все едно карам мойта.Иначе разликата е че след 170 голфа почва да се чуди кой го е измислил ,а шаранчето се ражда отново mhihi
P.S vw-a е на един приятел


Потребителски аватар
Golf 3 1.8
Мнения: 1034
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf 3 1.8 » Съб 10 сеп 2005 11:48


На вр6 забавата почва след 140 :D


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 10 сеп 2005 20:20


Това си е специфичен клас автомобил и нямат нищо общо с обичайните ни представи. :) Тяхното царство е извънградското и едрите мъже, като мен и vaskoto1 - другите не Ви познавам лично. :wink: Комфортът и пространството са чудесни, страхотна видимост и др. Изработката и материалите са на много добро ниво. :) Разбирате, че говоря за Галаксито си, но то е идентично с Шаран. Моят е само с 2.0i (Фордов) и съм абсолютно доволен. Не става за гонитба, но ускорява доста добре. Параметрита на 2.0 VW Sharan са почти идентични. Препоръчай на собственика да си купува части от Мото-Пфое, че при Unitrade са меко казано "главорезки цените" :twisted:


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Нед 11 сеп 2005 22:53


Еми така е , като качиш за пъви път на VR6 , така става , (или поне и при мене) викам си сега ще излитаме , ама на,бавно "уж" тръгва .
Нали ви разправях че един познат си купи голф 3-VR6 , (вече е ударен , но се прави), та го покарахме малко, като за на4ало на старт, нещо не ми харесваше , леле мале като подмине 150 , изправяш се на нокти, та нали е 6-цилиндара , силата му е след тия км.
иначе за пръв път чувам че има шаран с такъв двг. :D


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 12 сеп 2005 17:47


madcap написа:иначе за пръв път чувам че има шаран с такъв двг. :D
От самото начало на модела и VW и Ford са с този двигатели :D . Дизелите са само на VW (дори и при FORD :shock: ), а другите (по два) бензинови са "свои" ( VW - 2.0 i и 1.8T) (FORD 2.0i и 2.3i)


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 13 сеп 2005 8:35


да бе не върви .... вие май се забравяте ....... с колко искате да върви бус ....... хората не са малумни като нас да направят нещо и да му сложат ДВГ което не отговаря, всяко нещо си има отговор. не съм запознат с параметрите на мотора в шарана, но съм убеден ,че може би не е точно като при колите, въртящ момент и мощност ,още веднъж казвам не съм запознат с параметрите на мотора.
та като не ти харесва да що не го тестваш ето ще ти дам 1 Ситроен Евазион 2000 см3 + турбо и 156 к.с., а за консумация на гориво ...... :D над 3500 об. 12-15 л.


Потребителски аватар
SkyWalker
Мнения: 516
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

ре

Мнениеот SkyWalker » Сря 21 сеп 2005 1:06


Голф 3 ВР6 от 0-100 за 7.6 с. :!:
Заколко искаш да ускорява автомобил с близо 500 кг отгоре и същият мотор :?:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Сря 21 сеп 2005 15:28


Да споделя мойте мисли ...... мисля че очакваш да лепи повече за седалката :) и мисля че понеже е по-голяма колата не е усеща така скоростта и аз на 2.2i Espace 96, имам чуството че грам не дърпа .... до като не си видя километража ..... :) въпреки всичко да ме извиняват от рено форума ама газта е толкова паянтова и с малък ход и върви като 1.8 моно :)иначе много фетско като се обърнат предните седалки назад и става парти :") но спирачките са добри и абс а не е като на vw :| той чука оня връща педала нагоре малко :)


Потребителски аватар
SkyWalker
Мнения: 516
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

ре

Мнениеот SkyWalker » Сря 21 сеп 2005 19:29


Е за усещането е доста субективно!!! Ако си в Ауди А8 с 200 си все едно с 110 км/ч в Голф 3 :idea:



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта