Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Всякакви организационни въпроси
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот Mihailov78 » Вто 09 авг 2011 14:48


valsanik написа:Значи точно теб съм видял.Там дето пишеше"джаги-билярд" Аз бях в станцията на Топлофикация.


Да, точно там :) Срещу топлофикация точно, там беше магазина. Е не сме се знаели да пием по бира :)




Потребителски аватар
radi_b4
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 23 юни 2008 16:21
Автомобил:
Двигател: ACK
Местоположение: София

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот radi_b4 » Вто 09 авг 2011 14:53


Само ако знаете развоят на темата какъв би могъл да бъде... :dummy:


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот valsanik » Вто 09 авг 2011 15:00


radi_b4 написа:Само ако знаете развоят на темата какъв би могъл да бъде... :dummy:

Да не би и ти също да си бил там??


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот Mihailov78 » Вто 09 авг 2011 15:09


radi_b4 написа:Само ако знаете развоят на темата какъв би могъл да бъде... :dummy:


Колегата сигурно се притеснява, че пишем имена на бази (нещо като реклама) и темата може да отиде в коша (въпреки, че не съм забелязал до сега това да е било проблем във форума). Ако е проблем ще им затрием имената :)


Потребителски аватар
radi_b4
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 23 юни 2008 16:21
Автомобил:
Двигател: ACK
Местоположение: София

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот radi_b4 » Вто 09 авг 2011 15:12


Точно така, колега. Това ми е опасението.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот Mihailov78 » Вто 09 авг 2011 15:39


Е, темата е отпускарска и полезна - кой къде е бил с буса и как е изкарал. Все пак сега е активния сезон с отпуските и пътуванията. Така може да сме си взаимно полезни и да видим нови неща. Препоръки за хотели и бази са полезна информация. :beer


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот DA@KA » Вто 09 авг 2011 15:58


Моя преход е скромен.Почивка на Кранево и след това гр.Плачковци само 800км.Грижи никакви с машината.Последната снимка е от хижа Българка,гледката е неописуема. :bowdown Колегата Пепи74 се вдигна от София и направиме една Фауве среща с много бира и барбекю,снимките не са за пред хора :beer :applause: Съжалявам единствено че не можах да доида на Лозенец.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот jorko.b67 » Вто 09 авг 2011 18:30


Така , както колегата Михайлов78 описва мястото на Сърница и както го виждам на картата - точно там съм бил преди 35 години . Две семейства (с Москвич и Жигули ), две палатки , скари , риби , рекичка .... Наистина мястото е невероятно....
Дано само да е съхранено , а вече да не е замърсено от ...
Иначе за там наистина може да се каже "Е , това е част от РАЯ" !!!


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот avtohit77 » Вто 09 авг 2011 20:09


Аз съм скроме само 2800км, обиколих родната Българиа.Каде ли не ходих море,балкан и т.н.Е има6е малко и проблеми но без тях не може но изживяването да патуваш с Vw бус е невероятно. :drunk :bowdown


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот BURKAN » Вто 09 авг 2011 20:41


Mihailov78 написа:
BURKAN написа:Колега Mihailov78 хубави снимки и хубав преход, 7 човека къде спахте по Родопите? Предварителна резервация ли имахте или на место нещо намирате?


Няма резервация :lol: Хванахме пътя който е за Гоце Делчев през самия град Доспат. Там след стената на язовира има една отбивка за пътя (предимно черен път, в началото 2 км има някакъв асфалт, но натам си става кофти) който върви плътно 15 км покрай самия язовир чак до Сърница. Това е рая на къмпингите - палатка до палатка, кемпер до кемпер. Намерихме си едно местенце на около 5 км преди Сърница и опънахме палатките. Важно е да си накупиш храна и пиене от Доспат, че се движиш 1 час по черен път и ако свърши нещо магазина е доста неудобен :lol: Рекичка до нас, готово огнище, скари на дърветата за храната... Вечер скара-бира, през деня си ловиш риба, въздуха няма да го описвам, абе райско място.. Ако питаш мен, лятото на Родопите е за палатки, за да усетиш магията на тези места 100%. :да: На другия язовир Голям Беглик също е много подходящо за къмпинг. Просто се подготвяш за къмпинг и си бръмкаш около язовирите, подходящите места са много. Ето тук бяхме:

http://maps.google.bg/maps?daddr=41.706 ... 4&t=h&z=14

Друго място където съм ходил в този район на Родопите е на язовир Батак, ето тази база:

http://ns.neochim.bg/batak/about.html

много доволен останах, препоръчвам я ако не ти се ходи на къмпинг. Това е по-близо като дестинация и си спестяваш дългото изкачване по ужасния път до Доспат, след Батак има табела вдясно 2 км и си там. Звънкаш предварително и резервираш за да си спокоен :beer


Колега мерси за инфото почти е сигурно, че ще го използвам! Супер сте си прекарали. Много се радвам, че и други колеги се включиха със снимки и преживявания. Надявам се и аз да направя нещо като вас. Моя бус съм го купил с тази цел да къмпингувам и даже съм си купил един веломотопед с който да ходя до близкото селище за провизии и :beer . А буса да стои стационарен. Поздрави и продължавайте да споделяте истории и даже разни други неща. Кво като е Август! :D :beer


Потребителски аватар
pepi74
Мнения: 178
Регистриран на: Пон 16 ное 2009 14:17
Автомобил: Мултиван Т-4
Двигател: ACV - 2000 година
Местоположение: софия

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот pepi74 » Сря 10 авг 2011 22:17


Ех наборе :beer ...


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот jorko.b67 » Вто 16 авг 2011 20:52


Здравейте , колеги !
И аз , подобно на колегата Mihailov78 вчера се върнах от Родопи-те... Днес няколко пъти опитвах да пусна снимки тук , но не успях. Естествено - Ванката от Бургас се надявам да помогне...
Та по темата - тръгнах от вилата - с. Дебели лак (Радомирско) - Гоце Делчев - Доспат - Батак - Пловдив - Боровец - Дупница - вилата. Между с. Сатовча - Доспат спрях на един паркинг - ма , то много хубаво направено.....
Една чешма между две барбекюта , пейки и маси за 40-50 човека , място за палатки - направо си е място за сбирка...
В коритото на чешмата колко ли бира , мастика и диня може да се изстуди ???
Всичко беше много хубаво - единствено ми липсваше едно Т3 край мене (нямам още бус , но отдавна вече "живея" с него)....
По-нататък и покрай яз. Батак минах - и там едни красотии...
Дано Ванката успее да се справи със снимките - бих се радвал да ви се повиши настроението...


Хайде на снимкитееее ( PACH )
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот PACH » Вто 16 авг 2011 22:37


Колеги, утре се събираме три буса на Иракли.Ако някой има време и е наблизо, да заповяда на барбекю с преспиване :)
За сега сме Васко - Синхрото, Жорето- Кокалапич с Westfalia-та и аз със Синхрото.Телефона ми го знаете, ако има нещо звънкайте.В четвъртък по обед се прибирам към Бургас, така че сме за една вечер.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот BURKAN » Сря 17 авг 2011 12:51


Колега Жорко.Б67 супер е мястото (сега повторно разгледах снимките) и ще е супер удобно, а и тази поляна ще може да събере много народ.

На колегата РАСН, му казвам, че му завиждам, че живее до морето и може да отиде на Иракли.

А аз вчера бях в бокса да сменям гумички на клапаните. Действието се извърши в гр. Златица близо до мойта вила. Там си карам и Аудито за ремонти, защото в София майсторите са....@би му м@м@т@, а местните момчета са отговорни и добросъвестни, и взимат малко.

Изображение


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот Mihailov78 » Чет 18 авг 2011 18:04


jorko.b67 написа:Здравейте , колеги !
И аз , подобно на колегата Mihailov78 вчера се върнах от Родопи-те... Днес няколко пъти опитвах да пусна снимки тук , но не успях. Естествено - Ванката от Бургас се надявам да помогне...
Та по темата - тръгнах от вилата - с. Дебели лак (Радомирско) - Гоце Делчев - Доспат - Батак - Пловдив - Боровец - Дупница - вилата. Между с. Сатовча - Доспат спрях на един паркинг - ма , то много хубаво направено.....
Една чешма между две барбекюта , пейки и маси за 40-50 човека , място за палатки - направо си е място за сбирка...
В коритото на чешмата колко ли бира , мастика и диня може да се изстуди ???
Всичко беше много хубаво - единствено ми липсваше едно Т3 край мене (нямам още бус , но отдавна вече "живея" с него)....
По-нататък и покрай яз. Батак минах - и там едни красотии...


Страхотно колега! Това барбекю е рая за хубаво изкарване! Много готина екскурзия си направил :beer А селото на вилата - Дебели лаг го знам, и то е страхотно! Имате си и река и планина и поле и язовир Пчелина ти на 5 мин. Страхотно място за вила. :beer :beer Верни другар също е много готин:))) (Самоед ли е?)



Върни се в “Срещи, пътешествия, снимки”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта