Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Всякакви организационни въпроси
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот xcentric » Вто 13 сеп 2011 20:41


здарвейте колеги
с моя дзвер покорих един връх в италия-Мonte Baldo 1760м
http://zirool.snimka.bg/mountain/monte-baldo.620573
неможах да кача снимките както другите колеги :banghead: за това оставих линка
поне мога да споделя как изкарахме
интересно започна със изкачване на 16км баир и уникални завои каквито не съм и сънувал :D
наклона на пътя варираше от 11 до 16 процента 2-3 предавка се добрахме за около повин час
машината излезе без проблем и между другото за 2-3ти път чувам да ми се пускат финтилаторите от кат е в моите ръце :mrgreen: толкова не бях го зорил
като стигнахме горе първото което усетихме бе разликата в температурата идеална за живот около 18градуса
после похапнахме по сандвич полюбувахме се на гледката и от там на горе към върха Монте Балдо с лифт който стуваше 7евра на човек отиване и връщане изкачването трая около 15мин. за ентосиастите има черни пътеки ама сигорно пеш се стига минимум за 2часа
и така като кацнахме горе по лесния начин :mrgreen: се откри страхотна гледка към второто по големина езеро в европа Лаго ди Гарда невероятно е да се види естествено после пощракахме с апарата и след това последва разходка междо другото горе беше яко студ облаците си минаваха по крей нас кът бърз влак на селска гара но всичко беше прекрасно,в процес на разходката спряхме да отдъхмен и между облаците изникна една скала на която видяхме овена от рекламата на БлекРам :Mr Green Fun но наистина видяхме една планинска коза която се беше покатерила на скалата и заела позата от рекламата,невероятно но факт
следващата идея която ми доиде на ум е да оставим инициалите на България изписахме със камани BG
нещо за спомен и от нас,след това се ориентирахме към завръщане на земята пак към лифта после кафе цигарка и потеглихме с дзвера надоло но после спрехме да отдъхне буса че по надолнището запали джантите кат поседнахме на една пейка вдишвайки дълбоко планински въздух имаше и вкус на феродо от спирачките :D
и така изкарахме една страхотна неделя която споделих със вас

Последна промяна от xcentric на Вто 13 сеп 2011 22:19, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот Mihailov78 » Вто 13 сеп 2011 21:24


BURKAN написа:Колеги, ето и аз каква я свърших на 4-6 септември. Буса се оказа страшно проходим за обикновен, който не е синхро. Действието се развива под връх Ком (Стара планина) и над х. Пробойница 1400м над Созопол. Това е Facebook, и който има регистрация, може да види снимките. А, ако някой пожелае, може да станем и Facebook приятели. Поздрави!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2273221360986.130300.1562247398


Боби, уцелил си моят район без да искаш. :D Откъм хижа Пробойница на мен не ми харесва особено (е, за летни жеги си е Екстра :)), там е дол и е сенчесто. Всъщност вие до Пробойница откъде сте минали? Красотата се разкрива по билото и нагоре през Понор планина до Тодорини кукли. На билото от дясно на хижа Пробойница (посока София) се намира село Заноге. Там е моята вила, където доста често релаксирам почивните дни от напрегнатият градски живот. Дефилето се разкрива като на длан от терасата, няма хора, тишина и въздуха ухае на билки. Понякога вечер когато съм там се замислям какво всъщност представлява живота ни по градовете и дали е живот въобще...

От село Зимевица нагоре започва планината Понор, след връх Съребница - (поразгледай google maps). Нагоре може да се качиш и с буса при сухо време и да видиш едни невероятни места, въобще за мен това е едно от най-силните и красиви места в нашата родина - цялата планина Понор и Искърското дефиле. По-надолу е село Заселе, там е Вазовата екопътека и водопада Скакля. Пътят до Заселе и Зимевица е добър, но много стръмен (10 км е 20-35% наколон) и с много завои. Има и едно хубаво място за нощувки преди Зимевица, мога да ти го кажа на ЛС ако ти е интересно да не правим реклами. Понор е все едно място е от друга планета:

Изображение


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот galyaradeva » Сря 14 сеп 2011 10:42


Земя като една човешка длан.

Изображение[/quote]


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот PACH » Пет 23 сеп 2011 12:23


Още снимки, не са от август, нооо това няма значение, по-важното е че има бусове :)
Историята от последната почивка на Тасос, разказана със снимки :)

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 757&type=1

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 757&type=1

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 757&type=1


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот BURKAN » Чет 09 авг 2012 16:44


Колеги...темата е на една година, но пак е актуална. Кажете кви ги вършите...има ли бира и мезета? Качете някоя и друга снимка ...похвалете се! Аз другата седмица ще изследвам едни язовири с една лодка, която купих преди месец и ще кача снимки. Поздрави и много :beer и :BBQ


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот avtohit77 » Чет 09 авг 2012 19:08


Е да се похваля ли Боби.Август е пътувания,почивки а аз след сбирката у Варна моят бус роди малки scare На втори и трети цилиндър завари буталата :banghead: Сега си взех донор и почвам да го кормя.Дано стане готов за Узана.А на другите приятна почивка :beer :beer :beer


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот BURKAN » Чет 09 авг 2012 19:22


Малеее...Ивчо твоя дзвер? Баси м@мата! Дано по-бързо го оправиш! :beer


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот p-sound » Нед 16 сеп 2012 19:02


Аз мога да напиша"'кво като е септември".Изведнъж нещо ме хапна щъркела и бегом до Елхово на гости на Иво и компания.И тя стана една:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


И благодаря за топлото посрещане :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот DA@KA » Нед 16 сеп 2012 20:16


Пепо виждам на последната снимка си срешнал и голямата си любов на тая среща. :mrgreen:Банда благородно ви завиждам, добре сте си изкарали. :beer


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: Малко да се раздвижим, да напишем по нещо кво като е Август!

Мнениеот p-sound » Нед 16 сеп 2012 20:41


Даже уточнихме дата за сватбата!!!Ха Ха Ха.
Настина много добре си изкарахме.И за пореден път се убеждавам,че неподготвените срещи се получават супер!



Върни се в “Срещи, пътешествия, снимки”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта