How To: Лято

Всякакви организационни въпроси
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: How To: Лято

Мнениеот me4ou » Чет 25 авг 2016 19:04


Ден 5
Пробег: ~200км.

На сутринта на петия ден осъзнахме, как липсата на светлина и умората от предната вечер, сякаш да образували перде пред очите ни. Това е гледката, която се разкри пред нас когато плъзнахме вратата назад.

Изображение

Скалъпихме нещо средно между яйца на тиган и закуска тип овъргаляна в плажа. Признавам, може и да съм изпуснал някоя друга черупчица...
Но дори и лекото хрускане не успя да ни накара да спрем да си плакнем очите.

Изображение


Отбихме се във Велики Преслав, където явно са се случвали важни събития от историята на държавата ни, но дали поради липса на желание или просто защото мястото беше отегчително, хич не се трогнах.

Изображение

Дамата, която ни съпроводи из музея, беше точно толкова ентусиазирана за някогашната ни столица, колкото и магазинерката за киселото мляко, което купихме същата сутрин.

Изображение

Изображение


Събрахме си печатче и се изхлузихме от региона. Следващата дестинация беше Шумен.
Преди известно време в един международен сайт някой споделил колко бил впечатляващ паметника послучай 1300г България.
След около 15 минути катерене в жегата, което бусът отново понесе геройски, без да се обади стигнахме. Още от далече изглежда внушително грамаден.

Изображение

С всяка измината крачка обаче респектът, който предизвиква се топи, а на около 20м разстояние започва да прилича на някой недовършен хотел по морето.

Изображение

Изображение
*възможно е за тази снимка да съм се покатерил по една ограда*

Идеята на паметника е чудесна - добре е да си спомняме от време на време от къде сме тръгнали, за да знаем накъде да целим. Реализацията от друга страна е тъжна. Личи си просто как някой чичко е имал кариера и се е чудел как да излее по-голяма част от нея за да вземе повече пари. Паметникът висок спокойно 15-20м, се състои предимно от стени, така е разположен, че тотално скрива гледката към града, а даже са решили, че няма нужда да се качиш на високо някъде в него и да гледаш...

От Шумен се отправихме към Мадара за да видим емблематичния за региона конник.
Платихме по 2лв. в една бутка и получихме следните указания:
-Ако искате да видите направо конника минете в ляво, 200 стъпала и сте там, можете да минете и в дясно за да разгледате пещерите и да стигнете до конника по дългия маршрут.
Бидейки абсолютни туристи-будали естествено решихме да тръгнем по дългия път. След около 50-100 метра се оказа, че сме подминали въпросните пещери, дали защото ние сме блеели в сините паламуди, или просто след силните впечатления от Леденика, Проходна, Деветашка и Бачо Киро, но "мадарските" пещери спокойно можеха да бъдат сбъркани с дупка, която някой второкласни е изкопал в пясъка, понеже майка му не му дава да се къпе в морето.

Отправихме се към конника, изведнъж стъпалата свършиха, пред нас имаше площадка и прожектори насощени към отвесната скала. Седях гледах, подчесвах се и се чудех аз ли се бъркам или е станала грешка. Приятелката ми посочи стената и каза "Ето го", а аз седях и гледах с недоумление и попитах "Къде?". След около минута спорене дали е там или не, и взиране в нюансите на скалата разбрах, че проблема е в моят телевизор. Аз очаквах да видя издълбан в стената конник поне в реален размер, ако не по-голям. В крайна сметка видях конникът, който можеше да се събере на бута на коня, който аз си представях. Останах меко казано разочарован.

За ваше улеснение помагаме:

Изображение


Отправихме се към Каварна, където братът на приятелката ми имаше концерт на класическа китара.
Вярвам, че феновете на рока и метала ще оценят тази снимка.

Изображение


Вечерта прекарахме на паркинга пред къмпинг св. Георги в Балчик.




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: How To: Лято

Мнениеот valsanik » Чет 25 авг 2016 20:42


Много хубав пътепис...Продължавайте все така и дано да се видим на някои от организираните срещи.... :love.vwclub :beer :beer :beer


Потребителски аватар
triplesss
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 14:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново-Лясковец

Re: How To: Лято

Мнениеот triplesss » Пет 26 авг 2016 13:23


Браво, много хубав пътепис. Продължавай в същия дух. :th_up


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: How To: Лято

Мнениеот me4ou » Сря 26 юли 2017 10:11


Момчета омръзна ми да лежа под буса за този сезон, реших, че е крайно време да потеглям!
Очаквайте включвания!

Изображение



Върни се в “Срещи, пътешествия, снимки”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта