Малко съдействие за конкретен бус по обява!

Обяви за покупка и продажба на бусове и авточасти за тях
Потребителски аватар
jrc2
Автомобил:
Двигател:

Малко съдействие за конкретен бус по обява!

Мнениеот jrc2 » Пет 19 апр 2013 21:52

Здравейте колеги,след обилно четене на форума/или поне аз така си мисля/разбрах горе долу нужното инфо за бусовете на нашата марка.Въпроса ми е следния,извинявам се предварително ако се дублира някъде.Значи...искам да си взема бусче,с което ще ходя на състезания/мотори/.В него ще се вози мотор и нужния инвентар към него.Гледах,гледах,гледах обяви в мобиле и т.н. и се спрях на един,ето този :

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31364560486067057&f1=details&slink=2quoyt

Имам следните въпроси:

1.Годината реална ли е,и каква е разликата в годините,говоря за т4,фейслифт и т.н.???
2.Кой мотор е за предпочитане 1.9tdi или 2.4/2.5
3.Ако може повечеко впечатления за самите мотори като цяло които се вграждат в този бус,моля?

Като цяло искам да в по пъргаво бусчето,за това съм се насочил и към Т4,а не към "истински" голям бус,мисля че бусчето като размери ще задоволи изизкванията ми и това което ще превозвам с него.Изобщо всякакви мнения и препоръки биха били добре дошли,какво да гледам при покупка,слаби места,отличителни белези и т.н. и т.н.Бус не съм купувла никога,в колите съм на повече от ТИ,но и тук като на други места си има специфики.Предварително благодаря на отзовалите се :beer

Потребителски аватар
instantaccess
Автомобил:
Двигател:

Re: Малко съдействие за конкретен бус по обява!

Мнениеот instantaccess » Пет 19 апр 2013 22:07

Здравей колега, първо бих искал да ти кажа, че аз не съм голям разбирач откъм бусове, за което се извинявам. Искам обаче да ти споделя моя опит докато аз оглеждах:
- 2,4 чист дизел мотора пукат глави, бях намерил един с идеално купе, но проблем с мотора (най-вероятно глава) и не успях да намеря глава в цялото мобиле. Иначе споделиха цена около 500-600лв.
- 1,9 чист дизел е прекалено слаб. Гледах няколко такива, но ми се стори прекалено слаб и се отказах.
- 1,9 тд се оказа доста труден за намиране и подържащ висока цена, затова така и не стигнах до него.

Това от мен, надявам да съм помогнал.

Потребителски аватар
avtohit77
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI

Мнениеот avtohit77 » Пет 19 апр 2013 22:40

За това което ще го ползваш и искаш да е пъргав поне трябва да е 2.5ТДИ.Концепцията на Т4 с 2.4 и 1.9 и 1.9тд е слаба,единият е 60коня а другия 68коня.2.4Д Е 78КОНЯ и тегли но не бяга а си има тънкости.Карах 2.4Д след това го преработих на 1.9ТДИ сега карам друг 2.4Д но за пъргавина няма как да стане.2.4Д като си е в обороти кара и не пада но за предпочитане да се кара 100-120км в час.А моторите 2.5ТДИ СА пъргави и мощни не харчат много и не са притенциозни :th_up ама ти си решаваш.Поне аз съм доволен от 2.4Д и си го карам :bowdown Ако имаш въпроси ще помагам :beer

Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Контакти:

Мнениеот PACH » Пет 19 апр 2013 22:55

При положение че карате мотори, защо не се замислиш за една дълга база като тази и да си спестиш влаченето на ремарке, на което плащаш преглед, данъци и т.н. При тази концепция махаш последния ред седалки и качваш два мотора отзад без никакви ядове, ще има място даже да качиш и приятели. 2.4 е работен кон с добър въртящ момент, при нормална експоатация няма опасност да го прегрееш.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31361095447373926&f1=details&slink=2qw2lt

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31365366706454113&f1=details&slink=2qw2lt

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31364996501789749&f1=details&slink=2qw2lt

Потребителски аватар
jrc2
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот jrc2 » Пет 19 апр 2013 23:16

Колега PACH,искам да си взема бусче,точно защото не искам да влача ремарке /както правя сега/ за това дадох примерна обява с червеното.Отделно ако ще давам над 6000лв по добре да си взема БУС голям.Някак си мисля,че ако е 1.9 TDI може едно чипче да подобри много нещата,а поне 1,9 мотора е ясен за + и -.Всъщност 1,9 тди или тд е ?!?!?Отделно ако е много зор мога да закача ремарке на бусчето но бягам от тази концепция специално за ходене по състезания...мотора като цяло не е големия проблем...инвентара около него е обемен...тенти,столове,маси,сакове,екипировки,инструменти,кутий с резервни части...и т..н и т.н. и всичко това в кола та дори и комби е мъка,не че не става.
Тези които ми даваш като пример,някакси не ми допадат,горе долу и гледам по нова година да е,всущност съм отворен на всякакви интерестни предложения,и като цяло това от посочената от мен обява ми се видя интерестно,но чакам вашите мнения за всичко.

Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Контакти:

Мнениеот PACH » Пет 19 апр 2013 23:27

В случая не се подлъгвай с по-новата година а конкретно състояние на даден бус. 1.9 го има чист има го и TD, аз ти говорех за 2.4D. При положение че разнасяш толкова багажи и инструметни е безумие да шофираш с над 100 км.ч. При някаква критична ситуация всичко ще ти си изсипе на главата. Товарния не е лоша концепция, препоръчвам ти дълга база (+40 см) и на преградната стена да направиш от пода до тавана шкафове за части и инструменти. Останалото пространство назад ще е свободно за моторите и когато те не са вътре, може да опънете надувен матрак и да спите в буса.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31344260657504723&f1=details&slink=2qwfly

Потребителски аватар
jrc2
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот jrc2 » Пет 19 апр 2013 23:48

Ок,разбирам твоята идея,ти си къмпингар човек като гледам,на принципа колкото повече,толкова повече :beer .Не съм от вчера в спорта,пътувал съм със малки,големи,нормална и висока база бусове,коли и ремаркета...моята ЛИЧНА концепция ми е ясна,в това бусче ще се вози само 1 мотор /моят/+багажа.Отделно се движа в някакъв ценови диапазон до макс 6000лв..ама МАКС...това ще рече да взема ключа и да карам,пък и ако е на СФ номера да си спестя смяна на тебели ще е бонус.Ако ще е нов внос той трябва да е под тая цена за да мога да влезна в нея като го оправя документално и обслужване..Буса ще се използва само и единствено за това,така че да го купувам с презумцията да влача големи и обемисти неща,не го мисля.Не знам,чудя се още,четох че на Т4 спокойно му "забивали" 1.9 ТДИ мотор /AFN/ и ставал много прилично бусче...Аз съм карал голям бус пълен до капачката с мотори и инвентар със скорости близки до излитане в орбита /с което не се гордея хич,беше наложително/,така че съм наясно горе долу как се движи пълен бус.Идеята ми е не е да карам с 140-50 но не и с 80.Някъде да може спокойно да се потдържа 100км/ч + приличен разход.

Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Контакти:

Мнениеот PACH » Пет 19 апр 2013 23:59

Ами намери си 1.9ТД и като ти писне го смени с 1Z който може да чипосаш. Имай предвид че смяната на мотора ще ти излезе едни 1300 лв. които допълнително натоварват бюджета.

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Контакти:

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 20 апр 2013 0:41

jrc2 написа: ...Някак си мисля,че ако е 1.9 TDI може едно чипче да подобри много нещата...

1,9 ТДИ на Т4 не се монтира серийно, братчеда avtohit77е майсторчЕ, и ша та напрай да фръчиш по магистралата със 140, и да арчиш само 5,5/100 и всичко това при минус 20 :cool :screwy

Ко ша кайш а? това ако не е върхът на сладоледа, какво друго би мого да бъде? :mhihi :mrgreen :Mr Green Fun

Потребителски аватар
todosz
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI 1999 AGR

Мнениеот todosz » Съб 20 апр 2013 8:45

А за двойна кабина бордови 1.9ТД 95г. дали ще свърши работа

Потребителски аватар
samo_pechka
Автомобил: yamaha dragstar 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Съб 20 апр 2013 8:56

Загледах се и аз в обявата , мога дам само малко по-конкретно мнение за мотора .Ако е 1.9 тд , моторът идва леко слабичък , но пък си е прост за обслужване :smile няма дебитомер, няма тинтири-минтири клапани Н75,комп,МАП и др. Некапризен към горивото ..и си има и лек потенциал за позасилване :th_up Ще ти трябва само ГНП от AAZ с буусткоректор и кулер ( към макс 200 кинта общо ) и си в джаза с поне 90 коня :smile Ако обаче ще се "дупи" редовно с повече газ- ще ти трябва и един маслен охладител допълнително. Аз лично го одобрявам ,като мотор и е една идея по-надежден от AAB -2,4 д
Като разход на гориво - от 8.5 надолу трудна работа ( освен ако не го караш с 70 км/ч) това е при 100-120 ...
Вече ACV-102 кончета е др. бира ,но..там знаем чичко паричко не дава :biggrin
П.п. доколкото знам всички бордови Т4 имат бавна скор.кутия и ако ще се носи само лек товар и на дълъг път, ще е мъка :exclaim

Потребителски аватар
stefan4o
Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Съб 20 апр 2013 9:00

Аз не съм много разбирател по бусовете, ама тоя бус не е от фейслифтовите модели като го гледам? В смисъл 2000 сигурно е първата му регистрация, ама е произведен по-рано, предполагам? :gruebel

BURKAN
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:

Мнениеот BURKAN » Съб 20 апр 2013 9:05

Според мен колегата е на ясно какво търси. Независимо от съветите той си знае своето. Хубав бус до 6000лв. да се качиш и да караш и да е нов няма как да стане.

Потребителски аватар
jrc2
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот jrc2 » Съб 20 апр 2013 11:28

Колеги,като цяло ми беше идеята да разбера що за животно е Т4,и по-скоро с какви двг-та излиза серийно...някак останах с впечатлението,че 1.9тд е слаб...това е мотора дето го слагат в мк3 нали,или се лъжа?А пък 2.4 е бил проблемен..уж..като цяло.То ясно че угудия няма,и ми е ясно за какви пари какво може да се вземе.Познати ме насочват към Мерцедес Вито който пак е в този ценови диапазон,имам приятел който има такъв,220 CDI,всичко е супер,но като се счупи нещо и реве като саранска мечка...а все си мисля,че при Т4 цените са далеч по-народни.Не съм казал,че искам да летя по магистралите...ако някой така е разбрал,просто не искам да с движа със скоростта на ТИР.Защото за 6-6500 има БУС-ове..големи..с по 2.5 ТДИ мотори 120 коня който си карат спокойно със 120-140.Не гоня това.Искам по компактен да е.за това съм се насочил към "малките" бусчета.Благодаря на всички за мненията,ще се оглеждам....

Потребителски аватар
sasho_yamaha
Автомобил: T4 Volkswagen Multivan GENERATION
Двигател: 2.5 R5 TDI AXG 202hp.

Мнениеот sasho_yamaha » Съб 20 апр 2013 15:32

stefan4o написа:Аз не съм много разбирател по бусовете, ама тоя бус не е от фейслифтовите модели като го гледам? В смисъл 2000 сигурно е първата му регистрация, ама е произведен по-рано, предполагам? :gruebel

Не колега,страта маска се произвежда до 2002 год.със всички разновидности на двигателите,а фейслифта започва от 96 до 2004 год.Колегата дето търси бус мога да го посъветвам да търси с 2,5 ТДИ мотор има ги и по евтинички,защото аз също си ползвам буса за да нося мотори и атв-та и отначало си купих 2,4 но много бързо разбрах че този двигател е мъртвец и както каза един колега преди време мотора е 2.5 тди всичко останало е компромис!Моя го товаря с едно АТВ вътре и едно на платформа отзад и не ги усеща,карам го с 140 на темпомат и разхода е приличен.
Прикачени файлове
DSCN4836.jpg
DSCN4068.jpg
DSCN4335.jpg

Върни се в “Бусове купува/продава”