Мисля да сменя двигателя на Т3, но после...

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
soaring
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Мисля да сменя двигателя на Т3, но после...

Мнениеот soaring » Нед 23 май 2010 19:22


Чета във форума, че сполучливо сменят двигателите на Т3, но ме терзае едина дилема - няма ли проблеми с регистрацията? Това приключение с "Технотест", после Кат... знам ли?
Някой минавал ли е по този път?
То двигателят си е добре, но няма душичка това 1,6 TD, пък и бустконтролера на помпата е умрял, турбото и то не е това което трябва и като сметнах какво ще струва...
Та така, чакам спецовете да се произнесат по казуса, пък ще почерпя :beer




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Мисля да сменя двигателя на Т3, но после...

Мнениеот PACH » Сря 26 май 2010 2:27


soaring написа:Чета във форума, че сполучливо сменят двигателите на Т3, но ме терзае едина дилема - няма ли проблеми с регистрацията? Това приключение с "Технотест", после Кат... знам ли?
Някой минавал ли е по този път?
То двигателят си е добре, но няма душичка това 1,6 TD, пък и бустконтролера на помпата е умрял, турбото и то не е това което трябва и като сметнах какво ще струва...
Та така, чакам спецовете да се произнесат по казуса, пък ще почерпя :beer


Здравей колега,
Ако буса ти е дизел и сложиш дизелов двигател на Фолксваген не се минава технотест.Само минаваш канала и го регистрираш с новия номер, като ти сменят талона.Ако смениш от дизел на бензин се заяждат и искат Технотест, който струва около 120 лв.
Ако не мислиш да го продаваш скоро, изобщо не си прави труда да отразяваш промяната.Слагай си мотора и карай докато върви :)


Потребителски аватар
rokera
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мисля да сменя двигателя на Т3, но после...

Мнениеот rokera » Сря 26 май 2010 12:52


На мойто бусче дизелче като сменявах мотора пак с дизел и то от голф ме караха да ходя на технотест, но не помня за какво. Дали заради моторя или щото незнаеха как се води демек каравел или транспортер, че отзад пишеше само busD. Но това беше преди няколко години и понеже се чудех дали да го продавам затова му оправих документите. Ако няма да го продаваш не си струва разправията и парите, забрави че някой ще се гъзи да ти гледа номер на двигател.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта