Проблем с 1.9 боксер

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
denkobg
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 0:20
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: DG-1990
Местоположение: Варна
Контакти:

Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот denkobg » Вто 08 юни 2010 17:50


Здравейте колеги,започнаха се едни ремонти и естествено започват и проблемите,та проблема е как се разцепва водния боксер.Ако някои нма идея,или се е сблъсквал с този вид мотори и може да помогне,ще бъда много благодарен. :beer




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот PACH » Вто 08 юни 2010 18:29


denkobg написа:Здравейте колеги,започнаха се едни ремонти и естествено започват и проблемите,та проблема е как се разцепва водния боксер.Ако някои нма идея,или се е сблъсквал с този вид мотори и може да помогне,ще бъда много благодарен. :beer


Колега, филма е голям а цените на частите са доста скъпи.Не знам какъв ти е проблема, но дали си струва да се ремонтира боксера.След като свалиш главите измъкни цилиндрите, после с обратен чук бръкни през водните отвори и избий буталните болтове за да свалиш буталата.Дай малко повече инфо за проблема ?


Потребителски аватар
beky1
Мнения: 238
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 23:21
Автомобил: VOLVO V70
Двигател: B5202S.
Местоположение: varna

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот beky1 » Вто 08 юни 2010 22:03


Деньо деньо къде ти е гаража да доида да помогна че то с моя опит ще го разфасоваме за нула време.пък ако немога ще викнеме ГИНЕКОЛОГА от нашия гараж :drunk :drinking: :beer


Потребителски аватар
denkobg
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 0:20
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: DG-1990
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот denkobg » Вто 08 юни 2010 22:14


PACH махнах главите,развих всички гайки и болчета на блока,махнах и маслената помпа,обаче не мога да разцепя двата блока един от друг.


Потребителски аватар
denkobg
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 0:20
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: DG-1990
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот denkobg » Вто 08 юни 2010 22:17


beky1 написа:Деньо деньо къде ти е гаража да доида да помогна че то с моя опит ще го разфасоваме за нула време.пък ако немога ще викнеме ГИНЕКОЛОГА от нашия гараж :drunk :drinking: :beer

Беки заповядай,помощ не отказвам,гаража ме е до Пепо. :drunk


Потребителски аватар
denkobg
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 0:20
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: DG-1990
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот denkobg » Вто 08 юни 2010 22:28


PACH написа:Дай малко повече инфо за проблема ?

Проблема е че свалихме едната глава защото течеше и уш я оправиха започна да хвърля водата,тръгнах за Димитровград пък стигнах до Айтос и сега съм свалил мотора и мисля сам да го правя,ако мога де,и за това се обръщам към по можещите за помощ.
Прикачени файлове
DSC00023.JPG
DSC00025.JPG
DSC00028.JPG
ей тука как се разцепват двата блока?


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот BuGmaN » Сря 09 юни 2010 0:29


Обади ми се на 0886513079 та да ти кажа, че не е работа за всеки (дори и монтьор) да пипа тея мотори и как да го отвориш (ако настояваш) и кой може да го направи и кой може части да достави... :wink:


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот Mihailov78 » Сря 09 юни 2010 15:32


Боксера е мотор с "душа". Руснаците по техните форуми го наричат "расов кон" :) Мотора на Фердинанд Порше. Много приятен звук има, а и е бавнооборотен. Дано нямате много проблеми и да се оправи. Ремонта му е труден както казват опитните колеги, но не и невъзможен. Принципно ремонта му е по-скъп отколкото на много други редови мотори от това което съм чел. Шпилките на главите се късали - да се внимава. Там за буталните болтове да се извядят е проблематично, в книгата е дадено с някакво винтово приспособление което ги издърпва. Картера пише да се цепи с гумен чук по шпилките, но да не се набиват отверки или секачи. Също така се слагал някакъв специален силикон който не оставял частици след сглобяването. Това е от нещата които съм чел по форумите, не съм го правил. И моя е боксер, дано скоро да не се налага да го правя :) Ето някой неща, дано са полезни, а и снимки на един ремонтиран с любов боксер :bowdown


Потребителски аватар
denkobg
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 0:20
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: DG-1990
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с 1.9 боксер

Мнениеот denkobg » Пет 11 юни 2010 12:51


Благодаря момчета,че се отзовахте тъй бързо,но след малко замервания се оказа че няма нужда да се цепи мотора надолу,а само ремонт на главите. :beer



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта