Температура на водата на Transporter T3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
tkantchev
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 юли 2005 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Температура на водата на Transporter T3

Мнениеот tkantchev » Пет 14 май 2010 22:26


Колеги, здравейте. Горд собственик съм на VW Т3 Carat, Bj. 1990, с бензинов тунингован двигател на фирма Öttinger, 4 цилиндъра вероятно 150 к.с. В най-големите студове, в задръстванията в София, вентилатора ми се включва, стрелката на таблото, с дигиталния часовник и оборотомера, не преминава диода и той не светва, но това ме изнервя! Ужасно! Нормално ли е това включване на вентилатора? Какво да очаквам през лятото или като пусна климатика? Поздрави!








Клеги здравеите.Горд собственик сум на VW Т3 Carat,Bj.1990,с бензинов тунингован двигател на фирма Öttinger, 4 цилиндъра вероятно 150 к.с.В най- големите студове ,в задръстванията в София,вентилатора ми се включва ,стрелката на таблото ,с дигиталния часовник и оборотомера,не преминава диода и той не светва,но това ме изнервя!Ужасно!Нормално ли е това включване на вентлатора?Какво да очаквам през лятото или като пусна климатика?Поздрави!




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Температура на водата на Transporter T3

Мнениеот Mihailov78 » Съб 15 май 2010 14:35


Според мен е нормално вентилатора да се пуска, още повече мотора ти е мощен. Моя бус е с DF 1.9 бензинов боксер 60 к.с. и перката си се включва редовно в града. Така се поддържа нормален температурен режим на мотора при положение, че като се движиш в града почти няма охлаждане от самото движение.

Относно стрелката - на моя се колебае от началото на кръглия диод в средата - до средата на диода. Винаги е така и няма проблем със загряване.


tkantchev
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 юли 2005 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Температура на водата на Transporter T3

Мнениеот tkantchev » Пон 28 юни 2010 21:08


За всеки случай смених радиатора ,но само главния,но не и този на климатика.Сега нещата изглеждат далеч по нормални!За щастие!


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Температура на водата на Transporter T3

Мнениеот levonik » Чет 15 юли 2010 18:41


Днес проверих с термометър. Скалата ми е много идиотски разграфена- само една чертичка на около 3 мм. от началото. Днес точно на тази чертичка беше 87 градуса. Май преди години като сменях термостата, френски, точно толкова пишеше. Сега остана да замеря от студено състояние и да следя пък кога ще отлепи стрелката от крайно ляво положение и на колко ще влезе в дъгата с оразмеряването.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта