vw t3 1.6td проблем с температура

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот bullet83m » Нед 20 юли 2014 18:55


Здравейте колеги,известно време имахме проблеми с температурата на бусчето и стана беля духна гарнитурата.
Главата е проверена,шлайфана и сложена обратно на буса,но проблема с температурата си остана.
Термостата е сменен но пак не отваря големия кръг(или така си мисля аз долния маркуч е студен)и двигателя тръгва да прегрява а радиатора е студен.
Цял ден обезвъздушавам но то почти не отива вода до радиатора,единствено когато дам на късо допълнителната
водна помпа тогава праща вода до отпред.Водната помпа като дам газ гледам че движи водата в казанчето няма луфт не тече.
Промита е цялата охладителна система,утре ще пробвам с изваден термостат как е.Ако и тогава прегрява смятам водна помпа да
сменям ама според мен не е от нея то няма кво да и стане.

Интересува ме също номерата на датчиците за водата този за стрелката на таблото и този за подгревните свещи.




Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот blade84 » Нед 20 юли 2014 20:21


Как е капачката на разширителния съд, виж дали има налягане в системата маркучите требва да са леко твърди като загрее


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот bullet83m » Нед 20 юли 2014 21:01


И капачката е сменена да забравих да пиша.Леко твърд е горния, долния си е мек и студен.


Потребителски аватар
swir4o
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 20:23
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ
Местоположение: Plovdiv

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот swir4o » Нед 20 юли 2014 21:34


Здравей колега, ти сам си си дал отговор на въпроса. " Не отива вода до радиатора, само при окъсяване на електрическата помпа" На място този бус мн. трудно отваря големия кръг. Иска здраво форсиране. Системата събира 16 литра. Обезвъздушаването става на хоризонтално място, при свалена капачка на разширителния съд от двама човека. Единият форсира и долива в казанчето, а - другият развива винта в горната част на радиатора, за да излезе въздуха. Гимнастиката се повтаря, докато почне да излиза течност на непрекъсната струя....
Успех!!!


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот bullet83m » Пон 21 юли 2014 0:13


Един час го мъчихме първо хоризонтално,предница нагоре после надолу пробката на радиатора.
Яко форсиране не ама средни обороти някакви и парното пуснато.Сгреших че не видях точно колко
водя наливам,ама е над 10литра.Не обезвъздушавам такъв бус за сефте,един час се мъчихме и кръгче
му направих.Стрелката подминава нормално си положение а термостата не отваря.
Утре пак ще го мъчим,направо ми убива ентусиазма тоя бус :smile


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот PACH » Пон 21 юли 2014 19:25


Градски, вземи се обади да го оправим бре човек, стига се мъчи в тая жега, 0888 417 383 :th_up


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот avtohit77 » Пон 21 юли 2014 19:27


На мен ми се струва че,водната помпа е заминала.Ако няма какво да ти завърти водата ще грее и си до там.Ако си е наред помпата при тези маниполаций трябваше да ти се получат нещата.


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот bullet83m » Пон 21 юли 2014 20:35


Смятам решихме проблема,за два дена хвърлих повече вода от буса :banghead .Вчера не можах да го накарам тоя термостат да работи,преспа една вечер и днеска с още малко мъка и сработи.А за това че грее май ме заблуждава стрелката или поне се надявам да е така.По принцип си седи на края на бялата чертичка,ообаче баща ми решава че трябва да смени всичките датчици за водата.Отива в еврото и онези му наблъскват едни SWAGове по 20 и кусур лева дето нито на номер отговаря нито нищо.
Подредих ги аз и сега има подгрев само първия път като пали за 5 секунди и стрелката явно при работна температура седи малко преди диода,преди това дам си грееше доволно.
Утре ще има тестдрайв към 100км :horror
Ванка теб си та пазя като сериозен жокер,дано по други поводи да се срещаме.
Между другото в сряда май беше вечерта едно чуждоезично теен парти ми разваляше романтичната обстановка край морето :mhihi
Като си тръгвах вече видях синхрото :bowdown Ама много бях изморен :drunk да се връщам.


Потребителски аватар
swir4o
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 20:23
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ
Местоположение: Plovdiv

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот swir4o » Пон 21 юли 2014 21:22


Намери си истински датчици да не береш ядове. За Ванката смятах да ти пиша, ама той сам се обади :)


galina123
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 12 фев 2015 18:59
Автомобил:
Двигател:

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот galina123 » Чет 12 фев 2015 19:13


Здравеите колеги имам проблем с голф 3 1.9 дти загрява ми и ми изхвърля водата. Смених водната помпа и пак ми прави същия проблем казаха ми че е термостата ама и тои е нов даите ми съвет моля


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: vw t3 1.6td проблем с температура

Мнениеот avtohit77 » Чет 12 фев 2015 21:57


Бе здравей ма си объркал раздела бе колега :screwy Тук е бус манящината
Ето ти линк на твоите хора http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=5 иначе към проблема правиш тест за CO2 Ако си сигурен за сменена водна помпа и термостат.Радиатора загрява ли при отворен термостат,парно има ли????При издухана гарнитура или пукната глава каквото и да сменяш няма файда.И поне кажи от къде си да те пратя при някой наш човек.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта