Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот bullet83m » Сря 27 яну 2010 15:06


Колега да те питам докато си онлаин причината поради която наи вече търся синхрото е да го ползвам за лов.Понеже ще събира 5-6 терориста mhihi барабар с кучетата.Но дали ще издържат тези виско-истории на малко по душмаско каране.За поддръжката си ги поддържаме,баща ми е толкова вманиячен по тея бусове че просто няма начин да се занемари.




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот PACH » Сря 27 яну 2010 18:36


bullet83m написа:Колега да те питам докато си онлаин причината поради която наи вече търся синхрото е да го ползвам за лов.Понеже ще събира 5-6 терориста mhihi барабар с кучетата.Но дали ще издържат тези виско-истории на малко по душмаско каране.За поддръжката си ги поддържаме,баща ми е толкова вманиячен по тея бусове че просто няма начин да се занемари.


Мисля че не е най-подходящата машина за целите ви.Скъпи и дефицитни части по скоростите и предния мост.Слаб двигател, ако го оставиш с оригиналния, за да газиш в големи коловози иска друго окачване, което излиза около 2000 лв. Без такова окачване няма да може да сложиш големи гуми.Като искат бус да си вземат Мицубиши Л300, това е Паджеро с бусово купе, има и бавни скорости, мисля че ще им е най-подходящо.Ето инфо за две окачвания.Аз мисля да си сложа второто на Сейкел, с него са били оборидвани бусовете на Париж-Дакар.Ето и клип да видиш как работи по-скъпото окачване, виж как поема неравностите въпреки високата скорост.

http://www.youtube.com/watch?v=lf_JiYYDWOE
Прикачени файлове
2010-01-27_183052.jpg
2010-01-27_183151.jpg


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот bullet83m » Сря 27 яну 2010 19:00


Скъпичко излиза един такъв тунинг май, и за това най вече питам за тези дефицитни части.Понеже цял бус не може да се намери пък части..
Иначе от 4x2 имам два за донори, а като казах за лов нямам впредвид че ще го съсипвам и троша из горите и да влизам в коловози след някоя нива.Пак ще се кара главно по асвалт и черен път но ще се случи и да закъса,та мисълта ми е да не се окаже много нежна това синхро.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот PACH » Сря 27 яну 2010 19:02


bullet83m написа:Скъпичко излиза един такъв тунинг май,иначе и за това най вече питам за тези дефицитни части.Понеже цял бус не може да се намери пък части..
Иначе от 4x2 имам два за донори, а като казах за лов нямам впредвид че ще го съсипвам и троша из горите и да влизам в коловози след някоя нива.Пак ще се кара главно по асвалт и черен път но ще се случи и да закъса,та мисълта ми е да не се окаже много нежна това синхро.


Днес един клиент ми гледа витарата, сега остава да намери парички и след продажбата това ще е първата ми покупка за буса :)
Не знам колко е нежен, още не съм тествал възможностите му :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот PACH » Сря 27 яну 2010 19:04


PACH написа:
bullet83m написа:Скъпичко излиза един такъв тунинг май,иначе и за това най вече питам за тези дефицитни части.Понеже цял бус не може да се намери пък части..
Иначе от 4x2 имам два за донори, а като казах за лов нямам впредвид че ще го съсипвам и троша из горите и да влизам в коловози след някоя нива.Пак ще се кара главно по асвалт и черен път но ще се случи и да закъса,та мисълта ми е да не се окаже много нежна това синхро.


Днес един клиент ми гледа витарата, сега остава да намери парички и след продажбата това ще е първата ми покупка за буса :)
Не знам колко е нежен, още не съм тествал възможностите му :)
Само не знам къде ще го намерите това Синхро, голям дефицит :(


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот bullet83m » Сря 27 яну 2010 19:13


Голям наистина и германията не я виждам като варият щото там си знаят цената на машините.А извън темата малко за витарата каква е и какви пари и търсиш


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот PACH » Сря 27 яну 2010 19:24


bullet83m написа:Голям наистина и германията не я виждам като варият щото там си знаят цената на машините.А извън темата малко за витарата каква е и какви пари и търсиш


От Германия е много скъпо и заради климата им отдоло си имат доста забележки.Витарата си е направо подарък:
http://www.cars.bg/index.php?go=edit&p= ... B53CE1263E


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот bullet83m » Сря 27 яну 2010 19:39


Че са скъпи скъпи за състоянието зависи на какво попаднеш те поне си личът отдалеч.
Витарката много добре изглежда ама не я подаряваш :o пак и не съм им фен на тея 1.6 много им завират тенджерките май


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот PACH » Сря 27 яну 2010 19:47


bullet83m написа:Че са скъпи скъпи за състоянието зависи на какво попаднеш те поне си личът отдалеч.
Витарката много добре изглежда ама не я подаряваш :o пак и не съм им фен на тея 1.6 много им завират тенджерките май


Витарата я купих 5000лв., лифт и боди лифт 800лв., броните 800лв., преден диф от гранд Витара 500лв., музиката 300лв., шнорхел 200лв., немски джанти 5 бр. от Вромос 1000лв., два комплекта гуми над 1000лв., сменени лагери на ск. кутия 300 лв., нов съединител комплект 320лв., нови лагери на предните главини и накладки 250 лв., акумулатор Exide на малко повече от година 180 лв., застраховка и преглед до края на годината 200 лв.Ако искаш смятай и да говорим дали не е подарък.Отностно "завирането" няма никакви проблеми, важното е да я караш с антифриз, да ти е добре почистена системата и като си я карал хард да не я гасиш веднага, за да има време да влезе в нормален температурен режим.


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот bullet83m » Сря 27 яну 2010 19:54


Не се сърди ся нали знеш какво казват бездънна яма като си я правил си бил наясно че тея пари дето си ги дал нямат възвръщаемост, иначе браво няма да си кривя душата и да кажа че не е хубава. Хвърлил си много работа по нея


bullet83m
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот bullet83m » Сря 27 яну 2010 20:57


Няма такава ск.кутия вече за която споменах баща ми я дал на някакъв.Давайте идеи за подняма на стандартната 4-степенна че само със 80-90км.ч. не се издържа


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историята на бус VW T3 Syncro - Коментари

Мнениеот PACH » Сря 27 яну 2010 21:12


bullet83m написа:Не се сърди ся нали знеш какво казват бездънна яма като си я правил си бил наясно че тея пари дето си ги дал нямат възвръщаемост, иначе браво няма да си кривя душата и да кажа че не е хубава. Хвърлил си много работа по нея


Няма за какво да се сърдя, просто ти обеснявам защо е подарък.Тези дни ще проверя за една кутия в Бургас и ще ти кажа как е като предавателни числа.с какъв двигател си ? Напиши и модела на твоята кутия и с какви гуми си.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта