Смяна на двигател на Т3 ?

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
jordanangelov_
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 20:04
Автомобил: VW T4
Двигател: 2 4 D AAB
Местоположение: София

Смяна на двигател на Т3 ?

Мнениеот jordanangelov_ » Пон 05 апр 2010 19:29


Здравейе колеги, имам следното питане.Върти ми се в главата да сменя двигателя на буса.Бихте ли ме посъветвали какъв двигател мога да сложа, без да се налагат сложни преправяния, фланци и промяна на захватите?

Оправям ти краснописа, дано другия път се справиш по-добре :)




Ka6iKa
Мнения: 199
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ? за двигател на бус смяна

Мнениеот Ka6iKa » Пон 05 апр 2010 19:50


Колега ти първо оправи правописа после двигателя mhihi


Потребителски аватар
jordanangelov_
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 20:04
Автомобил: VW T4
Двигател: 2 4 D AAB
Местоположение: София

Re: Смяна на двигател на Т3 ?

Мнениеот jordanangelov_ » Пон 05 апр 2010 21:58


благодаря за корекцията евала :bowdown да бяхте написали и нещо по темата :arrow:


Потребителски аватар
zlatnia7408
Мнения: 219
Регистриран на: Нед 28 дек 2008 15:51
Автомобил: vw 7
Двигател: TDI 2014
Местоположение: Враца

Re: Смяна на двигател на Т3 ?

Мнениеот zlatnia7408 » Вто 06 апр 2010 14:26


jordanangelov_ написа:Здравейе колеги, имам следното питане.Върти ми се в главата да сменя двигателя на буса.Бихте ли ме посъветвали какъв двигател мога да сложа, без да се налагат сложни преправяния, фланци и промяна на захватите?

Оправям ти краснописа, дано другия път се справиш по-добре :)

приятел пиши на PACH,само той може да ти даде добър съвет.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на двигател на Т3 ?

Мнениеот PACH » Вто 06 апр 2010 18:51


Аз ще помогна, ама колегата да напише какъв му е сегашния мотор и скоростна кутия ?Може и няколко снимки на буса и двигателното.


Потребителски аватар
jordanangelov_
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 20:04
Автомобил: VW T4
Двигател: 2 4 D AAB
Местоположение: София

Re: Смяна на двигател на Т3 ?

Мнениеот jordanangelov_ » Вто 06 апр 2010 21:40


Както съм споменавал във форума, буса ми е 1.9 воден боксер.Скоростната ми е 4-ка, но не мога да кажа точния модел.Направиха ми цялостен ремонт на двигателя и след първото излизане след зимата (не го карах, нямах зимни гуми) и изтече цялото масло на земята.Закарах го пак на майстора, смениха семерината и пак изтече маслото.Сега ще слагат някакъв подсилен и дано се оправи, че ми писна с този двигател.Ако не се оправи ще търся донор, PACH благодаря за помоща предварително :bowdown


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на двигател на Т3 ?

Мнениеот PACH » Вто 06 апр 2010 23:18


jordanangelov_ написа:Както съм споменавал във форума, буса ми е 1.9 воден боксер.Скоростната ми е 4-ка, но не мога да кажа точния модел.Направиха ми цялостен ремонт на двигателя и след първото излизане след зимата (не го карах, нямах зимни гуми) и изтече цялото масло на земята.Закарах го пак на майстора, смениха семерината и пак изтече маслото.Сега ще слагат някакъв подсилен и дано се оправи, че ми писна с този двигател.Ако не се оправи ще търся донор, PACH благодаря за помоща предварително :bowdown


Мисля че вината не е в семерината, двигателя ти е за ремонт или имаш някакъв проблем, който не се решава със смяната на семерината.Хубаво е да го отвори човек, който разбира какво прави.Отностно смяната на двигателя филма е много голям, хубавото е че се прави веднъж.Щеше да е предимство ако си с дизел, но уви...
За да сложиш редови двигател на Фолксваген са ти необходими следните неща, част от който са на снимката:

Двете опорни греди с тампоните за закрепяне на двигателя, двете опори на двигателя, картер, маховик, маслена помпа, фланец на ск.кутия, опашката на ск.кутия, стартер и ауспух.Всичко изброено е от дизелов бус 1.6D - 1.6TD.
Прикачени файлове
TDI.52.gif



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 108 госта