осмограм за кормилна рейка

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

осмограм за кормилна рейка

Мнениеот levonik » Пет 25 юли 2014 16:30


Здравейте! Т3,Каравеле 1,6 Д, 1985. Откриха ми луфт на едното от раменете на кормилната рейка при вдигната във въздуха кола / в сервиза/.Ровиха и не можаха да намерят осмограма -№17с който се притяга вътрешна гайка, която ,както ми обясниха държи пружина и пластмасова втулка. Когато я взех колата тази втулка я смених. Направих си шаблон и се опитах с ъглошлайфа да изпиля от един по голям болт, но то се оказа много фина работа или моето легло е повредено. Май на всичкото отгоре е нещо и конусовидно.
Фрезистите искат тази вътрешна гайка за да направят ключ то нея, а аз не мога да я сваля без да я повредя. Минах и през етапа да опитам с четириграм, но ми пречи пак тази конусовидност ме провали.
Моля, давайте идеи! Казаха, че ако не летя във въздуха, тежестта на автомобила обира луфта и няма страшно, ама знам ли?
Как се пише- четериграм или четеригран?




eddie75
Мнения: 95
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: осмограм за кормилна рейка

Мнениеот eddie75 » Съб 26 юли 2014 11:32


Приятел, отварял съм преди години тази работна гайка. Имам и ключ за нея, собствено производство. Вътре има една тефлонова втулка, правил съм и допълнителна външна месингова втулка....Може малко да се е сдъвкал във времето многограма на гайката... Но имам и резервни рейки в повече - най-лесния и достъпен изход.
Поздрави Едуард Шакарян.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта