VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
delgogo
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 11 май 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: montana

VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот delgogo » Вто 11 май 2010 20:17


Здравейте, един приятел има Фолксваген Транспортер 1985 модел и има проблем с превключването на скоростите.Според него липсвал някакъв превключвател, когато ги сменя (скоростите).Някаква втулка или превключвател бил изпаднал и сега не може да разбере какво представлява.Ако може някой да ми помогне да намеря някаква графика за разположението на частите в скоросния лост, или ако може да ми помогне със съвет ще се радвам. Иначе сега буса върви, но много трудно превключва скоростите.Това е проблема.Благодаря предварително.




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW transporter 1985 проблем със скоростен лост- моля за помо

Мнениеот PACH » Сря 12 май 2010 0:37


delgogo написа:Здравейте, един познат има Фолксваген Транспортер 1985 модел и има проблем с превключването на скоростите, казва, че някакъв превключвател липсвал когато ги сменя (скоростите). Някаква втулка или превключвател липсва, бил изпаднал и сега не може да разбере какво представлява. Ако може някой да ми помогне да намеря някаква графика за разположението на частите в скоросния лост ще съм благодарен, или ако може да ми помогне със съвет ще се радвам. Иначе сега буса върви, но много трудно превключва скоростите. Това е проблема. Благодаря предварително.


Ето ти схема на ск.система.Провери си всички пластмасови детайли по системата, сигурно имаш нещо счупено или износено.

Изображение


delgogo
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 11 май 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: montana

Re: VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот delgogo » Сря 12 май 2010 21:31


Благодаря ти човече, надявам се това да му помогне на човека, лошото е че и той не знае какво му е, но според него някаква част била изпаднала. Ще му покажа утре схемата и ще видим.
Благодаря ти отновото и със здраве.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот PACH » Сря 12 май 2010 22:31


delgogo написа:Благодаря ти човече, надявам се това да му помогне на човека, лошото е че и той не знае какво му е, но според него някаква част била изпаднала. Ще му покажа утре схемата и ще видим.
Благодаря ти отновото и със здраве.


Няма проблем, дано му е от помощ.


Motul66
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 13 май 2010 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот Motul66 » Сря 02 юни 2010 19:18


Да отиде на реглаж на щангите за скоростите, струва към 35 лева.Имах същия проблем с първа предавка и сега всичко е наред.


h_grozdanov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 юли 2010 21:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот h_grozdanov » Сря 21 юли 2010 21:33


Под скоростния лост има метална кутия която е закачена за купето. В нея има износени втулки


velinovniki
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот velinovniki » Чет 19 яну 2012 16:35


здравеите имам нужда от съвет имам vw-транспортер като го взех му направих основен ремонт на двигателя доста време го карам но сега имам проблем с първа предавка отхвърля ми го иначе 2,3,4,5 влизат без проблем някои знае ли какво може да е? БЛАГОДАРЯ предварително.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Transporter 1985 проблем със скоростен лост

Мнениеот PACH » Чет 19 яну 2012 19:56


velinovniki написа:здравеите имам нужда от съвет имам vw-транспортер като го взех му направих основен ремонт на двигателя доста време го карам но сега имам проблем с първа предавка отхвърля ми го иначе 2,3,4,5 влизат без проблем някои знае ли какво може да е? БЛАГОДАРЯ предварително.


Проблема ти може да се оправи само с разглобяване на кутията.Най-вероятно фиксатора на първа е заминал, хубаво е да се прегледат и синхронизаторите.В Бургас, ремонта на тази кутия е 100 лв. частите отделно.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта