Странични огледала Т3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Странични огледала Т3

Мнениеот Mihailov78 » Вто 08 юни 2010 11:38


Здравейте. Някой има ли информация от къде могат да се купят странични огледала за Т3? На едното ми се прецака ябълката и не мога да го фиксирам стабилно. Ако някой скоро е купувал, да сподели от къде, на каква цена, ако има излишно и т.н. Благодаря :beer




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Странични огледала Т3

Мнениеот PACH » Вто 08 юни 2010 18:25


Mihailov78 написа:Здравейте. Някой има ли информация от къде могат да се купят странични огледала за Т3? На едното ми се прецака ябълката и не мога да го фиксирам стабилно. Ако някой скоро е купувал, да сподели от къде, на каква цена, ако има излишно и т.н. Благодаря :beer


Най-добре е да намериш оригинално втора употреба, има евтини нови но огледалото им е право и обхваща по-тесен ъгъл на видимост.Оригиналните са леко изпъкнали.Как се е прецакала ябълката и за ляво или дясно огледало говорим ?


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Странични огледала Т3

Мнениеот Mihailov78 » Вто 08 юни 2010 19:15


Беше затегнало много здраво, при настройка риска да се счупи беше виден. Свалих го и му разгледах болта отдолу с пружината и двете гайки М6 - всичко ръжда. Напръсках го с WD40 и като се раздвижи няма спирка - движи се свободно навсякъде ябълката. Пружината я натегнах почти до упор - ефект нулев. Т.е. ръждясало е там където е оста на болта М6 и няма как да затегне ябълката след смазването и. Няма как да го насилвам, че ще се счупи тотал, сега поне нещо се вижда. Жоро от Костенурка ми предложи ново за 35 кинта (не знам колко е изпъкнало, той може да каже). Дясно е огледалото (това до пътника). Щом новите са зле, ако някой има втора ръка запазено или знае къде има да свирка. :beer


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Странични огледала Т3

Мнениеот PACH » Вто 08 юни 2010 19:28


Mihailov78 написа:Беше затегнало много здраво, при настройка риска да се счупи беше виден. Свалих го и му разгледах болта отдолу с пружината и двете гайки М6 - всичко ръжда. Напръсках го с WD40 и като се раздвижи няма спирка - движи се свободно навсякъде ябълката. Пружината я натегнах почти до упор - ефект нулев. Т.е. ръждясало е там където е оста на болта М6 и няма как да затегне ябълката след смазването и. Няма как да го насилвам, че ще се счупи тотал, сега поне нещо се вижда. Жоро от Костенурка ми предложи ново за 35 кинта (не знам колко е изпъкнало, той може да каже). Дясно е огледалото (това до пътника). Щом новите са зле, ако някой има втора ръка запазено или знае къде има да свирка. :beer


Яснооо, виж обявите за бусове на части, в мобилето ги има много.Само че няма гаранция че са оригинални ;)
За 35 лв. вземай новото и не се занимавай.


h_grozdanov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 юли 2010 21:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Странични огледала Т3

Мнениеот h_grozdanov » Сря 21 юли 2010 21:29


В Слатина до малката бензиностанция на Петрол при линиите.Цена 20 парички, а ти да знаеш купе за Т3 двойна кабина DOKA ?



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта