Технически характеристики на VW Transporter

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
don Vito
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот don Vito » Вто 27 юли 2010 19:51


Търся техническите характеристики на VW Transporter 1,6 D -1987 г. От скоро съм собственик на такъв екземпляр , но никъде не мога да намеря информация за този модел. Благодаря предварително.




don Vito
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот don Vito » Вто 27 юли 2010 21:03


Модел Т3 е. Моля за помощ.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот PACH » Вто 27 юли 2010 21:31


don Vito написа:Търся техническите характеристики на VW Transporter 1,6 D -1987 г. От скоро съм собственик на такъв екземпляр , но никъде не мога да намеря информация за този модел. Благодаря предварително.


И какви точно характеристики те интересуват :)


don Vito
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот don Vito » Сря 28 юли 2010 6:50


Здравей приятелю. Зная, че си доста на ТИ с микробусите и те моля за инфо относно двигателя,/мощност, въртящ момент, диаметър на цилиндъра и ход на буталото , ремонтни размери на цил.блок, раб.налягане на дюзите, циклово количество гориво на ГНП при проверката и реглажа и, характеристики на регулатора на ГНП, разход на гориво, белези за центроване на разпред.вал и ГНП към ДВГ/, скоростни характеристики(моя е с 4 скорости), с колко литро боя се боядисва и др. Можеш да ми пишеш на valenty@abv.bg или на 0889816479 - Валентин. Благодаря ти предварително. Търся си литература за буса но не зная дали ще намеря да си купя. В интернет инфото е кът.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот PACH » Сря 28 юли 2010 10:53


don Vito написа:Здравей приятелю. Зная, че си доста на ТИ с микробусите и те моля за инфо относно двигателя,/мощност, въртящ момент, диаметър на цилиндъра и ход на буталото , ремонтни размери на цил.блок, раб.налягане на дюзите, циклово количество гориво на ГНП при проверката и реглажа и, характеристики на регулатора на ГНП, разход на гориво, белези за центроване на разпред.вал и ГНП към ДВГ/, скоростни характеристики(моя е с 4 скорости), с колко литро боя се боядисва и др. Можеш да ми пишеш на valenty@abv.bg или на 0889816479 - Валентин. Благодаря ти предварително. Търся си литература за буса но не зная дали ще намеря да си купя. В интернет инфото е кът.


Такова събрано инфо на едно място до сега не съм виждал.Имам една книга в която доста подробно е описано всичко.Къпих я онлайн от някаква техническа книжарница в Ст.Загора.Имаме една тема за полезни линкове с техническа информация, разгледай там има доста полезни неща:

viewtopic.php?f=66&t=192983
http://www.t3-infos.de/

Като боядисвахме синия бус, отидоха около 5 лт. боя.


don Vito
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот don Vito » Сря 28 юли 2010 11:55


За пореден път благодаря за информацията. В Стара Загора спомняш ли си къде се намира тази книжарница? Компресията в цилиндрите трябва да е 23,5 бара.

Казваш 5 кг боя , но каква? Акрилна? Марка на боята /Стандокс, Дю Пон, Глазурит ..../
Ще го снимам и кача във форума като го приведа във вид за логаритмуване/приличен вид/.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот chato » Сря 28 юли 2010 12:36


Поровете тук
http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=pl_t,
мисля че ще намерите интересни неща,които ги няма дори и в немските сайтове свързани с Транспортер.
п.п.Пуснах го и в темата с линковете,която PACH e отворил.


don Vito
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Технически характеристики на VW Transporter

Мнениеот don Vito » Чет 29 юли 2010 1:00


Благодаря Chato!



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта