Пак скорости Т3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
takev1974
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Пак скорости Т3

Мнениеот takev1974 » Сря 17 авг 2011 14:01


Здравейте след преглеждане на цялия раздел не можа да ми стане ясно има ли алтернатива на замяна на т3-ковата (става въпрос за минаване от 4ст на 5ст)скоростна кутия със друга от друг модел бус или автомобил .




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Пак скорости Т3

Мнениеот Mihailov78 » Сря 17 авг 2011 14:41


Здравей, трансмисията на Т3 по своята същност е уникална (задно предаване с надлъжно разположение на скоростната кутия с диференциала) и едва ли ще намериш аналог в друг бус или автомобил. Двигателя се сменява с преходни фланци и става от други автомобили. Единствения вариант според мен е да си намериш оригинална 5 скоростна кутия от Т3 с каквато е и моя бус, колегата PACH май продаваше такава по спомен.


takev1974
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Пак скорости Т3

Мнениеот takev1974 » Сря 17 авг 2011 19:03


Да най добре е със оригиналната но цените на 5ст кутия хич не са малки на фона на цената на средно изстрадал Т3.Да питам и друго от 4ст с код DM (става въпрос за 1.6д) какво ми трябва като части за да я направя 5ст.
А и още нещо никои ли не е пробвал да обърне дифа на кутия от ауди(да се премести короната на дифа от другата страна.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Пак скорости Т3

Мнениеот Mihailov78 » Сря 17 авг 2011 20:48


Да, прав си. Скъпи са (относително за такава машина, то гумите са повече) и то именно заради това, че други не стават и всеки ги търси. За другия ти въпрос, принципно мога да ти обясня инженерите как са добавили 5-та скорост в кутията на Т3 (5 скоростната кутия се появява по-късно от лансирането на модела). Добавена е една предавка допълнително във външен корпус към старата кутия. Тази нова скорост е 1-ва, тя за това се включва на обратно (назад). Другите скорости се преобразуват съответно 1ва във 2ра, 3та в 4-та, и 4-та в 5-та. В този ред на мисли ми се струва, че такава гимнастика (търсене на кожуха, елементите за превключващите механизми, зъбни колела, лагери и т .н.) ще е по-скъпо от купуването на 5 скоростна кутия.

Все пак някой който се е опитвал да го прави може да сподели. За скоростната кутия на Ауди си нямам на идея. Но имай на предвид, че Т3 е тежка машина и лагерите на скоростите както и валовете са доста солидни. Колегата PACH е специалист на тема Т3, дано се изкаже по въпроса.


takev1974
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Пак скорости Т3

Мнениеот takev1974 » Сря 17 авг 2011 20:57


Благодаря за отговора :beer значи остава да се озъртам за някоя по евтина 5 ст кутия. :banghead:


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пак скорости Т3

Мнениеот PACH » Чет 18 авг 2011 18:36


Колега Такев, всички варианти са свъразни с много цифри и специализирана техника и умения.Има вариант от някакво рено да се сложи ск, кутия с преправяне, но просто главоболията не си заслужават.Чувал съм слухове че някой някъде си бил "обърнал" короната от другата страна на Ауди 100 кутия, но до сега не съм видял инфо за тази трансформация никъде в нета.Последния вариант е купия от Порше, но цените им започват от 3000 евро.Намери си една хубава 5-степенна от 2.1 боксер, която е най-бързия вариант и ще ти излезе и най-евтин.Наскоро продадох точно такава на колега от форума и сега бръмка доволен :)



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта