T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
soaring
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот soaring » Нед 29 яну 2012 11:53


:офф Изчетох де що има в нашите и чуждите форуми и сайтове по въпроса, а ма така и не ми стана ясно, какъв тип оборотомер, и уреди за налягане и температура на маслото да си купя и как да ги монтирам...
В една тема от форума прочетох, че на Голф2 са слагали от Лада, но дали не трябва да се калиброват някак си, каква е схемата и т.н.
Та, ако някой колега се е занимавал и монтирал, ще съм благодарен да сподели опита си. :beer




Aniy
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 16 ное 2011 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив България

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот Aniy » Пон 30 яну 2012 18:30


Аз също имам планове за оборотомер,налягането на маслото,волтметър и буустметър да следя турбото.Има красиви китайчета имитация на VDO,или уреди от ауди,или каквито и да е,някой ше сподели ли опит и мнение :bowdown


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот vladobo » Пон 30 яну 2012 18:40


soaring написа::офф Изчетох де що има в нашите и чуждите форуми и сайтове по въпроса, а ма така и не ми стана ясно, какъв тип оборотомер, и уреди за налягане и температура на маслото да си купя и как да ги монтирам...
В една тема от форума прочетох, че на Голф2 са слагали от Лада, но дали не трябва да се калиброват някак си, каква е схемата и т.н.
Та, ако някой колега се е занимавал и монтирал, ще съм благодарен да сподели опита си. :beer

Здр. При мен на буса са монтирани - налягане масло, температура вода , зареждане акумулатор- цялото табло с уредите от лада + обортомер прикрепен отстрани. Не знам как точно са вързани защото не разбирам ел. историите но съм от София (Орландовци) и ако искаш може да минеш да погледнеш кое ,как и защо. Всичко си работи и отчита правилно- тествахмв ги. Температура на маслото няма но има налягането и температура на водата, а на оригиналното табло е тъпия часовник с стрелките.


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот vladobo » Пон 30 яну 2012 18:42


Забравих да кажа - буса е бензин с сменен мотор е -1.8. Ако ти върши работа заповядай да разгледаш.


Потребителски аватар
Константин.Ярош
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 01 сеп 2016 16:15
Автомобил:
Двигател:

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот Константин.Ярош » Чет 07 дек 2017 14:17


Видях , че темата е стара но не видях да е коментирано в по-нови теми. Някой има ли свързан оборотомер към дизелов мотор (JX) ?


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот musuibie » Пет 08 дек 2017 9:08


От Голф2


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот Salvatore » Нед 10 дек 2017 22:18


При мен е фабрично. Оборотомерът взима сигнал от алтернатора (като всеки дърт дизел). Ако си мераклия, може и отделен електромагнитен датчик да си сложиш, но честно казано не виждам смисъл.
За другите уреди-стават от Лада, но ти трябва стругар, че резбите са шантави. Имах намерение да слагам като купих буса, но мина тоя мерак. Като ме налази пак, ще го мисля. От Лада Нива са уредите и датчиците или разните 4х4 руски недомислия ГАЗ/УАЗ...


Потребителски аватар
DarkoQnucev
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 21:19
Автомобил:
Двигател:

Re: T3 1.6 TD/JX - допълнителни уреди

Мнениеот DarkoQnucev » Нед 11 ное 2018 19:50


.... От Лада Нива са уредите и датчиците или разните 4х4 руски недомислия ГАЗ/УАЗ...[/quote]

Бе принципно руски 4х4 недоразумения няма. Ма тва само мастерите го знаят. Иначе бат Венко е прав за голф 2. Аз лично ще експериментирам с други VDO урОди.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта