Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Пон 30 яну 2012 23:34


Здравейте колеги,
Мисля че е време за една тема, в която да споделим за всички синхрота в нашата мила родна страна.Както се казва "Преброяване на пилците" :)

Моя бус ви е добре познат:

VW T3 Syncro 1.9 TDI 1990г. Оригинално 14", сега с 16", декуплер, блокажи на преден и заден мост, скоро и с Westfalia оборудване.

Изображение

Искам да помоля да няма коментари в тази тема, да си остане само информационна.Който има синхро, снима и описва с няколко думи, който е видял някъде, само снима, качва и казва къде е забелязано.Благодаря за съдействието :)




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Пон 30 яну 2012 23:56


Представям още три бургаски синхрота, за съжаление с махнати предни мостове и карантия :(

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В Бургас, толкова ;)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Вто 31 яну 2012 0:11


Една русенска Дока, която не се продава.Мисля че е закупена от Ст.Загора, защото преди време от там ми се изгубиха следите на същатата жълта на цвят Дока, ще питам Пламен, дали не я е закупил от там.Двигателя е 1.9 TD AAZ.

Изображение

Изображение

Шуменското на Ники.

Изображение

Изображение

Бялото синхро на Митко от Сф, което стана варненски жител :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кафявото си е още в София и му предстои лека реставрация:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още едно софийско, с което нямам идея какво се случва:

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Пет 16 мар 2012 1:04


Представям ви може би единственото оригинално Syncro 16" в България.Намерихме го случайно в Малко Търново, където един чичо го ползваше да вози хора в гората и други такива, битови дейности.Състоянието беше ужасно, салона под всякаква критика, двигателя от лада, изобщо тъжна картинка.Данчо от Белоградчик го закупи преди година и до скоро го реставрира.В момента е постигнал някакво ниво, подходящо за на първо време, докато дойдат по-добри времена.Вече е с двигател 1.6ТД, който му малее и догодина може да го смени с нещо по-мощно.Бусчето е с два блокажа, има и хидравлика на волана.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот BUS1988 » Пет 16 мар 2012 20:34


Едно много интересно syncro 16 на едно също много интересно място както е Белоградчик е чудесна комбинация!


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот avtohit77 » Пет 16 мар 2012 20:42


Данчо супер е бусът извинявай за помпата грабна ме работата и направо изключих ако не си намерил ще ти я пратя.Иначе евала за синхрото който си е мераклия си е мераклия :да: :да: :да: :beer голяма 10ка от мен.


Потребителски аватар
triplesss
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 14:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново-Лясковец

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот triplesss » Пет 16 мар 2012 21:17


Има ли снимки от възстановяването на 16"-ката :?: .Може и отделна тема, за да не разводняваме тази.
Между другото миналата седмица ходих да гледам едно синхро в една автокъща до Търново и мисля,че буса беше 16" ако съдя по пластмасовите вежди и страничните огледала, но лошото е че му липсваше кардана и предния диф с полуоските,а и състоянието му не беше цветущо с оглед на цената която искаха :screwy


Потребителски аватар
BukTop
Мнения: 503
Регистриран на: Чет 18 мар 2010 21:37
Автомобил: Impreza WRX + Polo 2F GT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот BukTop » Пет 06 апр 2012 13:24


Във Възраждане (Варна) редовно засичам едно оранжево паркирано около 39ти блок, вижда се горе от булеварда. Не знам кой е собственика, нито дали се продава, но ако някой иска, мога да мина да го снимам. :)
В Трошево често виждам едно бяло. По едно време имаше и едно бежово, но нещо изчезна напоследък.
В двора на Окръжна болница стои една линейка синхро, личи че не е карана от много време, не знам дали е в движение.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Пет 06 апр 2012 15:31


BukTop написа:Във Възраждане (Варна) редовно засичам едно оранжево паркирано около 39ти блок, вижда се горе от булеварда. Не знам кой е собственика, нито дали се продава, но ако някой иска, мога да мина да го снимам. :)
В Трошево често виждам едно бяло. По едно време имаше и едно бежово, но нещо изчезна напоследък.
В двора на Окръжна болница стои една линейка синхро, личи че не е карана от много време, не знам дали е в движение.


Здравей Виктор, бялото предполагам е на Стоян.Миналата година го закупи от София.Снимай да видим оранжевото и линейката, като за нея ще те помоля да разпиташ, каква мислят да я правят.Като правиш снимките, не забравяй да са отвсякъде, включително и отдолу, да се види реалното им състояние и дали са комплектни с преден мост и т.н.Пусни снимките на скайпа ми, аз ще имам ангажимент да ги подбера и публикувам.Благодаря за съдействието :)


Потребителски аватар
toni111111
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 28 дек 2010 18:32
Автомобил: T3 Vanagon Syncro
Двигател: 1Z 1990
Местоположение: Варна

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот toni111111 » Пет 06 апр 2012 17:36


Моето не е в Трошево.Явно е някое друго :P /става въпрос за белия бус/


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот p-sound » Пет 06 апр 2012 17:57


Да не цапам темата ама линейката няма и да се кара вече.На министерството на здравеопазването е!Питахме-никакъв шанс за закупуване от частно лице.Така ще си изгние ама няма да го дадат да го подкараме-ПРОВЕРЕНО!
Оранжевото от няколко дни се върти из нашата махала и го дебна човечеца да говоря с него ама за сега няма развитие.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот BURKAN » Пет 01 юни 2012 23:08


В сряда след обяд видях този бус на паркинга на магазините Практикер и Хит в жк.Люлин. Само тази е снимката, защото много подозрително ме загледаха, че го снимам.

Изображение

Отделно на битака в София преди няколко месеца видях един бял синхро пътнически с багажник отгоре. Поздрави и :beer


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Пет 01 юни 2012 23:55


BURKAN написа:В сряда след обяд видях този бус на паркинга на магазините Практикер и Хит в жк.Люлин. Само тази е снимката, защото много подозрително ме загледаха, че го снимам.


Точно така се прави, видите ли бусче Синхро, снимайте и качвайте в темата :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот PACH » Вто 28 авг 2012 20:14


Преди няколко дни се появи още едно синхро в полезрението ми.Оказа се че го ползват в балкана над Сл.бряг да си носят дърва.Имаше проблем в ск.кутия, който вече е отстранен и отново ще се завърне "в строя".Много запазен екземпляр, от който са произведение само: 1787 бр.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Регистър на VW Т3 Syncro бусове в България

Мнениеот Петър Христов » Вто 07 май 2013 20:48


Извинете че пиша в темата но
p-sound написа:линейката няма и да се кара вече.На министерството на здравеопазването е!Питахме-никакъв шанс за закупуване от частно лице.

Много лесно се отказвате.Като не може като частно лице,купете я като фирма.Ние поддържаме климатиците на КОЦ Шумен(онкодиспансера)и каквото бракувам шефа ми го купува като вторични суровини,иначе не могат да си ги свалят от отчет.Не вярвам при автомобилите да е различно,най много да се наложи да се бракува.Предвид колко са редки вече,дори и бракувана линейката ако е в прилично състояние може да спаси някой друг бус!
КОЦ Шумен е частна фирма,но е под шапката на споменатото министерство.Те всички болници са така(с редки изключения).



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта