T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот moreplavatel » Вто 18 дек 2012 21:05


PACH написа:С този няма оправия, Стоил с оранжевото сихро ходи да го гледа, пълен кошник. кардан няма, предните полуоски свалени, не се знае каретата в какво състояние са, двигателя е блокирал не може да се тества ск.кутия, купето е изядено от ръждата и продавач тарикат, няма такава комбинация.


Вярно е, звъннах му днес и питам, "колко скоростна е кутията", а той "вика" - абе де да знам 4 ли, 5 ли!! :mrgreen: и Като изтреска 1200лв, пък твоята информация, направо са отказващи за мен!




Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот pepi3196 » Вто 18 дек 2012 22:12


Вярно е, звъннах му днес и питам, "колко скоростна е кутията", а той "вика" - абе де да знам 4 ли, 5 ли!! :mrgreen: и Като изтреска 1200лв, пък твоята информация, направо са отказващи за мен![/quote]


В тази сума да не влиза и дворното място scare


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот moreplavatel » Сря 19 дек 2012 20:44


moreplavatel написа:Здравейте,
От два дни, след като превключа на бензин( като подкачването пак става трудно) започва едно страшно придърпване, направо буса се клати като лодка в бурно море. На празен ход работи спокойно и тихо, но като тръгвам, ако не форсирам до към 4 000об направо гасне. Чудя се дали бензиновата помпа подкачва както трябва и смятам да я сменя, според вас дали съм на прав път?

Това не е всичко, :( скоростите (втора и трета предимно) не "влизат" добре и "хъркат". Части за тези скорости дали се намират в България. Буса е Т3, боксеров двигател, с пет степенна кутия.

Мерси предварително,


Резервоара беше наполовина пълен с вода........, аз вода не сипвам там!!! :shock ............. цял ден псувам бензиностанциите! Замръзнал бензинов филтър...........карбуратор пълен с вода, как да пали! Майстора ми каза да сипя половин литър спирт за горене, "неутрализирал" водата и тъй като пада октановото число ми даде и някаква "вълшебна" добавка за "вдигането" му! Три часа източване, сушене, смяна на бензинов филтър, платно на ускорителна помпа, игла на поплавъка, за да бъдат нещата пак ок.
Прикачени файлове
Image062.jpg


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот pepi3196 » Сря 19 дек 2012 20:50


Хубаво прегледай резервоара и разширителите под калниците,както и връзките между тях.
Водата не е от бензиностанцията :beer


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот moreplavatel » Сря 19 дек 2012 22:03


pepi3196 написа:Хубаво прегледай резервоара и разширителите под калниците,както и връзките между тях.
Водата не е от бензиностанцията :beer

Всъщност ,за какво са тези разширители? Ако имат нещо общо с резервоара, ще се окажеш прав, тъй като на единия му падна капачката, която е накрая на маркуча!


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот pepi3196 » Сря 19 дек 2012 22:17


Всъщност ,за какво са тези разширители? Ако имат нещо общо с резервоара, ще се окажеш прав, тъй като на единия му падна капачката, която е накрая на маркуча![/quote]

Разширителите играят роля и на обезвъздушители на резервоара,и са част от него. :beer


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот moreplavatel » Сря 19 дек 2012 23:11


:banghead: Май аз трябва да черпя! :beer Мерси pepi3196, досега бях навън да запуша отвора с импровизирана тапа! Ако тези разширители ги няма, какво ще се случи?


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот pepi3196 » Чет 20 дек 2012 7:32


Ако тези разширители ги няма, какво ще се случи?[/quote]

Според мен трябва да са там,ако ги нямаш ще ти подаря 2бр. :beer


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот moreplavatel » Пет 28 дек 2012 20:31


Здравейте пичове, честита Коледа на всички и весело на Нова година!

Сигурно, с моите въпроси ще "изям" пердаха на някоя от бъдещите сбирки, ама срам не срам пак ще търся помощ! :D
Та, вчера сложих рециклиран алтернатор, тъй като стария не зареждаше добре.Скоро ще взема и нов стартер, вече опитваха да го отремонтират, ама нещо пак не върти както искам! ( дотук само информативно)
А иначе, моля да ме насочите, откъде да купя ново жило за педала на газта, както дали се продават коплекти, гумени уплътнения за апаратите на предните спирачки,забелязах, че някои се бяха прокъсали, когато сменях дисковете?

Поздрави


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот pepi3196 » Пет 28 дек 2012 20:36


moreplavatel написа:Здравейте пичове, честита Коледа на всички и весело на Нова година!

Сигурно, с моите въпроси ще "изям" пердаха на някоя от бъдещите сбирки, ама срам не срам пак ще търся помощ! :D
Та, вчера сложих рециклиран алтернатор, тъй като стария не зареждаше добре.Скоро ще взема и нов стартер, вече опитваха да го отремонтират, ама нещо пак не върти както искам! ( дотук само информативно)
А иначе, моля да ме насочите, откъде да купя ново жило за педала на газта, както дали се продават коплекти, гумени уплътнения за апаратите на предните спирачки,забелязах, че някои се бяха прокъсали, когато сменях дисковете?

Поздрави


Ремонтен к-т за спирачните апарати е около 30лв.от магазин на ул.Симеон. :beer


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот moreplavatel » Съб 29 дек 2012 20:18


Мерси pepi3196 :beer , а за жилото някой има ли идея?


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: T3 Каравел - въпроси на начинаещ

Мнениеот avtohit77 » Пон 31 дек 2012 8:03


moreplavatel написа:Мерси pepi3196 :beer , а за жилото някой има ли идея?

Жилото е 15-20лв взех го от АВТОХИТ :beer



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта