Вентилация на Т3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Вентилация на Т3

Мнениеот levonik » Вто 21 авг 2012 21:28


Здравейте! Летните пътешествия отново поставиха ребром въпроса за вентилацията на Т3 Каравеле, 1985. Преди години се бях решил на шибидах, но ме разубедиха, че редовно ще се пълня с прах от всички цепнатини. Сложих на вратата отваряемо стъкло, но то ми направи май голяма беля- /дано да е така/ простиване на детски врат, спазми на мускули и сухожилия,отток, намален кръвоприток и припадък. И сега скенери,ренгени, съмнения за счупени прешлени , утре ядрено-магнитен резонанс. Изядох го яко!Детето ще се оправи с Божията помощ и докторите, но въпроса за пътуване в летни горещини остава. Как да се справя с това най-елегантно? Как сте решили въпроса с избягването на откровеното течение вие?




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот PACH » Вто 21 авг 2012 22:38


levonik написа:Здравейте! Летните пътешествия отново поставиха ребром въпроса за вентилацията на Т3 Каравеле, 1985. Преди години се бях решил на шибидах, но ме разубедиха, че редовно ще се пълня с прах от всички цепнатини.....


Аз съм за шибидах + отваряеми малки триъгълни прозорчета на предните врати.


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот levonik » Сря 22 авг 2012 6:57


Аргументите на противниците на шибидага: неоригинално поставения е извор в буквалния смисъл на думата на воден приток; получавало се вакум в купето и през всички цепнатини се просмуквал прах. Препоръчаха ми гъбка , виждал си го на покрива на някой фургони и се затваря като клапа,придърпвайки надолу, но не можах да намеря, а и сам не бих се хванал да го монтирам, не е по моите сили. Най щурото, което съм виждал беше отварянето на два отвора излизащи във въздухозаборниците, че бяха монтирали и два комповски вентилатора. Беше се получило добре, но влизаше много шум от двигателния отсек, а и миризми.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот avtohit77 » Сря 22 авг 2012 19:17


Рено еспейс 2 имат по-два люка и стават перфектно :screwy Аз съм с един и съм доволен :beer


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот Dinkicha » Сря 22 авг 2012 21:02


На нашия Каравел мислехме да слагаме от тези климатиците отгоре на самия таван (каквито имат бусовете примерно за разнасяне на храна).Ако се сещаш естествено.Оттук нататък вече не се знае за какви финанси и работа става въпрос,но просто го давам като вариянт! :beer Успех колега


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот Dinkicha » Сря 22 авг 2012 21:09


avtohit77@abv.bg написа:Рено еспейс 2 имат по-два люка и стават перфектно :screwy Аз съм с един и съм доволен :beer



Колега люковете дали ще паснат и на Т3,че много интересно ми стана като го прочетох сега? :roll: Мерси предварително


Потребителски аватар
pitstop_loungebar
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот pitstop_loungebar » Сря 22 авг 2012 21:52


Колеги,аз също съм поел по този път и съм се спрял на предложението за люк от Рено еспейс 2.

Като се върна от морето ще го монтирам. Също така и отваряемите малки триъгълни прозорчета на предните врати са като допълнение!


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот avtohit77 » Чет 23 авг 2012 5:55


Dinkicha написа:
avtohit77@abv.bg написа:Рено еспейс 2 имат по-два люка и стават перфектно :screwy Аз съм с един и съм доволен :beer



Колега люковете дали ще паснат и на Т3,че много интересно ми стана като го прочетох сега? :roll: Мерси предварително

Лука от Еспейса става без проблем.Слагал съм на Т3 а и сега и на Т4-то съм с такъв. :beer


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот levonik » Пон 27 авг 2012 6:26


Слагането на шибидаг голяма играчка ли е? Изисква ли се специални умения? Питам за да преценя какъв майстор да търся и дали да не се доверя на някой, който да свали люка и да го сложи.Някой прави ли го във Варна или Бургас? И още едно нещо- къде го слагате, над водача, първи, втори ред или над двигателния отсек /Т3/?


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот levonik » Пон 27 авг 2012 18:51


Колко струва това чудо нормално, че тук ме засилиха на 120? Отделно монтажа.


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот levonik » Вто 28 авг 2012 18:04


Намерих Рено еспейс 2, но и двата люка не издържаха проверката с бутилката вода- просълзяха. Не можах да разбера много сигурно точно откъде, но изсълзя. А го дават по 80 лева.
Днес покрай мен в Каварна прелетя един хасковски бус Т3 и нали съм на съответната вълна, забелязах, че на задния ред прозорци/ по точно на единия, който видях/ имаше нещо пластмасово, оприличих го на отвор покрит от нещо като клапа. Все едно малките отваряеми прозорчета отпред в заден пластмасов вариант.Някой има ли нещо подобно, какво представлява и как действа?
Това сълзене на шибидага ме разтревожи, ако текне ще бъда поредния със замазан със силикон отвор.


Потребителски аватар
pitstop_loungebar
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот pitstop_loungebar » Сря 29 авг 2012 1:31


Колега,не си струва да бързаш. Ще изкочи люкЪт с главно "Ъ"! С търпение и много търсене се раждат нещата при бусовете. Това ти го казвам от личен опит.
Скоро се връщам в София и смятам да го монтирам => и снимки ще кача.


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот levonik » Сря 29 авг 2012 6:30


Вярно, лятото свърши! Мен ме стряскат вече действията, които са необратими- рязането на таван например. Ще се ослушвам и оглеждам, а на пролет при липса на друга възможност ще играе зегето. А тези вентилационни отвори на задните прозорци виждал ли си или това е било игра на окото ми?


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 29 авг 2012 8:24


По-добре се огледай за люк от каравана, или кемпер. Не са точно като автомобилните, според мен са по-добри. При мен така си дойде буса ургиналдъ от Германия. Люка е финландски, тогава избързах да му махна лепенките, че ме дразнеха...
Прикачени файлове
VWT4-kupe_vytre2.jpg
VWT4-luk1.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вентилация на Т3

Мнениеот kris11 » Пон 25 юни 2018 20:22


Да ъпна една стара тема с извинение.
Виждал съм на Т3 на покрива кръгъл вентилатор изкочил малко над тавана . Как се води това нещо и някакви насоки за цена, размери ? За изсмукване на вътрешния въздух навън. Не знам дали е с ел двигател и'и се върти от въздушната струя при движение. Предполагам ,че е с ел. двигател.
Извинявам се за невежеството ми по този въпрос



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта