Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Съб 15 дек 2012 18:28


Здравейте,

Две неща бих желал да ви споделя в тази тема:
Първото е ,че вчера смених клапана за бензин,тъй като прецених, че стария не винаги включва.След монтирането на новия клапан запалих като по учебник (на бензин), "викам" си, еййй егати кефа,направо заспа...........! Тръгвам си от мястото на смяната и решавам да си превключа на газ, "цъкам" на междинно положение и чакам в готовност. Да ама не, буса си "пердаши" и няма никакви признаци за придърпване..........., "викам" си, абе сигурно, защото е нов и отваря повече, вероятно карбуратора се пълни повече и затова държи по-дълго :lol: :lol: :lol: .........да ама пак не, карам вече няколко км и все така! Спирам под една лампа( действието се развива в 22.30), взимам мултицета и "го почвам"! :D При положение на ключето за бензин, до намотката стигат 12 волта, като включа на междинна позиция напрежението изчезва (т.е. ОК)! Намотката на клапана дава верига! Къде бъркам???? :banghead: Забравих да отбележа в началото, че още при слагането ми направи впечатление, че новият клапан не "цъка". Тогава си казах - "басси, сигурно е някой нов, полупроводников клапан" :screwy :D :D В крайна сметка,колкото и да не ми се искаше да се отказвам, студът надделя........прибрах се! Ставам сутринта, човърка ме яко,не може да остане така тая работа.................., сигурно съм обърнал посоката (почвам да търся под вола теле) :D ! В 8.20, пак "топличко" като снощи отивам да проверявам и препроверявам този "свръх" клапан! След 20 минути на студа си казвам "бал съм го - разглобявам" :twisted: . И, като го разглобих, защо мислите не "цъкал", защо не е спирал горивото...................................... просто котвата ЛИПСВАШЕ maikomila . Замених го с нов и всичко си дойде на мястото!
Надявам се да не съм отекчил с много подробното описание, но реших да го опиша така,защото след справка с нета, попаднах на абсолютно съшата тема във форума на форд, която не стигаше до отговор на проблема!

Второто което искам да ви кажа е,че вчера докато подгрявах, преди тръгване, при мен дойде един човек, който ми каза,че има три Т3-ки, с блокирали двигатели и възнамерявал да ги връща на вторични суровини, та ако съм се интресувал от някакви рез. части, да ида да ги огледам. За утре имам уговорка, да видя какво може да се ползва (пича спомена и 4 зимни гуми - на мен не ми трябват), смятам да взема фотоапарата и да ги "понащракам" , така и някой друг може да си хареса нещо, преди да са ги "батисали". Ако някой пък иска по-конкретна снимка на даден детайл ( само не колянови валове :D scare :D ) да пише, ще направя каквото мога!

Поздрави,




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот valsanik » Съб 15 дек 2012 20:48


Ще е добре да направиш некоя и друга снимчица.... :да: А, за клапана.....някой от менте комплект ще трябва да си попаднал.Важното е ,че си се оправил. :applause:


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Нед 16 дек 2012 22:11


Ето и снимки на бусчетата! Дизелови (кубатура не разбрах), с четиристепенни скорости. Дока-та и червения каравел могат да бъдат запалени веднага (според пича), ако има акумулатор, проблемът им е,че смесват вода и масло. Синия,като че ли е най-зле! Аз лично мисля да взема от него двата задни носача,страничните отварящи се прозорци, както и казанчето за чистачките. Даже се замислям дали да не купя дока-та.
Предложих на човека по 600лв. (така ги сметнахме горе-долу по цената за скрап) на бус и чакам утре да говори със собственика за съгласие!
Прикачени файлове
IMG_0003.JPG
IMG_0004.JPG
IMG_0005.JPG
IMG_0006.JPG
IMG_0007.JPG


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Нед 16 дек 2012 22:12


Още снимки!
Прикачени файлове
IMG_0008.JPG
IMG_0009.JPG
IMG_0010.JPG
IMG_0011.JPG
IMG_0012.JPG


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Нед 16 дек 2012 22:14


И още малко!
Прикачени файлове
IMG_0013.JPG
IMG_0014.JPG
IMG_0015.JPG
IMG_0016.JPG


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот PACH » Нед 16 дек 2012 22:20


Имам интерес към гумената изолация над двигателя на червеното бусче, ако е това, което си мисля защото не се вижда много добре.По-принцип това е цяла гума, която покрива багажника и слиза под седалката.


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Нед 16 дек 2012 22:26


Не, това е само долницата на капака над двигателя!


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот pepi3196 » Нед 16 дек 2012 22:34


Предложих на човека по 600лв. (така ги сметнахме горе-долу по цената за скрап) на бус и чакам утре да говори със собственика за съгласие![/quote]



На тези пари мога да взема червения,разбирасе ако собственика се навие.
Къде мога да го видя,ако е възможно :beer


geodj
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 18 дек 2010 11:29
Автомобил: Vw ID3
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот geodj » Нед 16 дек 2012 22:44


Къде се намират? Имам интерес към доката ако са й здрави капаците.


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Нед 16 дек 2012 22:46


В Западен парк са! Ако се навие на цената, утре пускам gsm-а му тук и всеки си действа! :да:


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот pepi3196 » Нед 16 дек 2012 23:06


moreplavatel написа:В Западен парк са! Ако се навие на цената, утре пускам gsm-а му тук и всеки си действа! :да:


:да: Бирата от мен


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот PACH » Пон 17 дек 2012 18:22


moreplavatel написа:Не, това е само долницата на капака над двигателя!


Погледни внимателно третата снимка, има една черна гума, сгъната наполовина над моторното, за нея става дума.Офертата остава ако Пепи не го спазари :)


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот avtohit77 » Пон 17 дек 2012 21:27


Тавана от червения каравел колко ще се харчи :beer


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот pepi3196 » Пон 17 дек 2012 21:46


avtohit77@abv.bg написа:Тавана от червения каравел колко ще се харчи :beer


Още чакаме отговор от колегата дали ще се продават или ще отиват за скраб :talk: :talk:


moreplavatel
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 7:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инфо за "интресен" бензинов клапан и 3бр. Т3 за части

Мнениеот moreplavatel » Пон 17 дек 2012 21:48


Ok PACH, изобщо не бях забелязал въпросната гума! Ако не го вземе колегата ще я сваля и ще ти я пратя!
Между другото, днес се чух с Жоро(така се казва човека отговорен за "разчистването" на бусовете), като той каза, че ще звънне по-късно,за да каже дали цената устройва шефовете му! Така и не звънна, утре ще го търся пак! Със сигурност обаче цената ще бъде /кг. на бус/ x 0,40(цена на кг. скрап). Казах му,че бусовете са около 1800кг (720лв), а доколкото си спомням каравел-а ми е 2400кг.
Надявам се тези бусове да отидат в грижливи ръце. Трябва да знаете,че една от причините поради които ви занимавам (информационно) с тези "машини" е органичната ми непоносимост към "връщането на вторични суровини"............., само щанцата за един калник струва повече от стойността на всеки от бусовете в момента!
Преди две седмици ми откраднаха 2 чисто нови вакуум помпи (но и преди това имах същата непоносимост),на стойност 10 000$ и ги върнаха на скрап за 60лв(просто споделям) scare

Ще пиша веднага щом имам инфо.
Поздрави,



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта