VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
IChertov
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 19 апр 2009 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот IChertov » Нед 14 юли 2013 13:22


Привет колеги,
Обръщам се към вас със следния казус. Бих искал да си взема бус/бусче, но не съм особено напреднал, нито в механиката на автомобилизма, нито в бусовете. Имам VW Polo 91г. което си търкалям, харчи ми бая но си го въртя из София и съм си доволен. В момента бих искал да разбера дали би си струвало да отделя малко пари за бус, с който свободно мога да си пътувам напред-назад из наща страна.
За това най-общо е това заглавие на темата. Но всъщност е малко по-общо, като цяло търся от хората с опит, да ми предложат по-икономичен вариант, като гориво и поддръжка. Какъв разход дават тези автомобили, естествено говорим за по-старичките, от преди 90-те... :) :Mr Green Fun




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот valsanik » Нед 14 юли 2013 15:09


Здрасти колега, според критерият ти, си се ориентирал към VW бус т3.Те са от 79 до 90г, като те съветвам да търсиш след 85г. В момента има няколко кемпера дето се продават по мобилето и карса, които са идеални за къмпингуване ....Но можеш и да избереш варианта мултиван или каравеле. При втория ще трябва да мислиш как да си го направиш , та задната седалка да му става на легло.
Като мотори.... от 1.6тд до 1.9тд. При втория случай със сигурност не му е оригинален ,ами допълнително слаган и би трябвало да се увериш ,че документално всичко е наред.Има и 1.6 чисти дизели, но са слабички.
иначе мога да те уверя, че возията на Т3 е най хубава....вози като лодка, което Т4 не може да се похвали.
Успех с намирането на подходящото бусче за теб.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот BURKAN » Нед 14 юли 2013 20:16


И едно скромно мнение от мен. Ако си харесал нещо трябва задължително да вземеш някой който разбира от тези бусчета. Да му се качи и да направи една обиколка, да го погледне от тук-от там. Да му чуе шумовете, защото после почват да излизат проблемите един след друг.


IChertov
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 19 апр 2009 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот IChertov » Пон 15 юли 2013 11:50


Благодаря за съветите. С разбирач е ясно че трябва да се ходи.
Какъв е средно разхода на тези машини?


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот valsanik » Пон 15 юли 2013 14:11


Мога да ти помогна при избора.....но това може да стане едва след 10-ти Август.Тогава се връщам в София.В темата за взаимопомощ ще ми намериш телефона, ако искаш звънни ми тогава.
Иначе за разхода.......това е дъвкана тема и ако се впусна в обяснение пак ще разпалим пожара.
За да се ориентираш в ситуацията ще ти кажа:....моя бус върви колкото аз искам и гори колкото той си иска....това е.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 17 юли 2013 8:26


valsanik написа: ...Иначе за разхода.......това е дъвкана тема и ако се впусна в обяснение пак ще разпалим пожара.
За да се ориентираш в ситуацията ще ти кажа:....моя бус върви колкото аз искам и гори колкото той си иска....това е.


Ногу фнимаай, да не пуснеш духа от бОтилката, оти после че ти потребе по гОУема бОтилка :mhihi :Mr Green Fun :drunk направо цела каца :mhihi

Последна промяна от KingoftheROAD на Вто 13 авг 2013 7:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот BuGmaN » Вто 13 авг 2013 0:15


Гледат се ламарините, те са най-скъпото и трудно за възстановянане, нещо!
Могат и да се кърпят, както се прави, обикновенно, ама е много често и накрая на човек му писва...
Най-якото в Т3-ките са боксерите, обаче, "заминали" ли са, също са скъпи за възстановяване, кръпките са трайни, колкото при ламарините, ама инвестира ли се в основен ремонт - никога не съжаляваш...
Т3 на газ и Боксер от по-големките, би трябвало да са идеалните варианти за стандартите ни...
Дизелите май са прекалено, маломощни за да се коментират...
Интериор и екстериор се променят лесно, според нуждите, така, че няма кво да се гледат, особенно... :wink


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW Caravelle за какво да се внимава при покупка

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 13 авг 2013 7:16


По принцип купето е най-важната част на един автомобил или бус. Колкото по-запазено и здраво и неудряно, толкова повече време и километри може да изкара. След това се гледат останалите работи - ходова част, двигател, трансмисия. Те относително по-лесно се ремонтират, или сменят. Естествено и салонът вътре в купето - тапицерии, седалки, табло и друго оборудване и обзавеждане също е добре да са запазени, но не са фатални.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта