Не стига плюс до ключа на парното?

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Не стига плюс до ключа на парното?

Мнениеот empaher » Нед 02 фев 2014 18:15


Колеги буса и каравеле с 2но парно.....което и копче да врътнеш(задно,предно )парно и вентилатора не тръгва....тръгнах по кабелите и отписването на възможните причини за проблема....вентилатора работи,термоплочката бачка, копчетата също.....това което установих е че по черно-червен кабел до копчетата трябва да стига +....е да ама не...както си карах и изведнъж спря.....свалих бушониерата и отзад е няма такава лудница,че не мога да намеря къде са мойте кабели....бушон Н19 30а е здрав....поне на капака пише че той е за парното....интересното при мерене е че до бушониерата стига + обаче от другия край до копчетата се е изгубила връзката...

за момента съм решил проблема с директен плюс от акумулатора ама загасиш ли колата и продължава да върти....искам да си го направя както трябва и да сглобявам пласмасариите....

+ към врътките минава ли през реле или би трябвало да е директен....това което ми идва наум е проблем в самата бушониера...

ако не открия проблема съм се замислил през реле което да управлявам с кабелите който отиват към контакния ключ(още не съм сигурен дали е възможно) ....за да може при изваден клюя да спира вентилатора...

Надявам се да можете да ми помогнете,за което предварително Благодаря!




BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Не стига плюс до ключа на парното?

Мнениеот BURKAN » Нед 02 фев 2014 18:57


Може и от контактния ключ да прави проблеми.


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не стига плюс до ключа на парното?

Мнениеот empaher » Нед 02 фев 2014 19:07


Проблема го имам от няколко дни и преди малко един приятел ме светна ....релето над бушониерата найстина се оказа за парното....малкия плюс(този който затваря релето) се е изгубил....проследих го и се оказа че влиза в една голяма с много кабели букса пак в бушониерата...кабелчето е много тънко и мисля да си взема плюс през контакт от запалката и проблема се решава....някъде вътре в бушониерата е проблема ама въобще няма да се занимавам да сменям ....ако има нещо ще ми изгаря бушона на запалката ама не мисля че ще има проблем....кабелчето за релето е по тънко от това на запалката....



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 103 госта