VW Transporter - смяна на двигател и реставрация

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Bokrael
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 22 апр 2014 5:51
Автомобил:
Двигател:

VW Transporter - смяна на двигател и реставрация

Мнениеот Bokrael » Пет 16 май 2014 7:09


Здравейте, решил съм да се захвана с един проект да се забавлявам и да се занимавам с нещо. Искам да купя Transporter T3 на под 1000 лв., без значение от състоянието му стига да движи и да му сменя двигателя с нещо по-ново икономично и във времето с подръчни и не подръчни материали да си го пребоядисам и ъпгрейдавам. Въпроса ми е следния, имат ли тези 4х4? Тъй като на няколко обяви попаднах на неща като - "Синхро", "Блокаж на диференциала" и тн.? Ако има, то всички ли имат или определени модели и как мога да разбера, кои са имат и кои не? Другото, което ме интересува е, кой е най-удачният избор на мотор за тях? Евтин за закупуване, евтин за поддръжка и безпроблемен? Мислех си за 1.9 90кс от Голф 3, мисля че е чист дизел, което е огромен плюс стига все пак да може да движи купето, че не знам колко тежат тези. Попаднах на тема, където беше писано, че тъй като двигателя е от зад и седи под ъгъл, двигателя не може да се охлажда хубаво и не се маже добре? Вярно ли е това и има ли как да се направи, така че всичко да е тип-топ? Става въпрос само за присадените двигатели, тъй като техните май са си с въздушно охлаждане, а по-новите с водно? :th_up




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Transporter - смяна на двигател и реставрация

Мнениеот PACH » Пет 16 май 2014 12:17


Я ми се обади да ти ракажа нещата че много писане ;)
0888 417 383 :)


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: VW Transporter - смяна на двигател и реставрация

Мнениеот Mihailov78 » Пет 16 май 2014 13:56


Само ще отбележа, че тези бусове имат само един вариант 4х4 и той се казва Синхро (Syncro). В допълнение е рядък и скъп, за 1000 лв няма да можеш да му купиш само частите от предния мост. За моторите не знам, колегите да споделят, Иван (PACH) е спеца по присаждания на мотори и Синхро модел от това което съм видял по форума. Аз не съм привърженик на присаждания, обичам 100% оригиналните неща. Иначе за 1000 лв ще е нещо трагично като бус, по-скоро нещо за скрап със скапани греди и ламарини. Отдели поне 2000 лв, за да имаш някаква здрава основа от където да започнеш. Успех в търсенето. :th_up


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: VW Transporter - смяна на двигател и реставрация

Мнениеот valsanik » Пет 16 май 2014 15:02


Ако се разровиш малко из раздела, ще видиш доста материал по въпросът ти......Не напразно ги пишем тези теми....Моят съвет е......купи си бус който да си го караш....Тази идея за бус в окаяно състояние е не приемлива.....доста труд ще хвърлиш и накрая ще ти мине мерака да караш.... :beer Иначе, най идеален мотор е 1з(1.9 тди-90кс.)с подходящите скорости спокойно ще си поддържаш 110-120 км.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта