Допълнително реле за подгрева

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Допълнително реле за подгрева

Мнениеот levonik » Чет 09 юли 2015 8:21


Здравейте! Каравеле С, 1,6 Дизел, двигател CS, 1985.Имам явно проблеми с релето за подгрева на свеците- произволно във времето, което ги прави действително голям проблем за диагностициране.Писна ми да разтоварвам багажника, да подавам директно + и пак да товаря. Реших да сложа принудително подгряване с бутон през реле, но нямам представа колко ампера реле да търся и сложа? Моля, помогнете!




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Допълнително реле за подгрева

Мнениеот PACH » Чет 09 юли 2015 18:23


Лесно и просто, реле поне 50 а може и 70 ампера, хубав по размери и форма бутон и си ти :mrgreen


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Допълнително реле за подгрева

Мнениеот levonik » Пет 10 юли 2015 10:40


Релето ми е електронно и първо ще опитам с неговата смяна. Ако и това не помогне ще премина към принудително ръчно. Благодаря за информацията! Лек ден!


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Допълнително реле за подгрева

Мнениеот levonik » Пон 27 юли 2015 15:58


От моргата ми намериха две релета- едното беше направо дефектирало, защото просто не изключваше нагрева. Второто проработи. Наистина интервала на изключване беше леко увеличен. Направи ми впечатление и това, че не се повлияваше от температурата на охладителната течност. Първоначално проработи, а на сутринта пак залепна. Връщам се на допълнително силно реле, намерих 70А и сега се търсят нови кабелни обувки, от по-широките. Моля за съвет- откъде да взема "+", дали да не е отпреди оригиналното реле?



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта