T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
vladye
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 май 2009 12:30
Автомобил:
Двигател:

T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Мнениеот vladye » Нед 26 юли 2015 11:04


Здравейте,
попаднах на [1] следната обява и бих искал да попитам дали някой от форума има някаква информация за този бус.

Не съм имал до сега допир с VW/Transporter и нямам никаква информация като цяло. Какво трябва да гледам при огледа и бихте ли могли да ми препоръчате доверен човек на форума, при когото мога да отида, за да огледа буса?

Поздрави,
В.

---

[1] - http://www.mobile.bg/31414502772128233




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Мнениеот valsanik » Нед 26 юли 2015 11:55


Въпросният бус е панел ван преправен на нещо като кемпер. Със сигурност е 2+1 места.....демек 4 членно семейство не може да пътува заедно. Мотора е 1.9 воден боксер....Моят съвет е...потърси си нещо със стъкла и повече места за сядане. Ако си фен на дизела....то 1.6тд ти е най малкият двигател(1.6д и 1.7д може да се каже се са куци коне). И не на последно място, нека да е от диапазона от 85г до 90г.... Успех с намирането на твоето бусче. Поздрави.


vladye
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 май 2009 12:30
Автомобил:
Двигател:

Re: T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Мнениеот vladye » Нед 26 юли 2015 17:06


Здрасти, благодаря ти за отговора.

Ходих одеве и го огледах - хареса ми, но това е пъривя T3, който гледам и нямам база за сравнение.

Човека ми спомена, че мотора бил рядък - това би ли представлявало проблем от към поддръжка? Иначе го запалихме и не звучеше зле. Също, има газова уребда и собственика ми спомена, че му дава извънградско около 12/100.

Тъп въпрос, но - какъв е минуса на това, че няма стъкла?


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Мнениеот valsanik » Нед 26 юли 2015 18:22


Води се товарен и ходиш два пъти в годината на преглед. Ограничение на седящите места-2бр без водача....


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Мнениеот Mihailov78 » Пон 27 юли 2015 9:25


Това е Транспортер, товарен както каза колегата. Търси Каравеле, водят се 8+1 местни, данък и преглед като на лек автомобил. Задната им част е изцяло остъклена.

Мотора е воден боксер, DF 1.9. Боксерите са много приятни мотори за каране, но като цяло са сложни и капризни. Ремонта е скъп и трудно се намира кой да го ремонтира. Освен това има проблем с намирането на части, този мотор е слаган само в този бус на VAG групата и е много рядък. Докато дизелите са монтирани в доста модели и са много масови. Ако не си фен на бензина и на боксерите си вземи бус с дизелов мотор, по-лесно се намират части и поддръжката е по-безпроблемна и евтина.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 '83 - въпрос за конкретна обява

Мнениеот Salvatore » Вто 28 юли 2015 14:53


Наситина, търси Каравел.Откъм мотори-дизелът определено е по-добър избор.По-малко не знам дали ще харчи, но дизела е мотор от Голф/Пасат. Докато бензиновия другаде не е слаган и има много голям проблем с частите. Също и с майсторите.

Вече турбо или без турбо...нещата са ясни-турбото е за предпочитане, но и там си ги има ядовете с частите, защото Голф 2 вече рядко има по моргите. Аз след два дена търсене, обикаляйки поне 30 морги в София, успях да се добера до комплект читави дюзи, дето още на външен вид да не са скрап.

Търси поддържана кола. Не е нито евтин, нито лесен за поддръжка и ремонт този бус, за да можеш лесно да компенсираш еветуално мърляво отношение от предишния собственик. Често не си и заслужава.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 103 госта