Почистване на вентилацията

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Почистване на вентилацията

Мнениеот Salvatore » Съб 15 авг 2015 8:38


Задните стъкла са ми от ето този модел:
Изображение
Пластмасовата черна кутия в края на стъклото е вентилационна решетка. Някой разглобявал ли го е това чудо, да каже как се отваря :surrender Моделите след 88-а нямат друга вентиалция-всичкият въздух за задната част на салона излиза през тези решетки. Вътре има нещо като дунапрен, който е страшно мръсен и в ужасно състояние. Но никъде из нета не намерих описано как се разглабя това нещо.




Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Почистване на вентилацията

Мнениеот chato » Съб 15 авг 2015 15:26


Мисля,че се сваляше целият прозорец.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Почистване на вентилацията

Мнениеот jorko.b67 » Съб 15 авг 2015 15:59


Точно така, както пише колегата chato.
Тъй като съм пред ремонт на купето, купих си от тези стъкла, но ще ги сложа след ремонта, та видях какво представляват. Стъклото е по-малко по размер от стария модел и се вкарва в "релса" на тези пластмасовите допълнения, като всичко се поставя комплект със стъклото на мястото на стария модел прозорци. Наистина вътре в пластмасовите отвори има дунапрен, но ако се извади за да се изпере или подмени с нов - как се вкарва обратно - идея си нямам. И аз искам да сменя дунапрена, че и при мен е доста позахабен...
Евентуално с някакви анатомични (не хирургически- със зъбчетата) пинсети, леко- леко да се вкара през отворите и след това да се намести на мястото си...


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Почистване на вентилацията

Мнениеот Salvatore » Съб 15 авг 2015 17:22


Имаше си име този материал, но не го помня. Още се ползва тук-там.Има и много неща, съвременни, с които може да се замени-филтърна вата или няколко размера филтърни платове...не е да няма алтернатива, но изкарването на стария филтър при монтиран прозорец е голямо приключение. Надявах се да има по-лесен начин, но явно няма.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта