Тръба за масло от турбото

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Тръба за масло от турбото

Мнениеот Salvatore » Пет 11 сеп 2015 18:31


Изображение

Голям проблем с тая тръба. Тече, а никъде по магазините я няма нова.В един магазин ми предложиха доставка до месец срещу...330 лева. :newsm66 :no
Проблемът идва от там, че картерът е бил чупен и явно при заваряването са ползвали парчета от друг картер, защото липсва пробка за маслото. На мястото и има заварка. Маслото се източва като се отвие тръбата за обратното масло от турбото към картера.Някъде през годините това вероятно е довело до деформиране на конуса на тая тръба откъм турбото или на някакви повре3ди по гъвкавата и част, защото от там тече масло. Като пиша "тече", го разбирайте като доста сериозен теч, дори на угасена кола. При движение, когато има налягане там, вероятно тече два пъти повече.Минал съм 700-800 км откакто е при мен буса,а като гледам нивото на маслото...липсата наближава литър. От максимум слезе почти на минимума (по пръчката) за тия километри. Където спра, отзад остават петна. Че ново няма да го намеря това, вече се примирих. Втора употреба...ще е на 30 години.
По разни сайтове гледах-слагат медна тръба, на която правят 2 витки, колкото да поема вибрациите. Другаде я правят с парче маркуч. Явно тая специфична за JX мотора част навсякъде е проблемна. Някой борил ли е подобен проблем, да подскаже решение, че нещата там изглеждат така:
Изображение




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тръба за масло от турбото

Мнениеот valsanik » Пет 11 сеп 2015 18:44


Виждам,че си от София
аз си правя маркуч като ползвам само щуцерите....Правя си ги на ул.202 при ТЕЦ София.От гробищата като тръгнеш посока надлез Надежда....след като свърши металната ограда преди ТЕЦ-а, има един трафпост на който пише "Авточасти за камиони" Отиваш там и ще ти направят маркуч...с уплетка. Ето как стои:
WP_20140404_002.jpg

Само си направи модел с една тел за да вземеш точния размер. Хората предлагат и нови щуцери ако трябва да ги подмениш.Ако искаш ще те заведа до там ,ако не можеш да го намериш.
Успех с ремонта.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тръба за масло от турбото

Мнениеот Salvatore » Пет 11 сеп 2015 18:57


Сещам се къде е. Ще ги посетя. В квартала ми има един, който прави спиранчи маркучи... и оплетки слага, но каза, че неговите маркучи не били за топло и не искал да рискува....


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тръба за масло от турбото

Мнениеот valsanik » Пет 11 сеп 2015 19:11


Тези които ги правят там са високо налягане и са с тефлоново покритие отвътре
Много съм доволен от тях.
Досега съм направил 4-5 маркуча за проектите и на някой приятел.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта