Съвместимост на хидравлика за Т3 от дясна на лява дирекция?

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Съвместимост на хидравлика за Т3 от дясна на лява дирекция?

Мнениеот Ivo_ » Пон 04 яну 2016 17:45


Здравейте колеги,
намерих една хидравлика от Т3, но за десен волан. Въпроса е дали е съвместима с такава за бус с ляв волан? Номера е 252422061 (последната цифра дали е 1 или 7 не съм много сигурен). Знам че едва ли е 1 : 1, но въпроса е дали може лесно и без сериозни интервенции да се използва на бус с десен волан. Причината да се замислям за това, е че хидравликата е нова и цената е сравнително добра.

Качвам и няколко снимки да се види за какво става дума.
Прикачени файлове
092_-637410521.jpg
092_924115242.jpg
092_1154146668.jpg




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Съвместимост на хидравлика за Т3 от дясна на лява дирекция?

Мнениеот PACH » Пон 04 яну 2016 20:58


На пръв поглед виждам че ако е монтираш на бус с лява дирекция, червеяка се ще падне отдолу а трябва да е отгоре и за да завиеш наляво, ще трябва да въртиш волана на на дясно :)


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Съвместимост на хидравлика за Т3 от дясна на лява дирекция?

Мнениеот Ivo_ » Вто 05 яну 2016 9:16


Малко офф :mhihi това с въртенето на едната страна и завиването на другата, има направен такъв експеримент с велосипед, много е забавен. Отнема много време преди човек който е свикнал вече с нормалното да се научи да пази равновесие.

Гледам детайлни снимки на лява и дясна дирекция, и за мен корпусите са различно отляти, което ще каже че няма как да стане за съжаление. Все пак ми беше любопитно, дали някой е виждал такава на живо и дали е пробвано. Май няма да се занимавам с глупости и скъпи експерименти.


eddie75
Мнения: 95
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Съвместимост на хидравлика за Т3 от дясна на лява дирекция?

Мнениеот eddie75 » Пет 15 яну 2016 14:16


Много лесно се отказват гледам! А да попитам колко често излизат на пазара хидравлични рейки ? Аз следя с интерес тази ниша и няма повече да споделям за да не стигат повече върхове цените на тези части. Може да се смеете, може и да повярвате, но аз бих се пробвал с такава рейка, стига цената да е наистина поносима за после следващите интервенции. Кой ли бях аз че се обаждам ама ще прочетете- знам. Та идеята ми е елементарна- монтаж без завъртане, но и едно допълнително , полупаразитно зъбно колело, което бих монтирал на мястото сега стоящата лява рейка. Следва още едно зъбно колело върху новата дясна рейка , обикновена верига и евентуално едно колело някъде между работните на пружина за поддържане на хлабините.
Чакам Вашите реакции! Друг път ще разказвам колко време чакам за нормална хидравлика...
Поздрави
Еди :beer



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта