Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Erektomobile
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 12 юли 2017 15:42
Автомобил:
Двигател:

Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот Erektomobile » Сря 12 юли 2017 16:05


Здравейте колеги, моля да ми дадете съвети или да ме свържете с компетентни хора за целта.Имам буса от 15 години като 12 ми служеше вярно но вече зададе багажа.Искам да го възстановя напълно,двигател боядисване и тнт.Стария боксер ли да ремонтирам или друг двигател да сложа??? И все въпроси от този сорт




Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот Salvatore » Чет 13 юли 2017 23:15


От това, което чух от майстори и от бивши собственици на такива бусове, когато купувах моя, беше най-общо казано, че времето на боксера е минало и на днешно време с него те чакат само ядове. Машините са вече на доста километри, а боксерът е специфичен за поддръжка и ремонт. Ако се наложи нещо по-сериозно, изискващо да се отваря мотор, хората, които могат да ти свършат работа, са 4-5 в България. Но да кажем, че това е малко преувеличено...десетина да са. Пак е малко. Проблемът с частите е силно изразен, най-вече в цената им.


Erektomobile
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 12 юли 2017 15:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот Erektomobile » Пет 14 юли 2017 21:00


Тогава ще му сложа друг двигател, но ми трябва човек който да го е правил преди. Чувал съм че и от аудиторията 90 също ставало. До нас има един дето е сложил двигател от голф vr6 ама има много негативни отзиви за него като майстор. Общо взето,затова писах във форума,трябва ми човек дето да го е правил преди това упражнение


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот Salvatore » Нед 16 юли 2017 17:34


VR6 става само ако ще си ходиш с него на кафенце из махалата. За редовно каране-ще хвърли кутия в рамките на не много далечно бъдеще. Кутията е слабо място на модела по принцип. 90к.с. обаче понася безгрижно. Виждал съм няколко преправени така.


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот p-sound » Нед 16 юли 2017 21:52


Колега здравей.Ще помогнем повече ако дадеш малко повече информация като от кой град си например,за да те упътим към някой от нашите които са влизали в тези филми.Варианти много,зависи колко си готов да налееш.
За мен най-добрият вариант е 115 кончета,бензин.1,8 90 коня е слаб за това купе но пък е супер икономичен.Ако го ползваш за ежедневна кола и не ти трябва много сила и търсиш малък разход на гориво,слагай 1,8 и си пей.
Ако пък искаш нещо извратено само кажи каква ти е идеята.
А за боксера колегата Salvatore е прав,няма смисъл да наливаш пари в него освен ако не искаш буса в оригинален вид.


vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот vesojoor » Пон 17 юли 2017 15:59


Колега, аз съм с двигател 1.8RP от Vw passat, но с карбуратора от боксера. Буса върви и работи добре,ползвам го ежедневно и да ти кажа ,че в Софийския трафик ми идва слабичък. Разход на газ-13-14градско и 10-11 извън града,но да уточня,че си го натискам здравата.
Проблем имах голям, като ми се счупи карбуратора -умора на материала,затова слагай с моно инжекция.
Аз много се замислям да мина на 2.0Abf
Това е от мен,успех с избора


Потребителски аватар
radio182
Мнения: 159
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 18:28
Автомобил: VW Transporter 85
Двигател: 1.9 D
Местоположение: Добрич

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот radio182 » Пон 17 юли 2017 18:41


Здравей колега.
Бих искал да изразя лично мнение, до което съм достигнал след 3 години каране на буса като ежедневен автомобил :19a
Макар че не съм имал честа да карам с бензинов двигател (можеби поради това съм и пристрастен), за мен дизела си му е майката.
И жестоко препоръчвам TDI то 90 магарета. Буса го взех с 1,9 чист дизел, не че не вървеше но беше леко тромав разхода 8 на 100. В момента от тази пролет съм с TDI (аз се престраших и сложих всичко в оригинал с електронната помпа) Разликата е осезаема,вобще не съм си представал че може така да върви бусчето а разхода ми в момента е 7 на 100 със яко каране.
Но за жалост тук идва и проблема със скоростната кутия :no която по принцип си е слабо място и комплект с TDI то и по тежкия крак (също така потеглянето на 2 ра :deal ) и работата става :bishop .
Пс Спора бензин газ дизел е друга тема да не омазваме темата :beer


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот me4ou » Пон 17 юли 2017 19:58


Според мен боксерът е класика, макар и воден. Ако идеята ти е да върнеш старата слава на буса според мен трябва да си запазиш мотора. Да малко са хората, които им разбират, но според мен този мотор е нещо уникално, което в наши дни се намира само в Субарута и Поршета. Моят бус е боксер 2.1 и да чукам на дърво за сега ядове не дава. На мен ми дава 15-16 газ (95к.с.) извън града, единствената ми болежка ако трябва да съм искрен е, че газовата бутилка заема бая място...
Ако искаш лесен и удобен вариант - дизелът е очевидният избор, за работно магаре, за ежедневно каране и т.н. А и да сдаде багажа лесно ще си намериш друг. Но за сметка на това е по-вибриращ и по-шумен от боксера.
Съпоставките и препоръките са излишни, ти трябва да решиш за себе си какво искаш да постигнеш. Винаги можеш да сложиш и Лада 1600 на два винкела :Mr Green Fun


Erektomobile
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 12 юли 2017 15:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Бус каравел Т3 бензин които искам да реставрирам.Моля за съвети и напътствия.

Мнениеот Erektomobile » Нед 23 юли 2017 13:13


Благодаря на всички за съветите.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта