В момента е Вто 20 ное 2018 21:37
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Чет 07 дек 2017 14:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
От миналата година и аз си имам бусче, което използвам прдимно за пикници (риболов, къмпингуване - пренасяне на голямо количество багаж и хора).
Но много фабринчни елементи са остарели и амортизирани, и затова реших да ги подменя, и подобря. Постепенно ще качвам по нещо ново...Приемам и предложения и деи ! Нека и дрги споделят, за да имама оригинални машини !

Прикачени файлове:
Коментар на файла: Изработих си нов от налични дъски, като замених оригиналният който беше от някаква плоскот. Но нямаше вид, и беше срязана посредата което ми е неудобно да спя там.
Dyno_Bagajnik_1.jpg
Dyno_Bagajnik_1.jpg [ 19.67 KиБ | Видяна 1437 пъти ]
Коментар на файла: Смених и пода на пътническото отделение, понеже оригиналното беше доста изцапано и ...нямаше хубав вид. Някаква шпертплатова плсокост, която май си е оригиналната.
Dano-New.jpg
Dano-New.jpg [ 21.11 KиБ | Видяна 1434 пъти ]
Коментар на файла: А това е процеса по обработката. :) Вижда се , че подмених и тапицерията като изрязах напълно нови плоскости , и ги облицовах с нова кожа.
Dyno_Bagajnik_2.jpg
Dyno_Bagajnik_2.jpg [ 19.62 KиБ | Видяна 1434 пъти ]
Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Чет 07 дек 2017 19:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Браво и добре дошъл сред нас. Доста добра работа си свършил. Един съвет...Щом го ползваш и за спане, постави някаква изолация...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пет 08 дек 2017 12:32 
Извън линия

Автомобил: TRANSPORTER T3 T25
Двигател: JX
Извинявам се ,ч е влизам с различен профил ама...има опция за влизане с FACEBOOK и с име и парола. ислех, че са свъразани и така...
Има изолация. Във РУВИК се предлага една микропореста гума със самозалепващ слой (нещо като тиксо е, ама хваща много здраво !). Под плоскостите които си направих съм залепил от тази гума - около 8 мм,мисля че беше. Изолацията е перфектна, мога да уверя !Даже се вижда на снимката, частта която е от двигателя към пода. И понеже е сравнително мека (гумата де), облага тези гънки коит оса по дъното.Хем не се пързая, хем изолация, хем и вибро-и шумоизолация. Спал съм при "-1" градуса и нямаше нужда от отопление. Един спален чувал беше достатъчен. Разбира се, изолирах и всички панели, откъм метанлата част под корите, срещу конденз.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пет 08 дек 2017 14:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Ето как съм го направил аз...... viewtopic.php?f=100&t=381608&start=90

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Сря 31 яну 2018 10:31 
Извън линия

Малко се позанимавах и със задните стопове, т.к. забелязах , че когато са включени габаритите леко светят и задните светлини. След разглоябване и анализ, установи, че при каране на къси светлини денем, и светещи габарити на стоповете, са се стопили преградите.
Реших, че ако сменя стоповете ще е най-лесно, но при тази стъпка е добре да премина и малко по-напред - да сложа диодни стопове. Така ще рреша няколко въпроса: 1) нагряване и последващо стопяване на пластмасите; 2) Намаляване на консумацията на ток. Някой може би ще каже - че колко гори ? Ами не ме интересува (мога да г осметна , но не искам). Важното е колкото по-малко , толкова по-добре. предвид слабото динамо което поставео фабрично. А, и , при престой ще пази акумулатора.
След интензивно търсене в НЕТ-а, ясно е че тук няма нищо подобно, не намерих за нашите TRANSPORTER-и подобни стопове. Затова се спрях на преработка на моите .Поръчах си диодни плочки, обикновенно с размери мисля, че 4х3 см, и ги залепих вътре в пластмасата, като ги свързах съответно към местата им по платката. За съжаление на тази стъпка, не се сетих да направя снимка. В крайна сметка се получи добре. на снимката отляво е с диодна плочка, а отдясно - със стандартните светлини. Затова преработихизцяло стоповете да работят на диоди - габарити, мигачи и задни светлини, като на задните светлини постави по 2 плочи. :)
Прикачен файл:
Коментар на файла: Задни светлини на TRANPORTER T3. Ляво - с дидна плочка; дясно - стандартни светлини.
WP_20170814_22_29_48_Pro.jpg
WP_20170814_22_29_48_Pro.jpg [ 71.26 KиБ | Видяна 1124 пъти ]

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Сря 31 яну 2018 10:39 
Извън линия

И тъй като ме дразнеше и металната преграда между предните и задните седалки, реших да ги облицовам с нещо. Разбира се, имаше една облицовка от изкуствена кожа, като първоначално мислех да я възстановя. Претапициране с нова кожа. но после ми дойде друга идея...

Прикачени файлове:
Коментар на файла: Средна преграда - облицована.
WP_20180126_16_55_13_Pro.jpg
WP_20180126_16_55_13_Pro.jpg [ 83.27 KиБ | Видяна 1123 пъти ]
Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пет 02 фев 2018 7:54 
Извън линия

Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + 7N2
Двигател:
Модификации на релето на мигачите прави ли?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пет 02 фев 2018 10:00 
Извън линия

Не. И така се сблъсках с друга "грижа" -поради ниската консумация на ток,релвто ги отчита като изгорели крушки. В момнта мигачите мигат начесто. Мислех да сложа един резистор който да черпи още малко ток , ама се гужи идеята. Та ще ми е полезно ако някой подскаже с какво реле да го сменя, та да мигат нормално.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пет 02 фев 2018 15:12 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Електронно.
http://led-bg.com/bg/product/elektronno ... ushki-cf13

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пон 05 фев 2018 8:22 
Извън линия

Мерси !
А на последната снимка,може би не се забелязва (а това беше идеята ) , има осветление.
"Изкопал " съм дупка в дървото, поставих по една "ттойк" диоди и залях със смола. От външната страна почти не се забелязват когато не са включени. А като се включат - удобството на плафон но без ръбове. Нещо което да закача,или пък може да се счупи. Избрах средната плоскост която е наклонена и не свети в очите.

Прикачени файлове:
WP_20180202_14_32_29_Pro.jpg
WP_20180202_14_32_29_Pro.jpg [ 77.09 KиБ | Видяна 925 пъти ]
WP_20180131_19_09_17_Pro.jpg
WP_20180131_19_09_17_Pro.jpg [ 52.63 KиБ | Видяна 925 пъти ]
Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Пон 05 фев 2018 13:49 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Тая идея с дървениите...виждал съм бусове с дърво вътре направени и нещо не ме грабва. Обикновената дървесина много бързо поема влага, цапа се, променя си цвета, започва да скърца.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Подобрения на фабричните елементи Публикувано: Нед 11 фев 2018 14:11 
Извън линия

Ами , поемат ако не се реши въпроса с конденза. А аз съм го облицовал отдолу с пореста гума , за да няма контакт между студен фронт и топъл въздух.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00