В момента е Пон 19 ное 2018 5:41
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: метални тръби до радиатора Публикувано: Пет 06 апр 2018 9:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Здравейте!
Затрудних се със заглавието.
Т3 Каравеле С, 1,6 дизел,CS 1985. Едната тръба от двигателя до радиатора се проби. Със затоплянето на времето варианти много, но най-добрия е нова/стара, но вече по възможност пластмасова тръба. Аз съм от късметлиите на които са сложени последните метални. Въпроса е - има ли взаимозаменяемост между моделите или трябва да търся точно за моя модел? Това е дължината, чупките.външен диаметър на моите е 32мм. Весели празници!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Пон 09 апр 2018 15:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Стават перфектно..... На моята първа гордост( Синята Хала), бяха метални .....на вестник..... Сложих пластмасови без проблем.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Сря 11 апр 2018 6:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря! Сега бегом до моргата и нека късмета бъде с мен!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Чет 12 апр 2018 21:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Сега поне има доста бусове по моргата....

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Пет 13 апр 2018 17:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Ядец! В Балчик няма, но закърпих положението с един гумен маркуч заместващ изгнилата част. Тръбата беше изгнила на цяла педя, наистина като вестник.Сега съм подвижен и относително спокоен ще търся тръби и в Добрич и във Варна! Колко горе-долу струват, някой има ли представа от скорошна покупка?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Съб 14 апр 2018 17:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Transporter 85
Двигател: 1.9 D
Колега, аз съм от Добрич. 0883475144. Звънни мисля че мога да ти помогна.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Пон 16 апр 2018 19:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря на колегата radio182- спаси положението. Но ми разби надеждата, че мога сам да се справя пред блока. Трябвало да се сваля резервоар, да се откачат закрепванията на старите тръби и да се сменя тогава. Ще се търси канал и специализирана помощ!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Вто 17 апр 2018 8:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Може и без да се сваля резервоара... Просто трябва повече търпение и наместване на тръбите......Все пак , на канал е по удобно.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Вто 17 апр 2018 8:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Може да се ползва водопроводна тръба с алуминиева вложка.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Вто 17 апр 2018 9:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Може, но все си мисля ,че с оригинала си е по добре.... :c020

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Вто 17 апр 2018 13:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги! Тези тръби закрепени ли са за нещо в пространството между пода и резервоара? Какво означава наместване?Притеснява ме и още нещо- тръбите са с по голям диаметър. На практика моите старите с Д 32 мм. влизат в новите след набиване и след нагряване естествено. Притеснявам се да не вземат гумените маркучи да се окажат тесни.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Сря 09 май 2018 18:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Ядец! Маркучите не могат да поемат диаметъра от 38 мм на новите тръби.С напъване може и да стане, но ще има опасност от сцепване на маркучите, все пак на са години.. Това го установиха като свалиха всичко. Между другото , без сваляне на резервоара не може да стане при Каравеле С 1985 година. Централно над резервоара има метална скоба която държи двете тръби, отворите са точно по размер и на сляпо не могат да се нацелят. Новите тръби ще изядат и пространството за маркучите на парното. Сега отивам до водопроводчик, да напъхам и залепя по един накрайник от тези пластмасовите тръби за топла вода, която има размер точно 32 мм. Дано имат нещо като лепило за доуплътняване.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: метални тръби до радиатора Публикувано: Чет 10 май 2018 14:17 
Извън линия

Автомобил: VW caravelle syncro T4+t3hochdach
Двигател: AAB
Колега използвай маркучите от пласмасовите тръби (ако ги имаш разбира се) те са ушерени към пласмасовите тръби. Поне аз така направих. Скобите вече няма да станат, използвах перфорирана лента и със самонарезки ( тези преди 85 г. са така). Маркучите за парното се събират ама голяма игра да се наместят без да се деформират. Отзад до двигателя от елипсовидния отвор ще се наложи да отрежеш малко ламарината, защото двете тръби не се събират една до друга. Приготви и вълшебните думи, ще ти трябват като намушкваш тръбите от край до край. Успех.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00