Газифициране на въздухар

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
gogomoto_rs
Мнения: 115
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Газифициране на въздухар

Мнениеот gogomoto_rs » Сря 26 дек 2018 13:10


Здравейте
Първо пожелавам весели празници на на всички ,живи и здрави .
Искам да попитам има ли хора който са слагали газ на въздухари ( 1,6 )и как точно става номера с изпарителя ?
Лично имам няколко идеи но търся най правилния вариант.




Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Газифициране на въздухар

Мнениеот Ник никишето » Сря 26 дек 2018 14:39


Да брц изпарител се дупчи слагат се подгревни свещи от 1.6д с релета пълниш с антифриз и д-р варят с Ел помпа серпентина около изпускателна тръба разширителен казан и атака , вариант е от маслен охладител да се ползва да грее вода но пак помпа и разширителен съд . В един от газ сервизите дето работех дойде един т3 2.0 въздуха и беше направен по този начин с маслен охладител от автоматична кутия помпа от голф тди и казанче , работеше супер но 20мин работи на бензин после мета на газ иначе на по студено време замръзва изпарителя


Потребителски аватар
gogomoto_rs
Мнения: 115
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Газифициране на въздухар

Мнениеот gogomoto_rs » Сря 26 дек 2018 15:30


Ник никишето написа:Да брц изпарител се дупчи слагат се подгревни свещи от 1.6д с релета пълниш с антифриз и д-р варят с Ел помпа серпентина около изпускателна тръба разширителен казан и атака , вариант е от маслен охладител да се ползва да грее вода но пак помпа и разширителен съд . В един от газ сервизите дето работех дойде един т3 2.0 въздуха и беше направен по този начин с маслен охладител от автоматична кутия помпа от голф тди и казанче , работеше супер но 20мин работи на бензин после мета на газ иначе на по студено време замръзва изпарителя

Здравей
благодаря ти за отговора , по принцип ми се иска да е без допълнителни системи водни серпенини помпи и др .


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Газифициране на въздухар

Мнениеот muns61 » Сря 26 дек 2018 15:38


Подгрев от маслото?


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Газифициране на въздухар

Мнениеот Ник никишето » Сря 26 дек 2018 17:35


Да ама е най правилно 1л вода трябва да греш . Отиваш в надина вземаш един съд помпата може и да не е от голф . На моя битъл спорт имам такава помпа за турбото когато съм светофара да върти водата , виждъл съм същата помпа на шаран за задния радиатор , Ауди с3 ,и д-р от ваг групата . Пак от ваг групата взема маслеохладил за автомат



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта