VW Multivan

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

VW Multivan

Мнениеот skotis » Нед 27 апр 2008 20:37


Такаа, колеги предполагам, че малко от вас са имали възможността да карат VW Multivan, поради простата причина, че е предвиден само за UK и Австралия (незнайно защо, за мен...) Но нека да започна от по далеч моя разказ и тест на този VW... Трябваше да замина командировка до Скопие (това става вчера), докъдето обикновено ходя доста често, но ходя със служебния ситроен C3 (глупава кола), та вчера трябваше да отида със буса, който е закупен наскоро на наша дъщерна фирма. Викам си, малеее, са някой Форд Транзит...ужаст :) , ще умра от мъка... Отивам да взимам ключовете и ми подават сгъваем ключ VW, при което аз като заклет фен много се изкефих и са какъвто и да е бус, вече нямаше значение за мен, щом ще е VW. Разбирам аз къде буса...тръгвам натам, нямах си и идея какво точно е VW Multivan, знаех само че е бус, ван...нещо такова. Отивам на уреченото място на паркинга и гледам мнооого красив небесно син бус със затъмнени стъкла, 17-ки джанти, 235/55 гума, 4 дискови спирачки...абе много красиво бусче, 2.5 TDI 4-motion... направооо много се изкефих :) Отключвам, сядам, гледам таблото (на 3000 км беше), всички екстри си има: ел. стъкла, ел. огледала, ербеци, 6 скорости, 4 зонов климатроник, подгряване седалки, кожен волан, долу в краката свети синьо от надпис ATLANTIS (това е изпълнението, нещо като Highline), същия надпис и отпред го имаше на капака, като малка емблемка, освен това и по седалките имаше големи А-та... Подлакътник имаше както отдясно така и от ляво, което е много интересно...това на всички седалки. Отзад беше нещо уникално...супер удобни седалки, 5 на брой, разположени много нестандартно(могат да се въртят и интересното е че стават на истинско легло) :) Отзад имаше дисплей на тавана от който се регулира климатроника за задните зони... Подкарах го, ммм как върви приятно: адски къса 1-ва, втора чупи вратове заради задвижването на всички колела...3-та, 4-та, 5-та и много се изкефих на 6-тата - специално си направих труда да видя с колко оборота сваля като премина от 5-та на 6-та: 400 точно, което не е малко. Вграда е малко дразнеща късата 1-ва, но на извънградско с лекота вдигнах 160 (за секунда само карах с толкова, след това намалих до ограничението). При 135 км/ч оборотите са 2400 точно. Въпреки височината, много стабилен в завоите. Разхода не е малък - в София е около 12, на извънградско 10 точно... Много добър автомобил с две думи... Във вторник ще кача и снимки :)




Потребителски аватар
Junior
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 904
Регистриран на: Чет 08 мар 2007 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Junior » Нед 27 апр 2008 20:51


честито колега... със здраве да го караш и да те слушка !


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Нед 27 апр 2008 21:05


Мерси, утре пак с него ще ходя...към 10 ще тръгна вечерта...


Потребителски аватар
saiman
Мнения: 678
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе!

Мнениеот saiman » Нед 27 апр 2008 21:10


И аз като пробвах новият служебен Crafter много ме издразни мега късата първа :evil:Иначе е страшна машина :twisted:

Със здраве да си го караш :D


Потребителски аватар
buji
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 13:44
Автомобил:
Двигател: AXB
Местоположение: София- 0877309799

Re: VW Multivan

Мнениеот buji » Чет 07 юли 2011 15:57


Честито :да:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW Multivan

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 08 юли 2011 8:02


skotis написа: ...малко от вас са имали възможността да карат VW Multivan, поради простата причина, че е предвиден само за UK и Австралия (незнайно защо, за мен...)

Честито колега, само че, някой лекинко тее поизлъгал, че Мултиван-а е предвиден само за UK и Австралия....


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: VW Multivan

Мнениеот skotis » Пет 08 юли 2011 8:38


Може, може, някой така ми каза тогава :)
Тя темата е стара, още бях малък и неопитен


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: VW Multivan

Мнениеот DA@KA » Пет 08 юли 2011 8:44


Аз пък чакам от 2008година да видя снимките на МУЛТИВАН :bowdown :beer Колегите са изтупали праха на темата от архива. :да:


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: VW Multivan

Мнениеот skotis » Пет 08 юли 2011 17:00


Ами аз отдавна не го карам, но имам снимки на домашния компутъл и ще кача, обещавам :)


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: VW Multivan

Мнениеот galyaradeva » Пет 08 юли 2011 18:34


skotis написа:Такаа, колеги предполагам, че малко от вас са имали възможността да карат VW Multivan,...

Абе чета чета и си викам този нещо не е в час продължавам да чета и нещо много смешно ми става ама продължавам да чета... докато същият не ме подсеща да видя от кога е темата и ми стана още по смешно. ...
Бижу .. :don't worry би ли ми казал на коя страница я откри темата :019:



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта