VW T4 - Нова придобивка

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Ivan.TDI
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 мар 2015 18:05
Автомобил: VW T4
Двигател: ACV - 96
Местоположение: София
Контакти:

VW T4 - Нова придобивка

Мнениеот Ivan.TDI » Нед 09 дек 2018 9:14


Здравейте и от мен,
След дълго търсене най-накрая се сдобих с така мечтания бус, '96г - Т4 Мултиван 2.5TDI (ACV),
Мина леко обслужване - смяна на масло и филтри, спирачна течност, масло скорости, амортисьори, няколко други закачки.
Има си няколко неща за доизкусуряване - сменен волан -липсва лентов кабел (мисля да го шунтирам бега с резистор 2ома, 0.5W), абс свети и той а няма грешка, като му влезна с Ваг-а и гасне, като излезна и пак светва?!?!
Трябва да барна и турбинката, че припушва и похарчва лекинко, чудя се само ядрото ли да сменя или цялата?/
Има малко ръждички да барна но няма как, буса е от Австрия!
И мисля вътре шкафчета да си сложа зад предните седалки като запазя възможността да се минава отпред - назад,
бъдещите планове са за тягов акумулатор,солар един панел и инвертор до 1кв и суха печка за студените нощи.
Та това е засега от мен.
Прикачени файлове
20181111_102121.jpg




stefanT5
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 07 сеп 2018 9:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW T4 - Нова придобивка

Мнениеот stefanT5 » Нед 09 дек 2018 16:57


Честито и безаварийно!
Никога не съм бил фен на бусовете и изобщо не са ме интересували, караме джип и лека кола на друга Немска марка.
Преди черири месеца съвсем случайно се сдобих с мултиван и от тогава мисленето ми коренно се промени.Страхотен мултифункционален автомобил, и семейство с кеф да возиш и работа да свършиш.
Дано да си попаднал на добра машина и да и се радваш дълго.
Поздрави.


petrushkov
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW T4 - Нова придобивка

Мнениеот petrushkov » Вто 11 дек 2018 8:34


Здравейте колега, много и безаварийни :) Потърсете лентов кабел, тази система е като пожарогасител, по добре да я има, и да не се налага а се ползва ....... За шкафчетата има доста идейни предложения ( www.pinterest.com ) Важното е какво би паснало като изисквания изработка и цена :( А за бъдещи планове, колегите който редовно ходят по къмпинги, биха дали насоки какво и как трябва да се направи за да е надежно и удобно :)


Потребителски аватар
Ivan.TDI
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 мар 2015 18:05
Автомобил: VW T4
Двигател: ACV - 96
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW T4 - Нова придобивка

Мнениеот Ivan.TDI » Съб 15 дек 2018 20:15


Благодаря ви колеги, първи бус и не ми се слиза от него, като се кача в джипката и ми е ниско, таз седмица монтирах едни китайски подкалници и ще трябва допълнителна заигравка, опитах и калобрани да сложа но не съм гледал какво ми трябва.. с шкафчетата сега по коледните празници като има свободно време ще слизам да кроя режа да си сглобя нещо за тест. сложих днес съпротивление за Ербега и угасна, докато си намеря волан и лентов кабел които да станат, но абс си свети и работи..къде пазарувате части, че няма много обяви за T4 на части.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта