Проблем с парктроника при Т5

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Проблем с парктроника при Т5

Мнениеот Ivan.kanev » Съб 13 юли 2019 17:05


Здравейте на всички
Нов съм във форума и като цяло с Фолцваген.Това ми е първият бус от тази марка, и предполагам за напред ще имам и др въпроси,но засега въпросът ми е свързан с парктроника.
Буса е Т5 2005г 2.5ссm ,96kw.
Когатo включана задна и парктроника започва.да пищи постоянно независимо дали има препядсвие или не.Поверих датчиците както ме посъветва приятел,а именно дадох на контакт и включих задна скорост.Отидох отзад при датчиците и доближих ухо до всеки един от тях.При всеки се чуваше едно леко и постоянно цъкане.Та този мой приятел каза че това е нормално и така трябва да цъкат.Та въпроса ми е къде може да е проблема че е мн изнервящо,а и звука е мн силен.
Благодаря




Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с парктроника при Т5

Мнениеот Ivan.kanev » Пон 15 юли 2019 18:39


Има ли някой който може да помогне?
Или поне да кеже как да го изклуча напълно изобщо да не ми пищи.


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парктроника при Т5

Мнениеот me4ou » Вто 16 юли 2019 8:01


Нямам много опит с фабричните парктроници, но според мен някой от сензорите дава грешен сигнал, може би е подпрян, счупен или нещо му има. Щом всичките цъкат очевидно някой от тях си мисли, че има нещо пред него. Аз бих потърсил къде се намира компютъра и бих откачил сензорите един по един да видя дали ще спре да пищи от някой.


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: Проблем с парктроника при Т5

Мнениеот ltolev » Вто 16 юли 2019 8:40


Здравей, за да пищи без да спира значи наистина имаш проблем с някой от датчиците. Нужно е да се прочете с подходяща програма, която може да покаже измерваните стойности от всеки един датчик и да те ориентира към какво да се насочиш. Не е изключено да има и прекъснат проводник някъде. Друг от вариантите, които са минали пред очите ми е, да е поставен неоригиналин датчик, който да обърква работата и на останалите. Нужно е да го погледне човек с опит и подходяща програма, това е моето мнение.
Успех!


Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с парктроника при Т5

Мнениеот Ivan.kanev » Сря 07 авг 2019 15:09


А има ли значение от марката на колата за датчиците?Примерно имам датчици от моята кола,която отиде на части, да взема вс датчици и да ги сложа на буса така че вс да са еднакви.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта