Обща тема за Транспортер Т4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот xcentric » Вто 29 апр 2014 18:06


здравейте колеги
днес ми се случи нещо което не пожелавам никому,паля си бусчето и потеглям след първите 100тина метра чувам странен шум покарах така около километър и естествено спях да видя какво става под капака отварям и констатирам че ми е останал зацепен стартера но не към двигателя това докато мотора си работи естествено загасих мотора но стартера остана да върти за около 10сек. и почна да пропушва цяло чудо че не се запали извадих + клемата малко да почине и след това всичко беше ОК,незнам на какво може да се дължи това но ме плаши да не го направи отново,миналата година ми ревизионираха стартера и без проблем до ден днешен,някой ако се е зблъсквал с подобен проблем да пише.
имали реле което може да е останало залепнало и на това да се дължи?
благодаря предварително




Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот avtohit77 » Вто 29 апр 2014 20:44


Не е реле Здравко залепнала е шалтерната бобина на стартера.Ако имаше възможност да я чукнеш щеше да спре да върти :beer


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот xcentric » Вто 29 апр 2014 23:30


Май си прав колега, даже и от VW са го споменали в книгата, като евентуален проблем
Прикачени файлове
а.jpg
това е от книгата


Потребителски аватар
mitko61
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 9:11
Автомобил: Ex Transporter 2.0 LPG
Двигател: AAC 1991
Местоположение: Нови Искър [София]

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот mitko61 » Вто 19 авг 2014 11:53


Здравейте. Понеже не намерих информация ще питам тук. Има ли система за ППХ (принудителен празен ход) бензиновия двигател 2.0 AAC (1991г), т.е. да се изключва подаването на гориво над определени обороти при движение на скорост?


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот keymaker » Вто 21 мар 2017 20:56


mitko61 написа:Здравейте. Понеже не намерих информация ще питам тук. Има ли система за ППХ (принудителен празен ход) бензиновия двигател 2.0 AAC (1991г), т.е. да се изключва подаването на гориво над определени обороти при движение на скорост?

--------------------------------------------------------
По принцип би трябвало да има .Рядко има инжекциони без ППХ . По скоро има проблем при реулировката на микро превключвателите по въпроса ,доста често при заминаваща си ламбда сонда или некоректно работещо моторче за празен ход "баш майсторите" навиват регулиращия болт до момента в който микро ключето да не сработва и така докарват оборотите до стабилни без клатене. При което страда ППХ. Най бързия тест е форсирането на място до 3500-4000об/мин. и подаване на газ преди стрелката на оборотомера да е паднала под 1800-2000 об/мин. чува се един специфичен звук от ауспуха наподобяващ гърмеж /изпукване все едно за кратко е загубил тоците и са възстановени.


man40_84
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот man40_84 » Вто 02 май 2017 17:58


Колеги, имам два важни въпроса (за мен) относно Т4 2.5 тди, 102 к.с. Първо: на изключено положение на скоростите има маааалко странен шум откъм лагера, естествено при натискане на съединителя изчезва, та колко скъпо ще ми излезе и какво е според Вас, предполагам лагер..
Второ: искам да му сложа за лятото едни джанти, но не съм сигурен дали ще са достатъчно здрави. Свалени са от Пасат 4-ка, комби в Германия, марка OZ, пробвах ги стават, не опират и т.н. Буса предимно ще се движи празен, евентуално с платформа-ремарке на дълъг път. Имам номера и цифри по вътрешността на джантите, но не знам кое какво е, интересува ме здравината. Благодаря Ви!


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот avtohit77 » Вто 02 май 2017 19:48


Имаш проблем със скр.кутия а не със лагера.При натискане лагера ако е заминал ще цвили,а като натиснеш и шумът изчезне тогава спира да се върти кутията.Джантите ще станат.


Потребителски аватар
Мариан.Кръстанов
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 01 май 2017 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот Мариан.Кръстанов » Сря 03 май 2017 19:37


Благодаря! :-( А дали не е малко маслото? Сори, догадки, ще се прави... :scare3


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Сря 13 дек 2017 17:14


Здравейте колеги , моля ако някой знае wiring diagram fog lights ел. схема , за задните светлини ,за мъгла ще съм благодарен ако помогне . Задната светлина за мъгла не свети явно някаде прави слаба връзка . Извадих ключа , откопчах бушонерата и сега сам се вплел в нервната система на болния бус т4 2001 печка тди :flag_bulgaria


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот DA@KA » Чет 14 дек 2017 8:38


Ivailo G. Ivanov написа:Здравейте колеги , моля ако някой знае wiring diagram fog lights ел. схема , за задните светлини ,за мъгла ще съм благодарен ако помогне . Задната светлина за мъгла не свети явно някаде прави слаба връзка . Извадих ключа , откопчах бушонерата и сега сам се вплел в нервната система на болния бус т4 2001 печка тди :flag_bulgaria

Ако имаш монтирана преходна букса за светлините на ремаркето в оригиналната на теглича,от нея ша да е! :c020 И ключа на светлините се издърпва два пъти на някой модели.


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Чет 14 дек 2017 16:16


:th_up :flag_bulgaria
DSC00273.JPG
букса К/пин 10 сиво / бял кабел
Много благодарско колега , друго си е някой да те окуражи и даде съвет . Значи открих въпросния кабел упоменат в снимката , букса к/пин10 сиво бял кабел , , на който ключа подава 12+ V . Въпросния кабел излиза от купето и влиза в двигателния отсек, от там под купето до светлината за мъгла и буксата на теглича . + -ви я кабел от фарчето за мъгла е сиво/ син кабел и прозванен с един от пиновете на буксата на теглича има връзка . А отпред идва сиво / бял , следователно Колегата е прав ,че проблема е в снадката .Задачата сега е да открия снадката :biggrin . Добре че гофрата в която е кабела се откопчава с щипки . Много поздрави и весели празници .Верни другари.
Прикачени файлове
DSC00274.JPG
DSC00275.JPG


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Пет 15 дек 2017 16:07


И така открих въпросните снадки зад десния стоп , за който говори колегата Da@Ka , оказа се ,че буксите са разменени , кафявата надената на черната , и обратно примерно мъжката черна на женската кафява . Размених ги кафява с каф. и черна с черна ето и резултата
Прикачени файлове
DSC00279.JPG
DSC00280.JPG


naskoj
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 04 авг 2018 12:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот naskoj » Съб 04 авг 2018 12:48


Здравейте,
Имам VW T4 1998г. с ел.стъкла и огледала. Преди няколко месеца десния прозорец спря да се отваря, а наскоро и този от шофьорската страна почна да прави проблеми, не винаги се отваряше, а малко след това изцяло спря да работи. Предполагам проблема е в кабелите тъй като забелязах че кабелите в маншона на вратата са в доста лошо състояние. Въпроса ми е как трябва да реша проблема ? Това което мислех е да сваля кората на вратата и да проверя кабелите като тези които са с нарушена цялост да изрежа колкото се може повече от тях и да запоя нови парчета? Има ли по лесен начин ? Дали случайно в края към купето/калника има букса която мога да изкарам , за да не се налага работа на място? Или какво друго може да е причината за проблема ? Изгорели бутони, моторчета, замърсени букси ?

Благодаря предварително


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот avtohit77 » Пон 26 ное 2018 19:08


Няма букса инсталацията е цяла но преди това си прозвучи букси и инсталация.


Потребителски аватар
kosam@
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 22:33
Автомобил: Lexus GS-300
Двигател: 2JZ-GE
Местоположение: Salzburg
Контакти:

Re: Обща тема за Транспортер Т4

Мнениеот kosam@ » Съб 22 дек 2018 16:03


Включвам се с въпрос за Т4. Колегата си купи и се чуди какво е това на снимката?
2.5 тди 102к.с. Мислим си че е нищо свързано с климатроника, ама...

IMG_0018.jpg



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта