Всякаква информация и препоръки за vw t4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 26 окт 2010 8:13


Само внимавай при избора. Гледай, слушай, питай. Общо взето повечето неща се гледат като при колите. Колко са му излъскани педалите, волана, лоста за скоростите, нещо ако е сменяно, или замаскирано - често пъти си личи по дребни признаци. Ако трябва плати му една диагностика, и смяна на маслото евентуално (че понякога слагат добавки). Избягвай чипосвани машини, че може да са на последното си издихание преди ОР. Ако имаш твой човек със сервиз за диагностиката, и проверка налягането на маслото, турбото, ГНП, дюзи-мюзи и тн. Знаеш добре, че проверката е "Висша форма на доверие" !!! За да няма филми след това. Успех и късмет в избора :да:




Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот DA@KA » Вто 26 окт 2010 22:10


cokata81 написа:Аз съм се насочил към 2.5TDI

Поздрави за избора дано случиш на читав мотор.От мен да знаеш,нагласени работи ще има!!! и освен парите за буса си остави едни 1500 за прехвърляне нотариус и обслужване на мотора и каквото там излезеПървото нещо след като си на място и харесаш визуално буса е да му бръкнеш в аспуха(нали сме мъже това го можем :lol: )Ако саждите са сухи и се изтриват с парцал движока е ОК и пристъпваш към проби,ако са рехави и мазни като на нафтова печка огледа приклюючва.Обираи си крушите и до следващия бус.Ако си си харесал нещо в Русе,пиши на лични ще ти съдеиствам :beer Аз за 2 седмици обиколих България и на такива кочинии се нагледах за по 10 000 лева нямаш си на идея. На снимки всички са КАТО НОВИ .Успех :beer


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 27 окт 2010 8:49


Те снимките много лъжат ве колега, и някои тънки подробности на пейзажа там въобще не се виждат. Око да види, ръка да пипне - това си е природния закон божий... :012:


cokata81
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 23 окт 2010 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот cokata81 » Сря 27 окт 2010 18:13


Предлагат ми бартер за пътнически дълга база само че е 2.4 мотор а на мене ми се иска да се натоварим в него 5 6 човека и да закача и платформата с бегачката и консумативите с нея като гуми,бензин а защо и не и резервен мотор та ми се иска да е с по як мотор точно заради това


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 27 окт 2010 22:59


Можеш ли поне да го попреслушаш малко и да го пробваш как върви натоварен? Доколкото разбирам се занимаваш с коли и двигатели, та би трябвало да можеш добре да прецениш състоянието на "кораба майка".


cokata81
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 23 окт 2010 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот cokata81 » Чет 28 окт 2010 19:35


Е може, но евентуално другата седмица.Тази седмижа е планинско Шипка.


cokata81
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 23 окт 2010 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот cokata81 » Вто 02 ное 2010 19:47


Некой слагал ли е турбина на 2.4 и принципно скоростите на 2.4 и 2.5 TDI дали са еднакви


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 02 ное 2010 21:15


Скоростите на 2,4Д и 2,5 ТДИ не са еднакви, освен диференциала, и дължината на предавките е друга (може да са взаимозаменяеми, но не еднакви). Братушките на руския форум също много хора искат да слагат турбо на 2,4Д ААВ мотора. Там имат един клубен майстор който монтира турбо на такъв движок, но гаранция не дава. И както винаги има едно НО (по-скоро няколко НО-та). :012:

Първо - мотора не е предвиден за турбиниране, и не е ясно колко ресурс ще има след евентуално турбиниране.

Второ ще се наложат преработки и по горивната уредба - ГНП с по-високо налягане, дюзи с по-високо налягане, настройки според новите обеми въздух които се подават от турбото.

Трето, евентуално повишената мощтност след турбиниране ще доведе до доработка по скоростната кутия, или смяната й с такава с по-дълги предавки.

Така, че всички тези неща трябва да са ясни преди да се започне каквото и да било. Веорятно има и пропуснати джавки, които ще се доизкусуряват в движение.


cokata81
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 23 окт 2010 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот cokata81 » Вто 02 ное 2010 21:46


Има ли разлика в скоростите ако е пътнически и товарен


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 02 ное 2010 22:47


Да, има. Братушките споменават, че на товарните варианти са по-къси скоростите, и масово искат да слагат по-дълга 5-та. Някои го и правят, писал съм в друга тема. Зъбни колела стават и от някои пасаторски кутии, но трябва да се провери каква е наличната скоростна кутия, и да се подберат внимателно зъбните колела. За да не се получи прекалено дълга 5-та, и голяма дупка между 4-та и 5-та. Споменава се също и че вилката за 5-тата искала регулировка някаква, при смяна на зъбните колела.


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот privileged » Съб 18 май 2013 0:59


Ако решите да изпробвате Т4,натоварете го по изкачване,там им е проблема,загряват,главата издържа не повече от 250-300000 км,не казвам,че са лоши,аз карам подобно чудо,но със сменен мотор,не си заменям буса за нищо....но ВНИМАВАЙТЕ.....


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот privileged » Съб 18 май 2013 1:04


Имах предвид 2,4 д,очаквайте проблеми с въздушния термостат и с електрическата водна помпа (ако я има де)...споделям от опит...


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 18 май 2013 6:57


:th_up Да ве братчед, купете си дизелаци :th_up Вече ставам фен на печките, и ке сменям движока и аз :mrgreen :Mr Green Fun :mhihi


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот DA@KA » Съб 18 май 2013 8:27


KingoftheROAD написа::th_up Да ве братчед, купете си дизелаци :th_up Вече ставам фен на печките, и ке сменям движока и аз :mrgreen :Mr Green Fun :mhihi

Ванка 2.4 е проблемен мотор има доста изписано,Но има и теми тука на някои колеги с бензинови движоци дет им е побелял "члена"тъи, че всичко е до късмет баце. :mhihi Аз от моя 2.5TDI ACV съм SUPER доволен..... даваш пари получаваш качество. :th_up


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Всякаква информация и препоръки за vw t4

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 18 май 2013 14:37


DA@KA написа:
KingoftheROAD написа::th_up Да ве братчед, купете си дизелаци :th_up Вече ставам фен на печките, и ке сменям движока и аз :mrgreen :Mr Green Fun :mhihi

Ванка 2.4 е проблемен мотор има доста изписано,Но има и теми тука на някои колеги с бензинови движоци дет им е побелял "члена"тъи, че всичко е до късмет баце. :mhihi Аз от моя 2.5TDI ACV съм SUPER доволен..... даваш пари получаваш качество. :th_up


Нифига не понимаем братчед. Печките мое и да вършат работа, ама не доставят удоволствие :mhihi :mrgreen :Mr Green Fun

Не всичко е до късмет, а и до задкормилното устройство. :beer



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта