Т 4 дали загрява или е нормално

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
brazilianst
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 23 май 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот brazilianst » Нед 23 май 2010 11:27


имам го вече 3 год. тази зима прокапа водна помпа та я смених в това число и термостатът но сега като се затопли времето стрелката стой много по високо едно отделение преди последната черта,а на таблото не пише колко градуса е само чертички иначе не губи течност включва си се перката но дали е в рамките на нармалното, на какво отговарят тези чертички.




mugen
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора/Аachen

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот mugen » Пон 24 май 2010 19:40


Според мен не е нормално да стои там горе zна4и моита я карам доста 4есто с платформа и сагрява6е доста по баирите сега съм отворил двете клапи които са на перките и проблема със zагряването се ре6и окон4ателно дори сега съм с друг мотор и съм махнал едната прека 4е опира6е и пак нямам проблем дори и на баирите.


brazilianst
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 23 май 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот brazilianst » Чет 27 май 2010 15:19


извинявай но не ми стана ясно каде са тези клапи да ги махна за проба


mugen
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора/Аachen

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот mugen » Чет 27 май 2010 21:15


ами то4но zад охладителните перки са теzи клапи,тях ги отваря не6то като термодат4ик който се сменя по принцип но понеже не можах да намеря такъв аz го махнах и стана може би по добре отколкото ако го бях сменил zа6тото както каzах карам 4есто с платформа и zаради zагряването два пъти отварях мотора,нова глава купувах и най накрая си купих нов мотор.


LightOfJah
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот LightOfJah » Чет 22 юли 2010 13:05


Загря ми Т4-то на излизане от София, на Княжево, имаше зверско задръстване и темепратурата беше около 33-35 градуса. Спрях за 10 мин. и се охлади, тръгнах и понеже вече бях на няколко км от Черния кос си излязох от СФ без повече проблеми. Иначе, като си карам и няма някакво голямо задръстване си е Ок темп. на двигателя, който е 2.4 д. Имам го от скоро и незнам дали пък няма някаква по-сериозна повреда.


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот privileged » Пет 06 авг 2010 23:30


имам подобен подобен проблем-клапите не отварят,ел.помпата откаэа,карам на парно-не искам да съсипя хубавото моторче


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 09 авг 2010 8:49


LightOfJah написа:...Загря ми Т4-то...
Колега, провери дали се включват вентилаторите. Датчика се намира от лявата ствана на радиатора както го гледаш отгоре с лице към двигателя. Изваждаш куплунга, който е с три клеми. Правиш си едно мостче от някоя жицъ, и закъсяваш два по два в комбинация. Ако всичко е наред, едната двойка проводници включват първата степен на вентилаторите, а другата двойка - втората. Одясно над фара се намират две релета и два лентови предпазителя за по 40-50 А. Провери и там дали всичко е изправно- релетата чукат при окъсяване на правилната двойка проводници, а лентовите предпазители се виждат лесно дали не са изгорели. Успех. :да:


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот privileged » Пон 09 авг 2010 22:25


как мога да проверя какъв е проблема с ел.помпата-преди време се чуваше при иэгасен двигател,сега-не,мотора е читав,не искам да влиэам в приключения


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 10 авг 2010 8:42


Ако си наясно с елементарната електротехника, можеш направо да я захраниш с два кабела (може и с един, ако масата му е изправна) от от плюса и минуса на кумулатора, и просто да видиш дали бръмчи моторчето. Това е най-простата проверка, ако имаш мулцитет, с него можеш да мериш съпротивление между клемите на моторчето, но това не е гаранция. провери внимателно да няма няка прекъсната маса - това при Т4-ката са кафявите проводници. Освн това отвори таблото с предпазителите и виж да няма някой изгорял, на гърба на капака пише кой предпазител за какво е, и колко ампера трябва да е. Намира се вляво долу до кормилата колона.

Намерих нещо интересно на руски, ако се наложи смяна.
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... pic=120522

намерих и още нещо, дано ти е полезно.


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот privileged » Сря 11 авг 2010 23:16


KingoftheROAD
днес си проверих бушоните-здрави са,остава да проверя останалите ти съвети,благодаря за инфото,ще пиша като имам резултат...


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот privileged » Чет 12 авг 2010 23:32


ето какъв резултат имам днес-захранихме ел. циркулационна помпа от друго място,по съвет на колегата KingoftheROAD
заработи,отначало тромаво ,после се оправи-донякъде,шуми доста,явно има износени елементи,запалих двигателя,покарах,докато се включат перките,след като го изгасих помпата работеше и така единия проблем беше решен....относно клапите на вентилаторите-при мен бяха затворени при включени перки-махнахме патрона с термодатчика,след което отворихме клапите ръчно с преместване в ляво-те си остават в това положение...и така решавам проблема за летните горещини...ще потърся такъв датчик,не знам колко може да струва,мисля,че изправната му работа ще спомага за по-бързото загрявяне през зимния сезон...колега KingoftheROAD,благодаря ти


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 16 авг 2010 10:17


Да, жалузите са за по-бързо загряване зимата. Те имат въздушен термостат, който ги отваря след като е загрят радиатора до определена температура. Виж там на място как могат да се фиксират стабилно в отворено положение, за да не се потрошат. Имаше някъде снимки от ЕТКА-та, но сега не мога да ги изровя.
Радвам се, че си се справил :да: Бусът си е много яко животно иначе, но и той си иска грамотна поддържка.


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот privileged » Пон 16 авг 2010 23:10


Да, жалузите са за по-бързо загряване зимата. Те имат въздушен термостат, който ги отваря след като е загрят радиатора до определена температура. Виж там на място как могат да се фиксират стабилно в отворено положение, за да не се потрошат. Имаше някъде снимки от ЕТКА-та, но сега не мога да ги изровя.
Радвам се, че си се справил Бусът си е много яко животно иначе, но и той си иска грамотна поддържка.



ок,фиксирах жалузите стабилно с ръчно преместване-останаха си в новото положение...явно,проблема ми е от миналото лято,добре,че се регистрирах тук и почетох малко и така разбрах за тия жалузи и ролята им,дано не съм скъсил живота на мотора...за сега всичко е наред...аз се чудих толкова време защо след 15 мин каране в града заработват перките,дори и в хладно време...иначе съм доволен от това добиче...бих го сменил само за същия модел-по нова година на производство...дано и други колеги ни четат,защото машината има нужда от внимание...цитирам колегата King of the Road:"Бусът си е много яко животно иначе, но и той си иска грамотна поддържка"...


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 17 авг 2010 11:09


Четене му е майката ве колега. Има и преведени книжки за бусовете, и в интернета се намира много информация, но иска и време за четене, и възприемане.А при елементарна сръчност в ръцете и главата човек може много неща да си помогне и сам. Това често пъти спестява излишни главоболия и разходи. В крайна сметка и добрите хора си помагат, понякога и без да подозират за това. Продължавай да четеш, ако си добре руския или английския или немския има по техните форуми много за четене и снимки и тн. Тук ще помагаме с каквото можем и знаем.


privileged
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Т 4 дали загрява или е нормално

Мнениеот privileged » Вто 17 авг 2010 22:22


прав си,колега убедих се,че е така,съветвам и останалите да четат и да се интересуват-ползата е обща...благодаря на теб и на форума...поздрави...



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта