въпрос за ел стъкла Проблема е оправен

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

въпрос за ел стъкла Проблема е оправен

Мнениеот DA@KA » Съб 19 фев 2011 18:31


Колеги днес за втори път ми се случи,да смъкна страничното стъкло до долу и после да не мога да го затворя,стига до половината и само се смъква пак ,така 5 6 пъти и накрая успява да се затвори.Та имате ли идея от какво може да е???Питам преди да съм почнал със разглобяването.Според мен няма комфорт модул.Предварително благодаря.

Последна промяна от DA@KA на Нед 06 мар 2011 18:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за ел стъкла

Мнениеот jorko.b67 » Нед 20 фев 2011 0:05


Колега , незнам как е при бус-овете (надявам се тази година да си купя), но на КИА Сийд понякога се получава този "проблем". Как се справям с него - давам на контакт , ако стъклото не може да се затвори , го отварям до долу , но стъклото като се отвори напълно НЕ СПИРАМ да държа копчето включено в положение "надолу" , в продължение на 12-15 секунди след като вече е спряло да се движи. След това спирам да натискам бутона , изключвам от контактния ключ , след 1-2 секунди отново давам на контакт и с проблема се е приключило.
Ако пък стъклото не може да се отвори , натискам бутона в положение "затворено" , пак го задържам 12-15 секунди , отпускам бутона , изключвам от контакт , след 1-2 секунди пак давам контакт и всичко е О.К.
Дано и при теб да се получи така.
При КИА-та това е един вид нещо като "изчистване на натрупани грешки"...
Дано да съм бил полезен !
Успех !


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: въпрос за ел стъкла

Мнениеот DA@KA » Нед 20 фев 2011 1:13


Колега мисля че ми отговори на въпроса :beer .На буса имам монтирана ключ маса,може би проблема се получава точно когато я включвам и изключвам в гаража.Предполагам трупа грешки някакви и се ошашква управлението на стъклата.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за ел стъкла

Мнениеот jorko.b67 » Нед 20 фев 2011 10:37


Колега , след като пробваш - драсни (ако не те мързи)някой ред да споделиш дали така си "излекувал" буса , та и за колегите де е от полза. :beer
Пък и "новаците"да се понаучим... :applause:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: въпрос за ел стъкла

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 20 фев 2011 11:59


За управлението на стъклата едва ли, щом няма комфорт модул.

Механизма на предните странични стъкла представлява нещо като дълъг червяк, подобно на оргиналния ладов крик. И разликарата е просто че вместо ръчката е монтирано електромоторче. Според мен трябва да се проверят клеми, контакти, куплунзи, крайни изключватели. Един оглед може да помогне много, като за начало сваляне и надяване на всички куплунзи, може да е лош контакт някъде.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: въпрос за ел стъкла

Мнениеот DA@KA » Нед 06 мар 2011 18:39


Проблема е решен,ето къде беше.Явно някои преди мен не е знаел ,за съществуването на поялника и термошлауфката :dummy:Механизма които движи стъклото е нормален със жило и ел.моторче.
Прикачени файлове
IMGP4349.JPG
IMGP4351.JPG


Потребителски аватар
hawasakigirl
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: USA
Контакти:

въпрос за ел стъкла Проблема е оправен

Мнениеот hawasakigirl » Пон 07 мар 2011 14:37


имам въпрос относно китването. Досега не съм опитвал да китвам нищо, дори не знаех дали може да се ползва авто-кит. Поразгледах тук-таме коментарите на тема китване и като че ли ми се изясниха нещата, но мам следния въпрос:
Авто-кита който си купих се продава с втвърдител - в каква пропорция трябва да ги смесвам и има ли опастност ако сложа по-малко втвърдител да остане китнатото място по-меко и никога да не се втвърди съвсем? Малко е тъпичък въпроса, но хич ме няма на тая тема, дори и не знаех как изглежда китът... пък и това с втвърдяването бих могъл и сам да си го изтествам, но все пак мисля че е най-добре първо да попитам.

Поздрави на всички потребители на форума


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: въпрос за ел стъкла Проблема е оправен

Мнениеот galyaradeva » Вто 08 мар 2011 11:13


hawasakigirl Колкото повече втвърдител слагаш в кита толкова по бързо се втвърдява и обратно. Ако сложиш по малко втвърдител във кита ще стегне за 30 мин. примерно за да е годен да се обработва.. ако сложиш цялото шишенце ще се втвърди за 3 мин. и няма да имаш време да го разнесеш равномерно по цялата повърхност и след това ще имаш повече за търкане. Колко трябва да сложиш зависи от това колко имаш за китосване. Дори и да объркаш пропорциите винаги можеш да го изтъркаш целия и да почнеш отначало :Mr Green Fun



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 103 госта