Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Пет 09 юни 2017 18:15


0 пръстена е 68/2.50мм. преди 6г. го купих за 70ст. днес вече 1.05лв за бр. Минах 100 000 откакто открих "топлата вода" ,и никакви грижи с вакум помпата.




Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот Е.Димитров » Сря 01 авг 2018 9:10


Здравейте колеги,
малко да вдигна стара тема.
Бих искал да попитам, някой ще може ли, срещу заплащане разбира се, да ми отремонтира моята вакуум помпа (транспортер т4 2.4 дизел, производство 1997 година)
Съмнявам се в помпата, въпреки, че не чувам никакви звуци, но спирам по-трудно. Усеща се, че има въздух във сервото, дори когато извадя маркуча се усеща че има вакуум , а сервото "поема" въздух, но въпреки това, трябва да полагам повече усили на педала на спирачката.
Също така, след 1-2-3 напомпвания на педала, мисля, че помпата не се справя с възстановяване на вакуума.
Аз се намирам в Пловдив, но ще я сваля и ще я пратя, ако евентуално човека, който може да ми извърши услугата не е от Пловдив.
Или, ако някой има такава читава помпа, да ми направи оферта да я закупя.
Поздрави


Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот Е.Димитров » Пон 29 окт 2018 14:20


Здравейте колеги,
днес свалих помпата, почисти я, смених гумичката под семеринга, семеринга обаче е счупен. Все пак внимателно го поставих и затворих помпата. Поставих я на колата и запалих. Отново вакуума е слаб. Въпроса е, виновен е счупеният семеринг, клапанчетата са се скапали или...
И другият въпрос, тоест 2 въпроса, от къде са си купя клапанчета и семеринг, и вторият въпрос е, някой продава ли здрава работеща с гаранция или нова помпа? Коя година е буса ,мотор код на мотора .Така става по лесна помощта.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Съб 05 яну 2019 10:43


По добре потърси нова помпа,сегмента не съм го намирал като резервна част.Ако вакума е бил слаб преди разглобяването е от него най вероятно.ако е след ремонта със сигурност си обърнал едно от клапанчетата.


Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот Е.Димитров » Вто 10 сеп 2019 14:07


Здравейте колеги,
да повдигна малко темата.
Все още търся вакуум помпа.
Буса е Транспопртер Т4 , мотор AAB 2.4 дизел , произведен 1997 ма година.


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот powerade » Вто 10 сеп 2019 14:16


Колега, ето това би трябвало да ти е номера на помпата по Пиербург 7.22300.69.0. В онлайн магазините е между 250 и 300 на различните производители, а в Еврото ако имаш отстъпка може да ти дойде и под 200 лв. (не на Пиербург разбира се, но пак ще е чисто нова)


Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот Е.Димитров » Пон 16 сеп 2019 11:18


powerade написа:Колега, ето това би трябвало да ти е номера на помпата по Пиербург 7.22300.69.0. В онлайн магазините е между 250 и 300 на различните производители, а в Еврото ако имаш отстъпка може да ти дойде и под 200 лв. (не на Пиербург разбира се, но пак ще е чисто нова)

Здравей колега,
точно това направих в петък. Поръчах си нова помпа и в събота я поставих.
Вече всичко е точно със спирачките.
Старата помпа смятам да и търся ремонтен комплект и по-специално сегмента, защото точно там е проблема.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот System_error » Чет 19 сеп 2019 11:27


И аз да се разпиша в темата. Миналата седмица и аз минах през филма. Моята чукаше и реших да я "сменя". В кавички, защото сложих пак старата и всичко засега е ОК. Спирачките си бяха наред, но чукането ми вадеше душата. Ориентирах се към известен онлайн магазин и помпата ми излезе 53,8 лв заедно с доставката. Само информативно - от Crafter 2,5 TDI - 06-11 година е същата. Реших, че ако не друго, поне е по нова от моята. Да, ама не. Интересното е, че доколкото четох в темата, чукането се появява при отпуснат педал на спирачките. Така беше и при мен. С помпата от Crafter-а чукаше доста силно когато натиснеш педала. После изчезваше. Спирачките си работеха нормално. Та реших да върна старата, щото ако не друго, чукането беше доста по слабо. И чудо. Никакво чукане, перфектни спирачки. Подозирам, че гайката на горния край не е била стегната достатъчно при предишен "ремонт" и от това следва чукането. Помпата беше доволно омазнена, а гайката развалена. Наложи се да отдалеча малко тръбичките за дюзите, че да я развия. Излезе заедно със шпилката. Получи се идеално, защото на нейно място сложих болт M8x25 с вътрешен шестостен (ISO 4762) и шайба против развиване. При следващо сваляне/монтиране ми трябва само 6мм шестограм. :smile
Помпата от Crafter-а мога да я върна и да си взема парите, но мисля да я оставя за дисекция, като ми остане време. Може би дори си е наред. Може би трябва да се регулира болта. Не знам. Ще покаже, като я разглобя.
А ако някой я иска - струва 50 лв. PIERBURG е. Не, че ми е зор да я продавам :smile


darkdayster
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 29 юни 2014 8:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот darkdayster » Пет 28 апр 2023 22:30


Здравейте колеги,малко да повдигнем темата
От къде мога да си купя О-пръстена
Ако ноже линк към някой онлайн магазини
Предварително ви Благодаря



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта