Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот xcentric » Сря 03 окт 2012 21:05


а бе не че са забравили ами някой хора не четът в началото на темата
по просто обеснено от това няма,живи и здрави да сме който знае как ще си я оправи :beer




Потребителски аватар
pepi74
Мнения: 178
Регистриран на: Пон 16 ное 2009 14:17
Автомобил: Мултиван Т-4
Двигател: ACV - 2000 година
Местоположение: софия

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот pepi74 » Сря 03 окт 2012 21:09


facepalm


Потребителски аватар
kalinveliki
Мнения: 289
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 18:17
Автомобил: VW T4
Двигател: 2.4D
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот kalinveliki » Пет 08 май 2015 22:26


Една малко позабравена тема. При мен се появява чат пат това чукане. Като натисна или напомпам спирачката изчезва след малко пак се появява. Вакум помпата ще да е нали?


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Пет 08 май 2015 22:54


Сменяи О пръстена.Имаш късмет че снимките в темата са се запазили,че напоследък мистериозно изчезват в тоя форум.


Потребителски аватар
paralesko
Мнения: 219
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот paralesko » Съб 09 май 2015 21:39


Вакум помпата е :th_up ,аз така си го купих от Немско, продавача си ми каза още там,че има проблем с вакум помпата.От време на време едно почукване и като натиснеш спирачката изчезва за момент.Дори искаше да ме води до магазина там ако искам 200евро струват.Не си взех защото и тук читавите започват от 400лева.При обслужването си я смених и сега всичко е ок :beer Иначе имаше и от 250 лева, ама не се наеха да ми дадат каквато и да е гаранция. Старата в една кутийка си я прибрах за всеки случай.


Потребителски аватар
kalinveliki
Мнения: 289
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 18:17
Автомобил: VW T4
Двигател: 2.4D
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот kalinveliki » Съб 09 май 2015 21:43


Благодаря за ОВ.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Съб 09 май 2015 21:48


paralesko написа:Вакум помпата е :th_up ,аз така си го купих от Немско, продавача си ми каза още там,че има проблем с вакум помпата.От време на време едно почукване и като натиснеш спирачката изчезва за момент.Дори искаше да ме води до магазина там ако искам 200евро струват.Не си взех защото и тук читавите започват от 400лева.При обслужването си я смених и сега всичко е ок :beer Иначе имаше и от 250 лева, ама не се наеха да ми дадат каквато и да е гаранция. Старата в една кутийка си я прибрах за всеки случай.

Неможали да купиш нещо на детето си за 400лв и да я оправиш за 70стотинки. :gruebel


Потребителски аватар
paralesko
Мнения: 219
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот paralesko » Съб 09 май 2015 22:31


Не ми стана много ясно кое точно и как се сменя,въпреки че преди да си купя буса четох цялата тема няколко пъти,сякаш съм знаел с какъв проблем ще се сблъскам.Но пък точно за това си я прибрах и с помоща ти можем да я възтановим :bowdown


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот xcentric » Съб 09 май 2015 23:55


paralesko написа:Не ми стана много ясно кое точно и как се сменя,въпреки че преди да си купя буса четох цялата тема няколко пъти,сякаш съм знаел с какъв проблем ще се сблъскам.Но пък точно за това си я прибрах и с помоща ти можем да я възтановим :bowdown

http://www.vwclub.bg/forum/download/file.php?id=218542&mode=view
зеленото е опръстена махаш го вземаш ноф маслоустойчив с същото 'фи' слагаш сегмената внимателно и си готов
прочети всичко на ново внимателно,успех :beer


MESER
Мнения: 98
Регистриран на: Пет 01 авг 2014 10:58
Автомобил: VW caravelle syncro T4+t3hochdach
Двигател: AAB
Местоположение: Казанлък

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот MESER » Вто 12 май 2015 15:16


Здравейте колеги! Понеже и аз имам може би същия проблем вече 50000 км. освен чукане нищо повече с времето нито повече нито по-малко, но реших да го отстраня. Свалих помпата проверих избутвача (оста) никакво износване или следи от такова. Въпросът ми е най-вече към колегата DA@KA - при подмяна на "О" пръстена на буталото беше споменал да се сложи цитирам осигурител на гайката. Под осигурител имаш предвид пружинна шайба (федерка) или какво защото като гледам оригинално няма такава допълнително ли я слагаш.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот avtohit77 » Вто 12 май 2015 18:19


Слага се течен осигурител за резби
http://store.emk-33.com/category/264/osiguriteli-za-rezbi.html


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Вто 12 май 2015 19:58


:bowdown Браво ще се радвам един да е разбрал как и какво да смени.Колега течен осигурител за резби имах впредвид и да споделиш какъв е ефекта.При мен 60 000 няма чукане направо го забравих,ако не е темата да ми припомня. :c010 При толкова писано и снимки,схеми незнам вече какво да направим да стане по ясно :screwy


MESER
Мнения: 98
Регистриран на: Пет 01 авг 2014 10:58
Автомобил: VW caravelle syncro T4+t3hochdach
Двигател: AAB
Местоположение: Казанлък

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот MESER » Вто 12 май 2015 22:21


Благодаря за отговорите! Мислех и за гайка с пласмасова вложка, но малко обезмслител и Локтайт (такъв имам), ще свършат чудесна работа. :beer Относно схемите всичко е описано и показано напълно достатъчно не виждам повече накъде :th_up


MESER
Мнения: 98
Регистриран на: Пет 01 авг 2014 10:58
Автомобил: VW caravelle syncro T4+t3hochdach
Двигател: AAB
Местоположение: Казанлък

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот MESER » Сря 03 юни 2015 23:00


Здравейте колеги! Направих ремонт (по точно смяна на "О"пръстена) на пампата и реших да споделя.
1. След разглобяване на помпата направих оглед на всички елементи. Никакво износване или следи от такова по който и да е елемент.
2. Проверих "О"пръстена и го измерих (размерът му е 68х2,5)- нищо само ми се стори , че е по мек от нормалните. Предположих, че това е в следствие на продължителната при висока температура.
3. Тефлоновият сегмент навярно има износване ,но немога да преценя, защото не знам какъв е бил първоначалният му размер.
4. Почистих всички клапанчета и помпата. Клапанчетата са най-обикновенни обратни клапанчета по принцип няма какво да им се развали само ако им влезе някой боклук, но почистване и това е.
5. За компенсиране на евентуално износване на сегмента поставих "О"пръстен 67,95х2,62 FKM80 т.е. витонов. Препоръчвам който прави този ремонт да поставя пръстен HNBR или силиконов, а не обикновен маслоустойчив NBR, защото работната им температура е от -30 до 100 градуса.
6. Внимателен монтаж да не се прецака сегмента и обърнат клапанчетата.
7. Монтаж, палене и анализ на свършената работа.
8. Никаква промяна. :gruebel :banghead. Така, че не ми чука помпата, а най-вероятно повдигачите на клапаните или нещо друго. Продължавам напред всеки ден трябва да се научава нещо ново. :k055
Който е решил да сменя помпа препоръчвам да се опита първо да я ремонтира. Само ще вметна като професионалист, че детайлите са изработени изключително качествено, отливката на корпуса е перфектна, цилиндъра хитро измислен, но не струва 400 лв.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Чет 04 юни 2015 6:08


Чукането на помпата е специфично,няма нищо общо с чукане на повдигачи.Можело да извадиш маркуча на вакума да се убедиш дали е от нея шума.За моята не намерих зелен 0 пръстен и с черен маслоустоичив същия размер като оригиналния за сега няма грижи,вече 4 г.и 70 000км.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта