Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Потребителски аватар
DA@KA
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998

Re: Вакум Помпа на Т4-Подмяна или Ремонт

Мнениеот DA@KA » Пет 09 юни 2017 18:15

0 пръстена е 68/2.50мм. преди 6г. го купих за 70ст. днес вече 1.05лв за бр. Минах 100 000 откакто открих "топлата вода" ,и никакви грижи с вакум помпата.

Потребителски аватар
Е.Димитров
Автомобил: Т4
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Е.Димитров » Сря 01 авг 2018 9:10

Здравейте колеги,
малко да вдигна стара тема.
Бих искал да попитам, някой ще може ли, срещу заплащане разбира се, да ми отремонтира моята вакуум помпа (транспортер т4 2.4 дизел, производство 1997 година)
Съмнявам се в помпата, въпреки, че не чувам никакви звуци, но спирам по-трудно. Усеща се, че има въздух във сервото, дори когато извадя маркуча се усеща че има вакуум , а сервото "поема" въздух, но въпреки това, трябва да полагам повече усили на педала на спирачката.
Също така, след 1-2-3 напомпвания на педала, мисля, че помпата не се справя с възстановяване на вакуума.
Аз се намирам в Пловдив, но ще я сваля и ще я пратя, ако евентуално човека, който може да ми извърши услугата не е от Пловдив.
Или, ако някой има такава читава помпа, да ми направи оферта да я закупя.
Поздрави

Потребителски аватар
Е.Димитров
Автомобил: Т4
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Е.Димитров » Пон 29 окт 2018 14:20

Здравейте колеги,
днес свалих помпата, почисти я, смених гумичката под семеринга, семеринга обаче е счупен. Все пак внимателно го поставих и затворих помпата. Поставих я на колата и запалих. Отново вакуума е слаб. Въпроса е, виновен е счупеният семеринг, клапанчетата са се скапали или...
И другият въпрос, тоест 2 въпроса, от къде са си купя клапанчета и семеринг, и вторият въпрос е, някой продава ли здрава работеща с гаранция или нова помпа? Коя година е буса ,мотор код на мотора .Така става по лесна помощта.

Върни се в “T4, T5 и T6”