Пукнато предно стъкло.

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Пукнато предно стъкло.

Мнениеот galyaradeva » Пон 04 апр 2011 2:15


Всъщност не е пукнато а по скоро има фаша от камъче. Голяма колкото грахово зърно почти на средата. Обадих се на застрахователя ми и той ми даде телефон на сервиз от където казаха че не е било проблем да се оправи... :screwy било често срещам проблем след зимата. Верно ли може да се оправят тези наранявания по предното стъкло или се опитват да ми замажат очите? Плащам им един билюк пари за застраховка и ако се опитват да ме метнат нещо да почвам да се карам :a boi de




Потребителски аватар
inzovo
Мнения: 1128
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот inzovo » Пон 04 апр 2011 2:21


Мисля,че се опитват да те прецакат :evil: Не съм чул за такъв често срещан проблем :( Ако мине номера,за какво им даваме сумати пари :banghead:


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот galyaradeva » Пон 04 апр 2011 2:26


Ейй градски :beer И аз се усъмних затова питам.. Все пак е стъкло за да се възстанови би трябвало да го загреят до разтопяване за да се получи някаква хумогенна смес и да се възстанови структурата на стъклото нещо като заварка..


Потребителски аватар
inzovo
Мнения: 1128
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот inzovo » Пон 04 апр 2011 2:34


Най вероятно така се прави,но не знам някой да се занимава с това :?: Най добре сменяй стъклото да нямаш ядове :beer


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот galyaradeva » Пон 04 апр 2011 2:35


:) то лесно да се смени ма кой ще плаща ... кво намерих в интернет

http://spukanostaklo.com/


Последна промяна от galyaradeva на Пон 04 апр 2011 2:43, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
inzovo
Мнения: 1128
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот inzovo » Пон 04 апр 2011 2:40


Едва ли някой се занимава с такива фотополимери,особено в Ямбол!!!!!!Най добре е да си плаща застрахователя и това е :да:


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот DA@KA » Пон 04 апр 2011 6:37


В Русе има такъв маистор.Доколкото си спомням, преди година цената беше 10лв. на см.Аз лично съм ползвал услугата и съм доволен. :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот jorko.b67 » Пон 04 апр 2011 12:27


При спукване на предното стъкло (може да е само люспа), има голяма вероятност в един момент тази люспа да се превърне в нещо много голямо (изведнъж или постепенно - от различни вибрации , усуквания , топлинни разлики и др.)и ако не се случи нещо лошо , то задължително първия видял го КАТ-аджия ще го санкционира...
Ако имаш застраховка КАСКО (при ГО трябва да има ПТП) , то тогава застрахователя трябва да поеме разходите за ново стъкло .. , но - ако автомобила е на повече от 3 години - няма 100 % изплащане на стойността. Само за коли до 3год. е 100 %.
Съвет от застраховател - ако не ти пречи и не се заяждат с тази люспа - карай до към 1 месец преди подновяване на застраховката. След това , при подновяване по- добре е да смениш компанията.
Успех !


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот DA@KA » Пон 04 апр 2011 13:24


Колегата galyaradeva живее в Норвегия,предполагам че там застрахователите не са мошенници като наште в БЪЛГАРИЯ :banghead:Когато стъклото се третира(ремонтира) по показания в клипа начин, нищо не личи (за незнаещите!!!)


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот galyaradeva » Пон 04 апр 2011 15:07


Имам пълно автокаско и застрахователя ще поеме ремонта. Имам съседка има пасат Б 5.5 към 2001-2002 смени цялото предно стъкло и тя плати някакъв процент от стъклото но не знаем колко е струвало стъклото.
Аз исках да разбера дали може да се поправят тези фаши или са само "мижай да се лъжем"
На 13 ще я закарам и да видим какво ще стане.
Опитах се да направя снимка но фото-то не е толкова добро и нищо не се вижда на снимката.
Прикачени файлове
CIMG1761A.jpg
CIMG1760B.jpg


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот xcentric » Вто 05 апр 2011 22:19


и аз имам две леки пуквания на джама но вече година си ги влача и няма никакво разлика от първоначалното им състояние,предполагам че стъклото ми нее оригиналното защото съм чувал че ако е се пукат за много кратко време


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот galyaradeva » Вто 05 апр 2011 22:50


:wink: дано и моето да не е оригинално.


Потребителски аватар
emsku
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 10 мар 2010 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот emsku » Вто 05 апр 2011 22:54


При мен имаше пукнатина от над 30 см.и още 3 звездички от камъчета.От звездичките не остана и следа,а пукнатината повече не е мръднала и се поизличи.Ако някой се интересува за София,мога да дам координатите на човека при който бях.Много съм доволен.За 2 часа ми оправи всичко.Това е полимер,който го вкарва в пукнатината.


Потребителски аватар
Marian Yachev
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 27 яну 2011 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Trustenik

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот Marian Yachev » Сря 06 апр 2011 10:29


когато си купих моя бус преди 3год имаше малка пукнатина в единия ъгъл на предното стъкло и това бе една от причините да сваля от цената :mrgreen: ,защото мислех че при регистрацията ще ми мрънкат в КАТ.Но нямаше проблем :wink: .Спуканото не мърдаше от размера(20см) в който си беше от преди.Докато един хубав ден на магистралата един ми метна едно камъче :( посредата точно. Пъпво беше петно,а в последствие стана с три лъча от по 10см. и след като един ден благодарение на баща ми след заливане на напеченото стъкло със студена вода се сцепи цялото :shock .И за това го смених,че куките ме бяха забелязали че се движа със спукано стъкло ама аз вече бях с новото :mrgreen: .Цената на новото беше 160лв. с широка бленда :mrgreen ,а иначе за тези с вградената антена не съм запознат...


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Пукнато предно стъкло.

Мнениеот DA@KA » Сря 06 апр 2011 10:39


Моето е с антена ,но тя беше свързана към стоиката за GSM.И аз имам една точка и 2мм.спукано настрани но ще го ремонтирам,определено не е за смяна.Ново предполагам Турско е 100лв. и за труд взимат 45лв.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта