Стартер от дизел на бензин

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Стартер от дизел на бензин

Мнениеот galyaradeva » Чет 26 май 2011 12:13


Да помоля някой колега който има ЕТОС или ЕТКА да провери дали ще пасне стартера от ТДи на мойто ВР6.
Има едно дизелче може би е след 97 понеже външно е като моето но не знам какъв му е двигателя точно.
Искам да му взема стартера че моя се прецака леко. Бях го дал да го ремонтират в Бг. че му задържаше бендикса а сега отказва да завърти. А съм вече доста далече.




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот KingoftheROAD » Чет 26 май 2011 12:42


Буквите на движока на ТДИ-то, иначе няма как да разберем точно. Това че е след 96-та има няколко модела ТДИ-та, и трябва да е ясно какво точно гледаме. Не е много ясно дали ще стане, че VR6-цата е доста странен мотор. Иначе разликите на ТДИ R5 с R5 зебин са само в мощността на самия стартер, там са доста унифицирани.


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот galyaradeva » Чет 26 май 2011 12:50


Вака моргата ми е на 100-на километра.. Отида ли да му гледам буквите направо ще си тръгна със стартера :)
На мен ми трябва да го ползвам докато ми отремонтират моя. Докато го пратя в Бг. и докато ми го върнат отиде цял месец. Мерси все пак. Явно ще се ходи да се види на място дали ще паснат болтовете и кабелите.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот KingoftheROAD » Чет 26 май 2011 13:37


Накарай ги поне да го снимат, и по снимката ако може някак си да се прецени. Гаранция няма, но пак е нагледен материал. Могат и да снимат лепенката на купето, и по нея да видим буквите на движока. Пак малко ще се поизяснят нещата. Но ако не става тогава не знам :(


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот poni » Вто 31 май 2011 20:43


абе дай да ударим една онлайн дефектовка на твоя.може да не е толкова зле положението.все ще се закърпи положението.като тръгнеш да въртиш чува ли се нещо откъм стартера?


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот galyaradeva » Чет 02 юни 2011 16:13


На стартера му задържаше бендикса от време на време. Закарах буса за основен преглед кога бях в Бг. Смениха му шарнир биалетка и уж оправиха стартера. След 3000 кл. преход за 3 дни стартера отказа. На първото и второто отказванев го чукнах и завъртя. Онзи ден пак отказа чуках чуках ама неще. Дръпнаха ме запалих спрях го а баир и толкова. Вчера сядам въртя ключът и запали без да съм му се молил... Това е.
Бях тръгнал да го свалям но третото болче ми даде зор. Затова си рекох първо да си намеря стартер и тогава да го свалям за да го пращам към Бг.
Инъче се чува някакво чукане но по скоро е от таблото отколкото от двигателя. По принцип двигателя не се чува в купето а камоли някакво си тихо чукане.
Ооо Пони сега видях че си ми градски :beer ... Ишмерията го прави буса но до колкото знам стартерите ги дава на някакъв майстор във Възраждане ... някъде.


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот poni » Чет 02 юни 2011 18:16


някакъв спомен колко ти излезе ремонта на стартера и какво са сменили?магазин за авто части наблизо?намери си една пробна лампа и ще се опитам да помогна.дай някакви данни за колата


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот galyaradeva » Пет 03 юни 2011 11:50


Платих всичко на куп. Не знам какво са му правили или сменили. Инъче колата е каравел 2.8 кода е AES 98г.


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Стартер от дизел на бензин

Мнениеот poni » Пон 13 юни 2011 14:24


номера на твоя е0001 110 061

става от 1.9 ,2.4:2.5:



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта