Знаете ли за какво служи...?

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Знаете ли за какво служи...?

Мнениеот keymaker » Нед 18 дек 2016 21:28


Аз си паля без да го дърпам щото като е дръпнат и неще да пали. Разхода ми е 5.5/100 ако не превишавам 80-85 км/ч и 6.5-7/100 ако поддържам 100-110км/ч. Мотора е 2.4 ааб 93 набор автобус. Незнам дали не са усрали нещо със зацепването при предишната смяна на ремъка на помпата. Аз прекарах на белезите на коляновия и разпределителния,които си паснаха.На колелото на помпата си дойде белега, ама не видях къде е на другото колело и си маркирах мой белег .




Потребителски аватар
andy_z
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 30 ное 2016 21:21
Автомобил: Каравеле 2и4 и Голф 1и9
Двигател: 1994
Местоположение: Плевен

Re: Знаете ли за какво служи...?

Мнениеот andy_z » Чет 05 яну 2017 22:20


Имам Голф 3 - 1.9 чист дизел, при много студено време без да дръпна обогатителя много трудно пали. За разхода на гориво промяна няма. Проблеми когато е топъл двигателя и карам на опънат обогатител също няма. Имам и Т4 Каравеле 2.4 чист дизел, той също има обогатител, при него пък въобще няма значение дали е дръпнато или не, еднакво лесно пали и в топло и в студено. Също няма разлика в разхода на гориво, и не прави проблеми когато е топъл двигателя а е дръпнато. Та моето мнение е, че според състоянието на МПС-то си го дърпаш или не.

Има правила!!!!! За сега съм ти оправил мнението,следващия път ще има санкций.

MOD!


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Знаете ли за какво служи...?

Мнениеот avtohit77 » Пет 06 яну 2017 6:39


Чети по назад.И ще се повторя,провери си помпата.Когато е дръпнат обогатителя трябва леко да се повишат оборотите и да работи по стабилно мотора.Това се прави при ниски температури.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта